wat hij kan SSV'65 duwt Nieuwdorp verder in problemen '01 Winnend Vlissingen profiteert van misstappen concurrentie Kloetinge kan niet op tegen effectiviteit van Zaamslag: 5-2. Mosiej scoort drie keer bij Kwadendamme Volharding herstelt zich na 4-0-achterstand Terneuzen kruipt omhoog na zege bij RKDVC. Lebo pas na rust langs jeugdig Vosmeer Hansweertse Boys verliest bij ZPR'84 GPC laat winst in slotfase glippen Trainer Jos van Belzen verslaat zijn vorige ploeg met 3-1. PZC Maandag 9 maart 2009 I 33 door Rudy Boogert ZAAMSLAG - Ugur Kahveci was extra gemotiveerd voor het duel met Kloetinge. Niet alleen omdat hij met Zaamslag nog een teke ning te vereffenen had vanwege het eerdere 4-0-debacle in Kloetin ge, maar ook omdat hij tegen de club aantrad waar hij zijn voetbal opleiding had genoten. Kahveci 8c co lieten Kloetinge een poepje rui ken. Door drie doelpunten van Ka hveci en twee van targetman Peter Dieleman kreeg Zaamslag met een 5-2-overwinning zijn onverwacht grote revanche. De twintigjarige Kahveci speelde tot drie jaar geleden nog bij Kloe tinge. „Maar toen ik naar de senio ren ging, klopte Zaamslag aan. Bij die club voelde ik meer vertrou wen dan bij Kloetinge", vertelde de Goesenaar zaterdag. En dus waagde hij de oversteek. 'Aan de overkant' is hij een onomstreden pion geworden. Met zijn rushes aan de zijkant is hij doorgaans meer de aangever, maar zaterdag overtrof hij zelfs Zaamslags sluip schutter Dieleman. Kahveci pikt regelmatig zijn doel- puntjes mee, maar drie goals in één wedstrijd... „Nee, dat heb ik nog niet eerder gehaald." Zijn sei zoenstotaal staat nu op zes, even veel als hij in elk van zijn voor gaande twee dienstjaren bij Zaam slag haalde. Zijn drieluikje tegen Kloetinge telde gevoelsmatig dub bel omdat het tegen zijn oude club was. „Ook al waren het maar intik- kertjes", zei hij met een glimach die zijn gezicht vulde. Het waren inderdaad intikkertjes, maar hij stond toch telkens maar mooi op de goede plek. Vlak voor rust rondde hij een voorzet af van Marvin van der Staal, die daarmee een heerlijke steekpass van Jordy PfRj Kloetinge loopt een onverwachte grote nederlaag op in Zaamslag. De Bevelandse eersteklasser krijgt een lesje in effectiviteit en verliest met 5-2. Bakker verzilverde (2-0). Rap na rust werd een vrije trap van Mario de Fouw door alles en iedereen ge mist waarna Kahveci de bal maar voor het intikken had (3-0). Ruim een kwartier voor tijd was hij op nieuw bij de tweede paal het eind punt van een snelle counter (5-1). Kloetinge had zaterdag veruit het meeste balbezit, de cornerverhou ding sprak ook boekdelen (12-2 voor Kloetinge) en de Bevelandse club creëerde ook met afstand het meeste doelgevaar. De schoten en kopballen misten echter venijn en de voorzetten waren net iets te scherp of te kort. „Het was een bi zarre wedstrijd qua effectiviteit", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Hij had gelijk. Van zijn eerste zes kansen benutte Zaam slag er vijf Toen de boog inmiddels minder gespannen stond - Zaamslag leid de met 4-0 - kreeg Kloetinge einde lijk het groene hekwerk omver. Marinus Baas kopte de 4-1 binnen en hij maakte vlak voor tijd ook 5-2 uit een dubieuze strafschop. Het was voor de statistieken. Zaamslag-Kloetinge 5-2 (2-0). 