Handballers Orion worden op waarde geklopt door Apollo Dubbel gevoel bij Mytilus na thuiszege Oemoemenoe grijpt laatste strohalm Vlissingen één zege van promotie af Volleybalteams WS'92 boeken ruime overwinningen. Tovaal na rust afgedroogd door koploper Diok 2: 63-3. Delta Sport is klaar voor bekerduel met Artemis. Vrouwen BV Souburg zijn tweemaal succesvol in weekeinde. Piet Bom verrast met regionale titel bandstoten PZC Maandag 9 maart 2009 39 Twee volleybaliers van Mytilus vormen een blok in het duel met Castel- lum. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van Mytilus wonnen in de tweede divi sie met 3-1 van hekkensluiter Cas- tellum en pakten daarmee de laat ste strohalm. Beide standaard teams van WS'92 waren erg suc cesvol en deden met ruime zeges tegen Jola/Olympus goede zaken. Mytilus-Castellum 3-1 (25-16 25-22 25-18 22-25): Na afloop van het duel hadden veel spelers van het Goesé Mytilus een dubbel ge voel. Enerzijds was er opluchting, omdat er eindelijk weer eens was gewonnen. Aan de andere kant werd beseft dat er misschien wel een kostbaar punt was verspeeld. Aanvoerder Peter Verburg, la chend: „Als we de rest van de wed strijden gewoon met 3-1 winnen, is er natuurlijk niks aan de hand." Mytilus speelde vooral in de eeste en derde set erg goéd. Vanuit een prima pass bediende spelverdeler Valentijn Luijk vaak de midden aanvallers op maat. Met drie setze ges op zak kwam de thuisploeg in de vierde set snel op een kleine achterstand. Die kon niet meer door Hans Markusse MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoe menoe heeft de laatste kans gegre pen om de nacompetitie van de eerste klasse te ontlopen. De Middelburgers versloegen op eigen veld Alkmaar met 35-26 en kwa men daardoor weer op gelijke hoogte met concurrent HRC 2. Voor Oemoemenoe resteren er nog drie uitwedstrijden en het pro gramma van HRC 2 lijkt op papier eenvoudiger. Tovaal verloor in Leiden met 63-3 van koploper Diok 2. Oemoemenoe-Alkmaar 35-26: Op sportpark Voorborch in Mid delburg vocht Oemoemenoe voor de laatste kans. Via Clint Dodds kwam de thuisclub snel op een worden opgehaald. WS'92-Jola/Olympus 3-1 (25-23 25-23 22-25 2S-22): De mannen klommen in de regiodivisie door een 3-1-overwinning op Jola Olympus naar de achtste plaats op de ranglijst. Dat gebeurde in een enerverend duel, waarin de thuis ploeg het zichzelf lastig maakte. WS'92 was vooral dankzij een goe de spelverdeling de betere ploeg, maar liet met een ruime voor sprong op zak de teugels te veel vieren. Dat leidde in elke set tot een spannende slotfase. Met veel variatie in de aanval en een degelij ke verdediging legde WS'92 in de eerste twee sets de basis voor winst. Nonchalance leidde in het derde bedrijf tot setverlies, waarna de vierde set een kopie van de eer ste twee werd. WS'92-Jola/Olympus 4-0 (25-15 25-12 25-15 25-17): Een dik verdien de zege voor de Vlissingse vrou wen, die zich door de winst in de subtop van de promotieklasse handhaafden. Een goed spelend WS'92 bediende zich van een ge varieerde aanval, was heer en meester en kwam tegen een ploeg die niet kon imponeren geen mo ment in de problemen. De thuis ploeg kon zich zelfs concentratie verlies veroorloven. 5-0-voorsprong en twee geslaagde trappen van Joey Luitwieler zorg den voor nog vijf punten extra. Alkmaar kwam snel terug tor 10-7, maar na een uitbraak van Quinten van Dijk liep de thuisclub uit naar een 15-7-voorsprong. Oemoeme noe kon die voorsprong echter niet vasthouden tot de rust, want de gasten scoorden opnieuw: 15-12. Na rust nam Clint Dodds zijn team opnieuw op sleeptouw, maar het lukte Oemoemenoe niet om een definitieve kloof te slaan. De gasten kwamen terug tot 20-19, waardoor het zinderende duel nog kon alle kanten op kon gaan. Yedney America en Joey Luitwie ler vergrootten de marge weer tot 27-19, maar opnieuw wist Alkmaar terug te vechten tot op één puntje verschil: 27-26. In de slotfase trok Oemoemenoe het duel definitief naar zich toe. MIDDELBURG - De handballers van eersteklasser Delta Sport hadden gisteren een goede generale voor de bekerwedstrijd van donderdag tegen Artemis. De Zierikzeese ploeg won met 20-15 van Taxandria. De derdeklassers Orion en GSC verloren. Mannen Meco/Delta Sport-Taxandria 20-15: Een kwartier voor tijd kre gen de handballers van eersteklas ser Meco/Delta Sport gisteren een strafworp tegen in de wedstrijd te gen Taxandria. Bij een 17-15-stand voor de Zierikzeese ploeg was doel man Jacco de Looft zo royaal om Danny Wassink een kans tussen de palen te geven. En de reserve goalie faalde niet. Hij keerde de pingel, mocht blijven staan en kreeg in het restant van het duel geen treffer meer tegen. Delta Sport won het duel uiteindelijk met 20-15. „Maar Danny deed het natuurlijk niet alleen", zei trainer Rob de Vos terecht. „De verdedi ging stond gewoon als een huis." