Binnenland redder terug Onbetaald werk in trek in crisistijd Crisisoverleg coalitie verloopt moeizaam m Uitsmijters slaan er op los P,| HOEKMAT© LnJ GOES - YERSEKE Vrijwilligerswerk als overbrugging naar nieuwe baan. Nog geen consensus over aanpak economische malaise. Tieners verdacht van gewapende overvallen Citroën roept 30.000 auto's terug AH waarschuwt voor zoutjes met melamine Jongens pakken vrouw scootmobiel af Deze vrijdag: gratis HTC S740 PZC Maandag 9 maart 2009 5 Kantoorinrichting van hoek tot hoek showroom Marconistraat 13 4461 HH Goes T 0113 - 57 29 07 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl -- t.- -- i~.' formdragers rond. Maar van be togers die de herdenking willen verstoren, is niets te zien. Na de herdenking in de hangar gaan veel aanwezigen met bus sen naar de akker net voor de Polderbaan waar de Boeing mtÊM j i k. rSegfeSSfrlBaaaSIt foto Marcel Antonisse/ANP 737-800 neerstortte. Op de plek des onheils leggen zij bloemen neer. Vandaag begint de berging van het toestel. Het wordt overgebracht naar een hangar op Schip- hol-Oost. UTRECHT - Sinds de kredietcrisis is er meer vraag naar vrijwilligers werk. Een kwart van de vrijwilli- gerscentrales in Nederland merkt een duidelijke toename. Dat blijkt uit een verkennend on derzoek van Movisie, kennis- 'en adviescentrum voor maatschappe lijke ontwikkeling, onder 220 vrij- willigerscentrales en Centra voor Maatschappelijke Ontwikkeling. Lucas Meijs, bijzonder hoogleraar vrijwilligerswerk aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam, denkt dat de stijging vooral zit in het aan tal uren dat mensen vrijwilligers werk doen, niet in het aantal men sen dat zich onbetaald inzet. „Men sen doen vrijwilligerswerk om te laten zien wat hun waarden zijn en omdat het een diepe overtui-, ging is dat het bij hun sociale we zen hoort. Die motieven zijn be langrijker dan de omstandighe den, en dus ook belangrijker dan de kredietcrisis." Vooral de sectoren 'zorg en wel zijn' en 'cultuur' hebben baat bij de stijging in de vraag naar vrijwil ligerswerk. Ook op administratief Mensen willen sinds de crisis meer onbetaald werk verrichten. Opmerkelijk is dat die toename zich nu al voordoet, met nog rela tief weinig ontslagen. gebied zoeken mensen -vrijwilli- gersklussen, als een overbrugging naar een volgende betaalde baan. 20 procent van de centrales merkt ook een stijging op in het aanbod van vrijwilligersfuncties. Volgens Ronald Hetem, deskundige op het gebied van vrijwilligerswerk bij Movisie, is het opmerkelijk dat er zo vroeg in de kredietcrisis al zul ke duidelijke gegevens uit het on derzoek komen. „De crisis heeft nog niet tot veel ontslagen geleid, nog weinig mensen voelen het in hun portemonnee of in hun vrije tijd." Lucas Meijs bevestigt dat. „Het is een uniek onderzoek. De relatie tussen economische neergang en vrijwilligerswerk is niet eerder on derzocht. De uitkomsten zijn ho ger dan ik verwacht had en zeker op dit moment in de crisis." Hetem stelt dat vrijwilligers pas in tweede instantie bij de centrales te rechtkomen. „Instanties en vereni gingen die vrijwilligers nodig heb ben, zullen die eerst in het eigen netwerk zoeken. Pas daarna stap je naar een vrijwilligerscentrale." Als het effect bij de vrijwil! igers- centrales al meetbaar is, zal het ef fect bij kerken en sportclubs nog veel groter zijn, vermoedt Movisie. Enkele grote vrijwilligerscentrales, zoals Contour in Tilburg, laten we ten dat zich concreet mensen mel den die door de crisis ontslagen zijn en nu werk zoeken om de pe riode tot hun nieuwe baan door te komen. DEN HAAG - De coalitietop hakt eerst knopen door over investerin gen, voordat beslissingen worden genomen over bezuinigingen. De onderhandelaars van CDA, PvdA en Christenunie hebben daartoe zaterdag