Sport Onmisbaar duo neemt Borssele bij de hand cruciaal duel onderuit Miraculeus scoreverloop bij duel HVV'24 voornaamste belager van Goes na winst op Roosendaal van Luctor'88 tegen Jong Ambon Pankow steelt show bij driebandenteam De Bree in goeden doen bij 's Lands Welvaren Opnieuw verlies voor Poolteam Cue Action Zeeuwen op koers bij Goofies Zeilraces Zesde plaats voor Breur op NK vrouwen Goed begin seizoen voor Aimée Schoe Van Haneghem en Verburg helpen ploeg langs MZVC: 4-1. Zeeuws-Vlaams elftal wint, terwijl Bevelandse ploeg thuis verliest. Middelburgers leiden bij rust met 0-5, eindstand is 4-5. PZC Maandag 9 maart 2009 37 KWADENDAMME - Het driebanden team van 's Lands Welvaren pakte in poule twee van de tweede divi sie de punten tegen BC Capelle 3: 6-2. Vooral Rinus Pankow stal de show. Hij versloeg Eric van Hoorn met het fraaie gemiddelde van 1.166. Ook de Belg Ronny van Geyt kwam goed voor de dag en won ruimschoots. Ook Jaap Hameling boekte een zege, maar moest wel vechten voor ieder punt. MAASDAM - Het kaderteam van 's Lands Welvaren heeft de uitwed strijd tegen HWA Verhaar BKS ge wonnen met 2-6. Alleen Jan Goudzwaard moest bui gen voor zijn tegenstander, maar Jo Alleijn, Robert van Stevendaal en Peter de Bree wonnen. Vooral De Bree bleek in goeden doen met een partij van 50.00 moyenne in het kader 57/2. VLISSINGEN - Het poolteam van Cue Action verloor zaterdag voor de tweede keer op rij. Matchpoint Heerlen was met 6-1 te sterk. Helemaal onterecht was de 6-1 ne derlaag niet. De Vlissingers misten scherpte. Alleen Atong Wu maak te een goede indruk in het straight dat hij winnend afsloot. De overi ge spelers keken tegen verlies aan. Na deze nederlaag zijn kansen op de titel definitief afgeschreven. COLIJNSPLAAT - Door een matig windje en het afgaande tij hielden de 95 deelnemers aan de Goofies Zeilraces zaterdag het tempo er flink in. Familie Van Zweden (Mid delburg) werd tweede bij de ORC 2 t/m 5. Marco de Bat (Terneuzen) werd derde. Jos Hendriks (Middelburg) werd tweede bij de ongemeten boten kleiner dan 10 meter. HOENSBROEK - Joke Breur van BW uit Terneuzen is op het NK libre voor vrouwen als zesde geëindigd. Kampioen werd titelverdedigster Monique van Exter. Breur begon desastreus aan het toernooi en reeg de verliespartijen aaneen. Pas halverwege de tweede dag kon de Terneuzense de eerste winstpartij bijschrijven. De laatste speeldag volgde dan nog een twee de overwinning. 1 BERLICUM - Aimée Schoe uit Vrou wenpolder is tweede geworden in de eerste mountainbikewedstrijd van het seizoen. Schoe was in Ber- licum als eerste weg, maar werd op het door regen en wind geteis terde parkoers ingehaald. Bij de 11- en 12-jarigen werd Ricky Swenne (Wissenkerke) zevende. Bij de 13- en 14-jarigen werd Milan Vader (Middelburg) zesde. door Marco Puik MIDDELBURG - Zaterdag-vierdeklas- ser Borssele weet sinds zaterdag weer wat winnen is. De ploeg van trainer Andres de Visser was met 4-1 te sterk voor MZVC. Door de zege nam Borssele de tweede plaats over van Hoedekenskerke. Borssele-MZVC 4-1: De rentree van Mare van Haneghem en Arjan Verburg bij Borssele bleef niet on opgemerkt. Beide spelers bevestig den dat ze eigenlijk onmisbaar zijn voor hun team. Met een schot in de verre hoek zorgde