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Guust Sluijs en Thijs de Vos 4, Jordy Niemans en Stefan de Oude 2, Bob van VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen zijn vrijwel zeker van de titel en promotie naar de eerste divisie na winst op naaste concurrent Attacus (64-72). Uit de resterende vier wedstrijden heeft BC Vlissingen genoeg aan één over winning. Mannen Attacus-BC Vlissingen 64-72: In Veghel werd de topper tussen de twee overgebleven titelkandidaten Eerst drukte Devin Schutte de vijf de try en niet veel later bepaalde Joey Luitwieler de eindstand op 35-26. DIOK 2-Tovaal 63-3: Tovaal trok na de 58-0-zege van vorige week met enig vertrouwen naar Leiden voor het duel met koploper Diok 2. In de eerste helft waren beide teams nog redelijk aan elkaar ge waagd, maar individuele acties Lint en Kenneth Mellaart 1. EMM-Tornado Breda 27-17: De eindfase van de competitie is geen pretje voor de tweedeklasser van trainer Hans Dierickx. Het gaat weliswaar al een tijdje de goede kant op, maar ze krijgen niets ca deau.Het is maar goed dat de Mid delburgers niet vies zijn van wat duw- en trekwerk, want in eigen huis ging het er gisteren met vla gen stevig aan toe tegen laagvlie ger Tornado. Dat kwam het niveau niet ten goede. „Je kan zien dat in deze fase om de punten draait", merkt de Vlissinger na afloop van Orion-trainer Sinke: 'Apollo heeft de meest t complete ploeg' de terechte zege op. Na de pauze was het verweer van de bezoekers snel gebroken. Via 12-7 snelde EMM dankzij uitblin ker Jordy Loo weg naar 19-9. Over twee weken staat de derby tegen degradatiekandidaat Delta Sport 2 op het programma. Apollo-Orion 24-17: De winst van Apollo was wat geflatterd, maar de ploeg won wel terecht van de handbalploeg uit Heinkenszand. De derdeklasser van Jaap Sinke een zinderende wedstrijd. BC Vlis singen opende sterk en nam een 5-11-voorsprong, maar Attacus kwam terug en sloot het eerste kwart af met 17-15. In het tweede kwart bouwde de thuisploeg de voorsprong uit naar 27-20. Dankzij een driepunter met bonus schoot Michel Bosters de ruststand naar 35-34. In de tweede helft bleef Atta cus op voorsprong tot 44-41. Daar na trok BC Vlissingen de wedstrijd naar zich toe. Vrouwen. Pendragon 2-BV Souburg 30-79: Vanuit een zone-verdediging liep BV Souburg in deze inhaalwed- van de thuisspelers gaven de door slag. Marijn Riemens verzilverde een penalty-kick en bij rust keek Tovaal tegen een 17-3-achterstand aan. Na rust kreeg Tovaal meer kansen, maar bij de eindpass ging het steeds fout. Diok 2 had slechts hal ve kansen nodig om te scoren en liep gemakkelijk uit naar een 63-3-overwinning. kon de hoge verwachting niet hardmaken. Vooral het collectief bleef achter. „Het is jammer, maar ik heb er vrede mee", zei Sinke. „Apollo heeft de meest complete ploeg." GSC-EMM 2 24-24: Voor de reser ves uit Middelburg was de uitslag een tegenslag. Want de bezoekers zaten dankzij de scoringsdrift van Edwin Davidse (12 treffers) lange tijd op rozen. Toch slaagde het Goese GSC erin met een flinke do sis inzet langzij te komen. Vrouwen EMM-Dongen 17-17: De Middel burgse handbalsters kregen in de slotminuut een mokerslag te ver werken. Met nog 23 seconden op de klok kwam titelkandidaat Don gen toch nog langszij. Coach Hans Nijsen bleef er koeltjes onder. „Winnen was vandaag onmoge lijk", zei hij, doelend op de zwak ke leiding. De druk op ploeg wordt nu alleen maar groter. De spanning onder in de eerste klasse is te snijden. Niks is nog zeker, al hebben Swift en GHV op dit moment de slechtste papieren. EMM heeft White De mons, HMC en Jasper Sport nog op het programma staan. Nijsen kijkt er met het volste vertrouwen naar uit. „Ik ben ervan overtuigd dat we drie punten pakken." strijd gemakkelijk uit naar een 4-17-voorsprong. Via veel breaks werd dit uitgebouwd naar een 15-36 bij rust. Ook in de tweede helft kwamen de Tilburgse studen tes er niet aan te pas en liep BV Souburg uit naar 30-79. Den Dungk-BV Souburg 39-45: In opnieuw een uitwedstrijd namen de Souburgse vrouwen in het eer ste kwart een 7-14-voorsprong. Daarna werden veel kansen gemist, waardoor Den Dungk terugkwam tot 17-19 bij rust. Na de hervatting sloot de Souburgse verdediging steeds beter, waardoor Den Dungk amper nog tot scoren kon komen. HOEVEN - Piet Bom van Onda (Krabbendijke) is in Hoeven win naar geworden van het regionaal kampioenschap bandstoten vierde klasse. Tweede werd Erik Kore- mans van SVW en derde Tonny Rooyackers van BWC/RSD. De inwoner van Waarde stond in zijn eerste seizoen drie keer in een districtsfinale in drie verschillende speldisciplines en won twee keer. Ook mocht hij twee keer naar het regionaal kampioenschap. In het driebanden, eerder dit seizoen, werd hij vijfde. In het bandstoten ging hij nu met de hoofdprijs aan de haal. Hij plaatste zich daardoor voor het Nederlands kampioen schap, dat begin april in Maas tricht wordt gehouden. Bom: „Dit is ongelooflijk. Hier had ik niet op gerekend. Ik kwam als vijfde binnen, was wel goed in vorm, maar eerste worden is toch wel meer dan ik had verwacht." Oemoemenoe deed goede zaken met de winst op Alkmaar. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65