SPS verslaat Yerseke In topper Sport Heinkenszand gaat in WHS doet zich tekort met remise 's Lands Welvaren buigt het hoofd na twee nederlagen in dubbelweekeinde Kritiek van achterban inspireert voetballers Noad'67. Waarde boekt bij Smerdiek de vijfde zege van het seizoen. Topteam verliest van Karei Lassche (2-4) en Dibo The City (1-5). Zaterdag-derdeklasser Wolfaartsdijk wint weer eens: 6-1. 36J Maandag 9 maart 2009 PZC door Marco Puik middelburg - Voor WHS is de ti tel voorlopig uit zicht. De ploeg die uitkomt in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal speelde dit met 1-1 gelijk tegen laagvlieger Kogelvangers. De achterstand op Zwaluwe bedraagt nu zeven pun ten. WHS-Kogelvangers 1-1: Zowel voor als na rust liet WHS enkele dotten van kansen onbenut. Toen de bezoekers in het laatste kwart van de wedstrijd ook nog eens met tien spelers verder moesten vanwege een rode kaart voor Jeroen Kooren, leek de openings treffer voor WHS een kwestie van tijd. Tien minuten voor tijd mocht Patrick van Schetsen aanleggen voor een strafschop. Hij miste ech ter vanaf elf meter. Kort daarna was Andreas Vroegop wel trefze ker: 1-0. In de 84e minuut werd een breedtebal van Dennis Oost- dijk onderschept door Pascal Ver munt, die de 1-1 maakte. Noad'67-The Gunners 7-1: De spe- Iers van Noad'67 werden de laatste tijd geconfronteerd met kritiek van de eigen achterban en grepen het thuisduel tegen The Gunners aan om wat recht te zetten. Dank zij treffers van Wiljan Lisseveld en Jeroen Reijngoudt leidde de thuisclub na twaalf minuten al met 2-0. Nadat Bredanaar René Netten met tweemaal geel vroegtij dig naar de kant was gestuurd, drukte de thuisclub het overwicht na de pauze uit in meer treffers. Uit een strafschop zorgde Corné de Frel voor 3-0, Koen van Dijke nam met eqn lob de 4-0 voor zijn rekening en met een even fraaie treffer tekende Iwan Geense voor 5-0. Met twee goals maakte Arjan Moerland, die zijn rentree maakte, de zevenklapper compleet. Fermin Simons redde nog de eer. Zwaluwe-Tholense Boys 2-0: Dankzij doelpunten van Edwin Po lak en Niels van der Stelt wonnen de Brabanders met 2-0. In de twee de helft was Tholense Boys een paar keer dreigend, maar tot sco ren kwamen de Zeeuwen niet. door Klaas Verspoor middelburg - SPS won zaterdag in de vierde klasse B met 1-0 van Yer seke, waardoor de ploeg uit Poort vliet nu een voorsprong van drie punten heeft op de achtervolgers Krabbendijke en Mevo. Waarde won verrassend met 4-0 bij Smer diek. SPS-Yerseke 1-0: In een spannen de topper kregen beide ploegen vol op kansen. Voor rust werd een tref fer van Yerseke afgekeurd en kre gen de bezoekers een aantal doelrij- pe kansen. In de 59e minuut pas seerde Jorn Elenbaas twee spelers en scoorde vervolgens de 1-0. Daar na kreeg Yerseke veel kansen en raakte Bart Vane namens de thuis ploeg nog de lat. Het duel werd voor rust tot twee keer toe onder broken door een voorval op het tweede veld, waarbij een traumahe likopter aan te pas moest komen. Krabbendijke-Vosmeer 2-0: Voor rust speelde Krabbendijke leuk voetbal en was het de betere ploeg. Uit een voorzet van Richard Dom misse opende Danny Weber na ne gentien minuten de score. Vijf mi nuten voor rust zorgde Elco Jan sen, na een fraaie solo, voor de 2-0. In de tweede helft trachtte Vos meer druk te zetten op Krabbendij ke, maar alle aanvallen strandden in schoonheid. Smerdiek-Waarde 0-4: Smerdiek gaf niet thuis en Waarde profiteer de er dankbaar van. Door een doel punt van Jappe Zandee kwam Waarde aan de leiding en door goals van Frank Lobbezoo en Le- vien Kessel liep Waarde nog voor rust naar de 0-3. In de tweede helft zorgde Evert van Houte voor de mooiste treffer van de middag. Met een lob over de keeper zorgde de voetballer voor de 0-4. Brouwershaven-Stavenisse 5-1: Frank Kristelijn was met drie goals de grote man bij de bezoekers. Uit een voorzet van Pieter