hun lijstjes met beoogde investeringen om de economie te stimuleren naast elkaar gelegd. Nu duidelijk is wat welke partijen wil len, moet het makkelijker worden keuzes te maken. Maar de partijen benadrukken tegelijkertijd dat er nog op geen enkel punt overeen stemming is. „Je moet eerst weten wat je wilt en dan wat je er voor over hebt", aldus PvdA-fractievoorzitter Ma- riëtte Hamer na het vijfeneenhalf uur durend overleg. „Er zitten veel overeenkomsten in onze wensen. Iedereen wil investeren in werkge legenheid en duurzaamheid." De drie fracties hebben vrijdaga vond laat hun wensenlijstjes inge leverd bij premier Balkenende. De PvdA wil het meest investeren, zo melden bronnen rond de onder handelingen. Ambtenaren zijn op basis van die lijstjes zaterdagochtend aan het re kenen geslagen. Aan de hand van die uitkomst is de premier, die de rol heeft van 'technisch voorzit ter', met een tweede voorzet voor de discussie gekomen. Die wekte aanvankelijk wrevel bij de fractie- duo's die de onderhandelingen voeren. Bovendien zorgde CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel voor ergernis bij PvdA en Christenunie. Voorafgaand aan het overleg zei hij publiekelijk dat 'de staatsschuld vanaf volgend jaar met 100 miljoen euro per dag zal stijgen als we niks doen'. De partijen hebben opnieuw huis werk meegekregen. Ze moeten hun lijsten met investeringen ver der 'uitkristalliseren'. Vanmiddag worden de onderhandelingen rond de crisisaanpak voortgezet. Het grootste struikelblok blijft het spanningsveld tussen investeren en bezuinigen. DORDRECHT - De politie heeft een 16-jarige jongen uit Papendrecht en een 17-jarige jongen uit Har- dinxveld-Giessendam aangehou den voor drie gewapende overval len op tankstations. De 16-jarige verdachte zou in zijn eentje twee van de drie' overvallen hebben uit gevoerd. De 17-jarige jongen deed mee aan één overval. Het gaat om gewapende overvallen op benzine stations in Papendrecht, Zwijn- drecht en Sliedrecht. HILVERSUM - Citroën roept bezit ters van autotype C3 op hun voer tuig op kosten van de autofrabri- kant na te laten kijken. De voorveren kunnen afbreken. Het gaat om ongeveer 30.000 au to's in Nederland. Dat heeft de im porteur van het automerk zaterdag gezegd. Het consumentenprogram ma Kassa had aangetoond dat ve ren konden afbreken door metaal moeheid. ZAANDAM - Albert Heijn heeft con sumenten zaterdag in advertenties gewaarschuwd de oriëntaalse mix van Euroshopper niet te eten om dat in een deel van de zoutjes een licht verhoogde concentratie mela mine is vastgesteld. De kans dat mensen ziek worden, is uitermate klein, aldus de super marktketen. De pinda's in het zakje komen van een fabriek in China. TILBURG - De politie zoekt twee jongens die vrijdag in Tilburg een 47-jarige vrouw met geweld haar scootmobiel afhandig hebben ge maakt om er mee te joyriden. De politie, die dit gisteren meldde, spreekt van een laffe daad. De vrouw kreeg een klap in haar ge zicht en een schop tegen haar knie. Het slachtoffer is als gevolg van een hersenbloeding slecht ter been. De belagers maakten ook een ritje met het voertuig. BREDA - De politie heeft in de nacht van zaterdagnacht in Breda twee portiers van een horecazaak aangehouden. Ze werden betrapt op het gebruik van 'te veel geweld' tegen uitgaanspubliek. Agenten zagen van een afstand dat het duo in discussie was met men sen die de toegang tot de disco was geweigerd. De vlam sloeg in de pan. Een van de uitsmijters gaf een man een vuistslag in het ge zicht, de andere tuigde iemand af die al op de grond lag. Topaanbiedingen voor ondernemers. bij een nieuw l-jarig zakelijk mobiel abonnement met internet'. Verkrijgbaar via kpn.com/casualfriday 0800-0105 KPN Business Center sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5