Van Haneg hem voor 1-0 en diezelfde speler nam uit een strafschop (na een overtreding op Verburg) ook de 2-0 voor zijn rekening. Nadat San- der de Vries uit een vrije trap iets terug kon doen voor MZVC, zorg de Arjan Verburg met een kopbal voor de 3-1-ruststand. Via opnieuw Verburg liep Borssele na de thee nog uit naar 4-1. In de slotfase ont ving MZVC-speler René Kerkhof rood vanwege protesteren. Apollo'69-Cadzand 1-1: De corner verhouding bij Apollo'69-Cadzand was alleszeggend: 24-4 in het voor deel van de thuisploeg. De hekken sluiter kreeg dus kans op kans, maar wist er slechts één van te ver zilveren. Na 65 minuten zorgde Jef frey Otten voor de dikverdiende 1-0. Een hardwerkend Apollo'69 zag de voorsprong vijf minuten voor tijd verdwijnen. Angelo Mart- lé tekende voor de gelijkmaker. Bevelanders-Wemeldinge 1-1: Het duel tussen Bevelanders en Wemeldinge duurde eigenlijk maar 31 minuten. In die periode vielen Bij Borssele maken Marc van Ha- neghem en Arjan Verburg hun rentree. Dat scheelt een slok op een borrel: de zaterdag-vierde klasser wint met 4-1 van MZVC. door Jos van Belzen GOES - Ondanks de 1-2-thuisne- derlaag tegen BSC blijft Goes aan de leiding gaan in de derde klasse A van het zondagvoetbal. HW'24, dat aan een goede serie bezig is, won met 4-2 bij de num mer twee Roosendaal en is nu de voornaamste belager van de Zuid-Bevelanders. Steen verloor met 0-3 bij hekkensluiter MOC'17 en zakte door dit resultaat naar de tiende plaats op de ranglijst. Goes-BSC 1-2: Na dertien minu ten stond het al 0-2 voor de be zoekers, die tweemaal toesloegen uit een vrije trap. Ondanks de be langen die op het spel stonden, toonden de spelers van de thuis ploeg weinig vechtlust. In de tweede helft kwamen de gasten met tien man te staan en kopte Gert-Jan Tierie een kwar tier voor tijd de aansluitingstref fer binnen: 1-2. Ook dit bracht de bezieling niet terug bij het elftal van trainer Kees van der Sluis, die na afloop niet aanspreekbaar was over de wedstrijd. Roosendaal-HVV'24 2-4 (1-1). Martin Sacharias 1-0, Jaimy de Visser 1-1, Kees Flipse 2-1, Cristoph Praet 2-2, Dennis Buijs 2-3, Cristoph Praet 2-4. MOC'17-Steen 3-0 (0-0). Erik van de Watering 1-0, Erik van de Watering 2-0, Erik van de Watering 3-0. Aardenburg-Dosko 2-1 (1-0). Robbie van de Wijnckel 1-0, Menno Been 0-2, Niekvan Sprundel 2-1. Zeelandia Middelburg-Zierikzee 1-1 (1-1). 8. Ingmar Quist 0-1, 39. Alper K09M. BSC verrast zondag-derdeklasser Goes twee keer vanuit een vrije trap. De koploper verliest met 1-2. HVV'24 stoomt op na winst op Roosendaal. er twee doelpunten en daarmee was het verhaal van de wedstrijd verteld. In de tiende minuut zorg de Chris Kole voor 0-1. Uit een strafschop bracht Rudy Clement de thuisclub langszij. 's-Heer Arendskerke-SVD 1-0: In de eerste helft had de thuisclub al een veldoverwicht, zonder dat dit overigens uitmondde in grote kan sen. Na de pauze draaide Arends- kerke de duimschroeven aan. Een kwartier voor tijd kreeg de thuisclub toch wat het verdiende. Met een fraaie lob zorgde Pieter Adema voor 1-0. Kort daarna moest de thuisploeg met tien spe lers verder toen Vincent Nagelker- ke de rode kaart ontving voor ver meend natrappen. Hoedekenskerke-Nieuwland 1-1: In een rommelige eerste helft bracht