Kristalijn opende hij de score en voor rust scoorde Kristelijn ook de 3-0. Tus sendoor zorgde Patrick Berrevoets voor 2-0. Na rust stond Arjan Visser aan de basis van de 4-0 van Jurrian de Rui ter. Op aangeven-van Berrevoets maakte Kristelijn zijn derde goal. Daarna hielp Kees van Putte Stave- nisse aan een eretreffer. Kruiningen-WIK'57 4-1: WIK'57 begon dramatisch aan de wed strijd, want door een eigen doel punt van trainer/speler Patrick de Broekert kwam Kruiningen op goedkope wijze aan de 1-0. Na ge klungel achterin bij de ploeg uit Kerkwerve zorgde Job Sinke na een kwartier al voor de 2-0. Daar na herstelde WIK'57 zich enigszins en na een goed uitgespeelde aanval schoot Maurice de Vlieger zijn ploeg naar 2-1. Voor rust kopte Adriaan van de Plasse Kruiningen g nog naar 3-1. Na rust scoorde Krui- ningen opnieuw uit een corner. JeffHerwig tekende voor de treffer. door Joop van den Oudenhoven kwadendamme - Het dubbelpro gramma in de eredivisie van de top- teamcompetitie bracht het top team van 's Lands Welvaren twee nederlagen tegen de naaste concur renten. Karei Lassche was met 2-4 te sterk en Dibo The City met 1-5. Hierdoor degradeert de ploeg vrij wel zeker naar de eerste divisie. Met zeven punten achterstand op de concurrentie en nog zes wed strijden voor de boeg, waarvan twee tegen de lijstaanvoerders Cub- ri-Etikon en J&B Küpers, is het schip zinkende en redding vrijwel uitgesloten. „Het was een mooi leerjaar voor ons en ik weet zeker dat we met deze ploeg volgend jaar weer voor het kampioenschap spe len en terugkeren naar de hoogste afdeling. Nu is onze hoop nog ge vestigd op teams die zich moeten terugtrekken omdat de sponsoring ophoudt. Daarover heerst nog veel onzekerheid", zei de teleurgestelde teamcaptain Peter de Bree. Hij was zaterdag in de eerste partij tegen Dibo dë enige die tegenstand van betekenis wist te bieden. In het spelsoort 47/2 finishte zijn te genstander Micha van Bochem na 7 beurten en stond de Middelbur ger op 84. In de nabeurt maakte hij echter met een schitterend ge speelde serie van 116 nog gelijk. Ad Koorevaar en Wiel van Gemert gin gen kansloos onderuit. Later op de dag werd ook nog ver loren van Karei Lassche, dat met het inzetten van Frédérique Caudron niets aan het toeval had overgelaten en in beide wedstrij den de winst pakten. Caudron ver sloeg in het bandstoten Koorevaar in 9 beurten met een hoogste serie van 34. De Bree verloor het 47/2 van het aankomend talent Shyaam Poedai en Van Gemert won nog in het 71/2 van Martin van de Spoel, maar toen was het doek al geval len. door Klaas Verspoor middelburg - Heinkenszand heeft de wind niet mee in de derde klas se A. De ploeg komt nauwelijks tot scoren en dat leverde tegen Co- lijnsplaatse Boys een o-i-nederlaag op. Wolfaartsdijk maakte gehakt van ZSC'62 (5-1) en Rillandia won met 1-0 van Kapelle. Heinkenszand-Colijnsplaatse Boys 0-1: In een open duel kregen beide teams volop scoringskansen, maar won de gelukkigste. Hugo Braamse dwong Colijn-doelman Rien Meulenberg al vroeg tot een redding en Michiel van der Weele kreeg namens de bezoekers een grote scoringskans. Vijf minuten voor rust kreeg Colijn een straf schop, die door Pascal Hoogerhei- de verzilverd werd. Na rust raak ten Rens Baas, Armando Langebe- ke en Hugo Braamse paal of lat en waren Van der Weele en Hooger- heide namens Colijnsplaatse Boys nog gevaarlijk. Vlak voor tijd werd Heinkenszand-speler Allan Braam se met rood van het veld gestuurd, nadat hij de doorgebroken Sander Sallet vloerde. Wolfaartsdijk-ZSC'62 5-1: Na zes duels zonder zege boekte Wol faartsdijk tegen hekkensluiter ZSC'62 een ruime zege. Arnold van Gemerden zorgde binnen het kwartier voor 1-0 en vlak voor rust was Van Gemerden uit een voor- De voetballers van SPS vieren feest na het enige doelpunt in de topper tegen Yerseke. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62