27. Peter Dieleman 1-0, 41. Ugur Kahveci 2-C, 55. Ugur Kahveci 3-0, 58. Peter Dieleman 4-0, 76. Marinus Baas 4-1, 77. Ugur Kahveci 5-1, 88. Marinus Baas 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: H.A. Haverkamp (Alblasserdam). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 400. Tegendoelpunt Na dik negenenhalf uur kreeg Kloetinge weer 's een doelpunt tegen. Jaco van der Schee is echter nog steeds 552 minu ten zonder tegengoal, want hij was afwezig. Lorenzo van Trijp verving hem. Het verlies tegen Zaamslag be tekende de eerste nederlaag voor Kloetinge in een Zeeuw se derby in de eerste klasse. De voorgaande zestien bleef Kloetinge ongeslagen. DVoor een video van de 3-0 van Ugur Kahveci's zie www.pzc.nl/zaterdagvoetbal KWADENDAMME - Kwadendamme heeft gisteren in de vijfde klasse met 4-0 van Lepelstraatse Boys ge wonnen. Bij de thuisploeg vierden Erik de Groene en Roel de Jonge hun rentree na blessures en de eer ste gaf dit extra glans door na twin tig minuten 1-0 te scoren. Mariusz Mosiej verdubbelde deze voor sprong voor rust. Door twee tref fers van Mosiej na rust eindigde de wedstrijd in 4-0. door Marco Puik OOSTERHOUT - De voetballers van Vlissingen hebben gistermiddag een flinke stap gezet in de richting van het beoogde doel. De kop loper in de tweede klasse E van het zondagvoetbal won zelf met t-4 van Oosterhout en zag de naas te concurrenten (IFC en EBOH) punten verspelen. De ploeg van trainer Ruud Pennings heeft nu ze ven verliespunten minder dan EBOH. Uit een vrije trap van André Siere- veld kopte Sander Goedegebuure de Vlissingers na een dik half uur aan de leiding. Het was geen toe val dat de treffer uit een dood spel moment viel, want Vlissingen OUD-VOSSEMEER - Het jeugdige Vos meer wist voor rust de bezoekers van scoren af te houden, maar in de tweede helft opende Lewedorp- se Boys met de wind in de rug al snel de score: 0-1 via Marcel Rooze. Kort hierna verdubbelde Ri- nus de Winter de voorsprong, waarna de bezoekers via treffers van Jeffrey Jansen en Jasper Ver donk vrij eenvoudig uitliepen naar een ruime 4-0-overwinning. dwong voor rust weinig af Na een dieptepass van Peter de jong ver dubbelde Bésar Xhoxhaj kort na rust de marge, waarna Arie Eike lenboom een half uur voor tijd de aansluitingstreffer maakte. Vervolgens kwam de thuisclub met tien spelers te staan vanwege een rode kaart (tweemaal geel) voor Jarco de Kok. In het laatste kwart was een hoofdrol weggelegd voor Roysel James. De A-junior, die als invaller zijn debuut maakte in de hoofdmacht, leverde eerst de assist voor de 1-3 van Davy van Geersdaele en nam vervolgens zelf de 1-4 voor zijn rekening. Door de tweede overwinning op In de tweede klasse van het zon dagvoetbal versloeg koploper Vlissingen Oosterhout met 4-1. Klassegenoot Terneuzen was RKDVC met 3-1 de baas. ZWIJNDRECHT - In de wedstrijd te gen staartploeg WGZ heeft GPC Vlissingen twee dure punten laten liggen. De zaterdag-eersteklasser nam in Zwijndrecht een 2-0-voor- sprong, maar speelde toch met 2-2 gelijk. Björn Ronde en Erik de Ruijter waren na de rust trefzeker voor GPC. Tom Abelse maakte namens WGZ de aansluitingstreffer. GPC' er Sven Ronde zag een kwartier voor tijd rood wegens natrappen. In de blessuretijd maakte Maarten Kooman de gelijkmaker voor de thuisploeg. Met een goede organisatie als sterk ste wapen slaagde klassegenoot Terneuzense Boys erin een punt over te houden aan de ontmoeting met koploper LRC. In Leerdam werd het 1-1. Al na vijftien