Jermo Stoel de thuisclub aan de leiding. In de openingsmi nuut van de tweede helft zorgde Carsten Feleus met een rake kopbal voor de gelijkmaker. W.w Goes verloor met 1-2 van BSC, maar blijft koploper in de derde klasse van het zondagvoetbal. foto Willem Mieras zet van Wilfred van de Dries op nieuw trefzeker. Kort na rust kwam ZSC'62 via Jos Erades aan de aansluitingstreffer, maar de vreugde bij de bezoekers was van korte duur. Vanaf de aftrap zorgde Jan Kole voor de 3-1. Erik de Kok Topper tussen Veere en DFS eindigt in 3-3-gelijkspel zorgde na een uur spelen, mede omdat de ZSC-doelman voor zijn goal stond, met een mooie stiftbal voor 4-1. Harm Fluijt maakte er daarna nog 5-1 van. Rillandia-Kapelle 1-0: De ploe gen kregen in het eerste bedrijf zo veel kansen dat een 3-3-ruststand niet had misstaan. Na zestien mi nuten stuurde Menno van Tilburg met een lange bal Ricardo van Ast weg die Rillandia naar de 1-0 schoot. Na rust ging Kapelle naar stig op zoek naar de gelijkmaker. De ploeg viel veelvuldig aan maar kreeg daarbij geen grote mogelijk heden. Rillandia was wel met een paar uitvallen nog gevaarlijk. AZW-De Meeuwen 2-0 (0-0). Bart Apperlo 1-0, Mustafa Yilmaz 2-0. SKNWK-Dauwendaele 1- 4 (0-1). Christian Kiala 0-1, Jaap de Kroo 0-2, Christian van Vossen 1-2, Peter van Gor- sel 1-3, Jasper Leuvelink 1-4. Veere-DFS 3-3 (1-1). Gerben Bakker 1-0, Lennart Padmos 1-1, Giacomo Wattel 2-1, Kevin Veerhoek 2-2, Anco van der Linde 2-3, Ricardo Telussa 3-3. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Halverwege de wed strijd tussen Luctor'88 en Jong Am- bon (vierde klasse A) leidden de be zoekers met 5-0 en leek de wed strijd gespeeld. Na rust kwam Luc tor'88 sterk terug, maar de ploeg van trainer Wim Davidse bleef ste ken bij 4-5. Patrijzen verraste met een 5-1-overwinning in Oostburg. In de vierde klasse B pakte Robur een punt na een 3-0-acHterstand. Oostburg-Patrijzen 1-5: Na de 0-1 van Ibrahim Eluarichi liet Quinten de Muer namens Oostburg vanaf elf meter een uitgelezen kans op de gelijkmaker onbenut. Hierdoor kon Richard Hardenbol voor 0-2 zorgen, waarna Niek Maenhaut kort voor rust alsnog tegenscoorde: 1-2. Vrijwel vanaf de aftrap zorgde Wouter Dijkmans in de tweede helft voor 1-3. Uiteindelijk liep Pa trijzen via Ferry Bordui en Mario Mulder uit naar 1-5. Luctor'88-Jong Ambon 4-5: Met enkele invallers in de ploeg speelde Jong Ambon de thuisploeg in de eerste helft compleet weg. Remco Felius (2x), Tim van der Vlies, Dazz Hitijahubessy en Martin Waisapy zorgden voor 0-5 halverwege. Na rust drong Luctor'88, gesteund door de wind in de rug, sterk aan en werden de Middelburgers terug gedrongen. Via treffers van Rutger van Rossum, Serge de Blaey (2x) en Thijs van den Dries kwam de thuisploeg terug tot 4-5. HSC'28-Robur 3-3: De thuisploeg zocht vanaf het begin de aanval en de eerste helft speelde zich vrijwel geheel op de helft van Robur af Dit leidde door treffers van Jeroen Augustijn (2x) en Lars Machielse tot een 3-0-ruststand. In de tweede helft speelde Robur met meer in zet. Na de 1-3 van Alex van Don gen in de 67e minuut werd het al snel 2-3 via Rick van der Gaag. Ver in blessuretijd bezorgde Rick Hop mans zijn ploeg nog een punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63