Sport Tjoba wacht spannend seizoensslot Hoge eindscore voor Rentmeester 38 I Maandag 9 maart 2009 PZC TOP kampioen na remise tegen All Ready, Fortis degradeert. Wim van Sparrentak zevende in Alphen joziasse nieuwe trainer korfballers KVK Bowlers Goes blijven vierde na slotronde Drie medailles voor gymclub Olympia Dammer sluit Zeeuws kampioenschap af met zeventien punten. door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van eerste klasser Tjoba hebben in de strijd om de titel alles in eigen hand. Na de voorlaatste speelronde staan ze één punt achter op koploper Kinderdijk, dat uitgerekend za terdag nog op bezoek komt in Goes. Als Tjoba van Kinderdijk wint en nummer drie Vitesse, dat op gelijke hoogte staat, Pernix ver slaat, volgt er een beslissingswed strijd. Fortis-GKV 12-14: In een chaoti sche wedstrijd was het weer 'net niet' voor overgangsklasser Fortis, dat door de nederlaag degradeer de. De Souburgers kwamen met 7-6 voor, maar scoorde in de tweede helft te weinig. .Het gebrek aan doelpunten was het hele seizoen het probleem van Fortis. Scores Fortis: Remi van de Broeke 5, Remco Crucq en Patrick Koppejan 2, Joyce Schoonaard, Chalana Janisse en Renz Zwartepoorte 1 Pernix-Tjoba 9-10: Tegen de al ge degradeerde hekkensluiter speel de Tjoba bepaald niet als een kam pioenskandidaat. „We hebben te gen onszelf geknokt", zei Chris van Put, de coach van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. Organi satorische tekortkomingen, een warrig lijdende arbiter en blessu res (van Gerben van Boven en Ma- non Braam) werkten dat in de hand. „Gelukkig hadden we van daag een iets lager gekwalificeerd team tegenover ons." Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Niels Westmaas en Gerben van Boven 2, Es ther van Boven, Melissa de Jonge en Manon Braam 1. Swift-IJsselvogels 15-22: Ook in de laatste thuiswedstrijd trok Swift aan het kortste eind. Door een paar onnodige foutjes werd I**! De korfballers van Tjoba maken nog altijd kans op de titel in de eerste klasse en promotie naar de overgangsklasse. De ploeg speelt zaterdag tegen Kinderdijk. een 6-5-voorsprong nog voor rust verwisseld voor een 6-8-achter- stand. Daarna was IJsselvogels niet meer af te stoppen Scores Swift: Ivo de Hond 5, Richard Geldof 4, Roel Klootwijk en Vera Kuij- per 2, Mathijs Pagé en Bas Gunter 1 TOP-All Ready 14-14: In een meer spannende dan goede wedstrijd pakte tweedeklasser TOP het ene punt dat nodig was voor het kampioenschap. AU Ready, dat derde staat, had in de eerste helft het beste van het spel en kwam met 5-8 voor. Maar na rust (7-9) herpakte de thuisploeg zich. Het achttal van trainer Edwin Co- ppoolse kwam vrij soepel op 14-11. In de slotfase scoorden de gasten nog drie keer op rij. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Leon van Belzen,-Peter van Belzen, Corné Bezemer, Jantine Meul- meester en Jordi Meulmeester 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 8, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Mar cel Joziasse, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven 1 Togo-Gemini 20-5: Vrijuit korf ballend vindt derdeklasser Togo de korf steeds makkelijker. Een maal warm gedraaid maakten de Goesenaren korte metten met de Goudse opponent. In een veredel de oefenpartij stelde Togo zich tot doel de twintig doelpunten te ha len, waarin de ploeg vijf minuten voor tijd slaagde. Optimisme daarom bij coach Ro bert Jongejan: „Wie weet pakken we de tweede plaats nog." Scores Togo: Anouk Hazelaar 7, Den nis Boelman en Mijke Tahapary 3, Cor né van Rooijen, André Goossens en Wendy Uitterhoeve 2, Marscha van Bel zen 1. Stormvogels-Nikantes 12-7. Scores Stormvogels: Linda de Witte 3, Arjen Schoe, Frank Peene, Kristian Gabriëlse en Francky Koole allen 2, Niek Peene 1. NlO-Ondo 9-12. Scores Ondo: Hagar Hoogwerf 3, Wim Allaart, Robbie Mesu en Renee Groenleer 2, Joris Hoogwerf, Ruth Holmes en Ronald Wisse 1. Seolto-Scheidevogels 9-9. Scores Seolto: Chris Mol 4, Daisy Verkerk 2, Anniek Reijnierse, Dennis Goedege- buur en Mariëlle Francke 1 MIDDELBURG - Atleet Wim van Sparrentak is zaterdag zevende ge worden bij de mannen M35 in de 20 van Alphen. De loper van Dyna mica had 1 uur, 13 minuten en 35 seconden voor de twintig kilome ter. Na een zware trainingsweek was Van Sparrentak niet helemaal tevreden. Clubgenoot John Guequièrre werd vierde bij de M55 in een tijd van 1.25.36. KAPELLE - Sjaak Joziasse gaat na de zomer aan de slag als hoofdtrainer van korfbalvereniging KVK uit Ka- pelle. De Goesenaar volgt Wim Voorneveld op. Voor Joziasse wordt het zijn derde club. Hij begon bij derdeklasser To go uit Goes en stipte daarna over naar eersteklasser All Ready uit Zierikzee. Daar kwam het al na een half seizoen tot een breuk. GOES - Het vijftal van bowlingvere niging Goes dat in de hoofdklasse uitkomt, heeft zich gisteren ge handhaafd op de vierde plaats. Daardoor speelt het team van cap tain Reinier de Rooy de komende maanden om promotie. Tijdens de slotronde in Schiedam won BV Goes drie van de zeven partijen, wat de ploeg zes punten oplverde. Erwin Groen had de hoogste score in één game: 259. TERNEUZEN - Merel Lodder, Rianne Schroder en Lisanne Bosman van gymvereniging Olympia uit Kapel- Ie hebben op plaatsingswedstrijd turnen in Terneuzen medailles ge wonnen. Lodder werd eerste in de categorie 6e divisie jeugd NTS 10 en in dezelfde categorie is Schro der derde geworden. In de catego rie 5e divisie instap pupil NTS 12 eindigde Bosman als derde. foto Willem Mieras 's-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester heeft het Zeeuws dam kampioenschap zaterdag in stijl af gesloten. De dammer uit 's-Gra- venpolder, die een ronde voor het einde al zeker was van de hoofd prijs, versloeg zaterdag Daaf Kasse. De Middelburger liep na minder dan een uur in een combinatie en kon het meteen opgeven. Rent meester kwam door dit resultaat op zeventien punten uit tien par tijen, een zeer hoge score. Johnny de Leeuw stelde in de laat ste ronde in 's-Gravenpolder zijn tweede plaats veilig door een winstpartij op Martin van Dijk, die in het middenspel een combi- natieve dreiging niet meer kon weerleggen. Jan van de Weteringh pakte de derde plaats. Bij de aspiranten werd Middelbur ger Danny Wattel kampioen. Martijn Rentmeester, kampioen met een topscore. MM i *38» Dennis Voshart van All Ready (rechts) en TOP-speler Corné Bezemer sluiten vrede na een opstootje in de kam pioenswedstrijd van de Arnemuidse korfbalploeg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64