minuten bracht Abu- bakar Kourouman de Zeeuws- Vlaamse ploeg met een puntertje op voorsprong. Eén minuut na rust werd het gelijk door Benja min de Gans. rij schurkt Terneuzen stilaan weer aan tegen de top van de twee de klasse. De ploeg van trainer Ar- dian Lekaj bracht gisteren in Drei nen RKDVC zijn eerste verlies van dit seizoen op eigen veld toe (1-3) en profiteerde daarmee optimaal van de nederlagen die IFC en EBOH leden. Het duel was al na amper een half uur in een beslissende plooi ge legd. Nadat Maik de Wolfin de ze ventiende minuut een strafschop had benut (Sinan Coban werd vast gehouden), kon Coban zelf in de 34e minuut een voorzet van Jarno Waebeke probleemloos binnenlo pen. In de tweede helft bracht Roel AI- berti de stand op 0-3 voor Terneu zen, dat wat nonchalanter ging spe len. RKDVC kon vijf minuten voor tijd de stand nog een draag lijk aanzien geven. OVEZANDE - Na een hattrick van BERGEN OP ZOOM - Tegen een goed Eric Piasmans en een treffer van combinerend ZPR'84 opende Marijn Zwagemaker stond het 0-4 Frank Quakkelaar van zondag-vijf- en leek zondag-vijfdeklasser Vol— deklasser Hansweerste Boys na harding op weg naar een dikke ne- een kwartier de score namens de derlaag tegen NVS. Michel Loont- bezoekers: 0-1. Nog voor de rust jens en Ramon Verbart (2-4) had de thuisploeg orde op zaken brachten weer wat hoop in de har- gesteld: 2-1. Een kwartier voor tijd ten van de bezoekers, maar al snel leidde een verdedigingsfout tot de bracht Ferry van Geel de marge 3-1, maar vijf minuten later bracht weer op drie. In de slotfase werkte Aleksander Veljanoski de Boys Michel Loontjens de 3-5 binnen. weer terug in de wedstrijd. door Marco Puik GOES - SSV'65 heeft Nieuwdorp verder in de problemen gebracht. Het enige Bevelandse onderonsje in de tweede klasse van het zater dagvoetbal eindigde in een 3-1-ze- ge voor het Goese elftal. Duiveland kwam niet verder dan een 2-2-gelij kspel tegen WC'68. De Oosterlanders zagen daarmee de achterstand op koploper Dinte- loord, dat met 0-1 won van Oranje Wit, oplopen tot zes punten. SSV'65-Nieuwdörp 3-1: SSV'65 kende een goede start van dijd. In de tiende minuut bracht David den Hollander de Goesenaren uit een scrimmage aan de leiding. Nog voor het verstrijken van het eerste kwart kwam Nieuwdorp langszij. Uit een strafschop, toege kend na een overtreding op Niels Mulder, zorgde William Sallet voor de treffer. De bezoekers mochten voor rust niet mopperen dat de scheidsrechter een overtre ding van keeper Mark Geelhoed op Christiaan Boon onbestraft liet. Nieuwdorp had in de eerste helft het iets betere van het spel, de tweede helft was echter volledig voor de thuisclub. Na een uur spe len zorgde Boon met een op het oog niet al te gevaarlijke dwarrel- bal voor 2-1. Tien minuten voor tijd werd het duel beslist, toen Christiaan Boon na een vloeiende aanval met zijn tweede treffer van de middag de eindstand op 3-1 be paalde. Arnemuiden-Bruse Boys 2-1 (0-1 44. Peter Willemse 0-1, 58. Jarco Siere- veld 1-1, 90+2. Maarten Brasser (straf schop) 2-1. Seolto-Serooskerke 1-2 (0-0). Joeri van Geffen (e.d.) 0-1, Frank Allaart (straf schop) 0-2, Wilco van Tilborgh 1-2. Oostkapelle-VCK 0-2 (0-1). Merljn Dek 0-1, Stefan Wielemaker 0-2. De SSV'ers Mansour Gader (links) en Michel de Groote achtervolgen een speler van Nieuwdorp. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59