Kahveci laat zijn oude club zien Pattinama matchwinnaar Hoek RCS durft naar boven te kijken na ruime zege Smerdiek veerkrachtig 32 Zondag-eersteklasser verslaat Geldrop AEK met 0-4. Doelman Van Belzen houdt hoofdklasser Hoek in slot op de been. WM IP Maandag 9 maart 2009 PZC B CELDROP - RCS deed gistermiddag uitstekende zaken. De ploeg van trainer Romeo van Aerde won met 0-4 van Geldrop AEK en klom daarmee ten koste van Unitas naar de vierde plaats op de ranglijst. De basis voor de winst legden de Souburgers al in de eerste helft. Na twintig minuten zorgde Dennis de Nooijer voor de o-i. Tot dat mo ment ging de wedstrijd redelijk ge lijk op. „Het was vanmiddag eigen lijk een kopie van vorige week", sprak Van Aerde na afloop van het duel. „Het positiespel was niet best en we waren slordig in de passing." RCS kon echter terugvallen op zijn aanvallende kwaliteiten. „Dan zie je dat we een hartstikke leuk elftal hebben. We zijn echt een team waarin niemand verzaakt", zei de trainer uit 's-Gravenpolder. Kort voor rust gaf RCS de tegenstander een extra knauw, toen Hoessein Bouzambou zijn ploeg naar een 0-2-voorsprong schoot. In de tweede helft was er geen vuil tje meer aan de lucht voor de be zoekers. Na een uur gooide Dennis de Nooijer het duel definitief in het slot door de 0-3 aan te tekenen en tien minuten voor het einde gaf Bouzambou met zijn tweede tref fer van de middag de zege nog wat extra glans. Door de overwinning is het welhaast zeker dat RCS zich ook volgend seizoen eersteklasser mag noemen en gloort er zelfs meer. LEIDERDORP - De voetbalsters van eersteklasser Smerdiek keerden za terdag met drie punten terug uit Leiderdorp: 1-2. Bij rust leidde RCL 2 nog met 1-0. In de eerste helft hadden de Zeeuwen het lastig met een 'op het randje' spelend RCL 2. De thuisclub raakte een keer de lat en namens het elftal uit Sint-Maar tensdijk troffen Anne Hage en An- gelique Hage beiden het hout werk. Na de pauze stelde Smer diek orde op zaken. Donna Koet sier zorgde voor 1-1 en met een hard schot in de kruising bezorgde Lenny Stoutjesdijk haar ploeg de volle winst. Klassegenoot Oostkapelle had op nieuw moeite met scoren en trok daardoor aan het kortste eind te gen het tweede team van Ter Lee- de: 2-1. Na een misverstand in de Zeeuw se defensie opende de thuisclub na tien minuten de score. Nog voor rust werd de voorsprong ver dubbeld. In de tweede helft kwam Oostkapelle sterk terug. Marieke Kwast zorgde voor de aansluitings- treflfer, maar het euvel van de ge miste kansen brak de ploeg daarna op. Eén keer raakte de ploeg nog de lat. door Barry van der Hooft HOEK - Het gebaar van Hoek-trai- ner Gaby Demanet richting Regilio Pinas was duidelijk. Nog twee mi nuten warmlopen en dan zou de snelle spits in het veld komen voor josimar Pattinama. De Molukse aanvaller van Hoek moet hebben gevoeld dat zijn wedstrijd er bijna op zat, want nog geen minuut later haalde Pattinama vernietigend uit. Het bleek de beslissende treffer in het thuisduel met Jodan Boys: 1-0. De enige ploeg die zaterdag pro beerde te voetballen kreeg dankzij het doelpunt van Pattinama waar het recht op had. De hoofdklasser worstelde met een vervelende op ponent, maar vond na bijna een uur dan eindelijk een bres in de de fensie van de formatie uit Gouda. Dankzij de zwaarbevochten over winning nestelde Hoek zich stevi ger op de derde plaats, met negen punten achterstand op koplopeF IJs- selmeervogels. Dat Hoek de bezoekers niet echt zijn wil op kon leggen, had meerde re redenen. De staat van het veld was niet al te best, een aantal spe lers haalde niet het gewenste ni veau en al na dertien minuten hinkte Gideon Imagbudu gebles seerd naar de kant. Omdat Thomas Ragut geschorst vanaf de tribune toekeek, speelde Hoek binnen een kwartier zonder het geroemde con trolerende duo op het middenveld. Demanet bracht Kenneth Okorley in, waar de ervaren Björn Lange- veld een logischer optie leek. „Ik twijfelde inderdaad tussen die twee", bekende de Belg. „Ik koos voor Kenneth omdat het aan de rechterkant niet liep." Jeroen van de Broeke kwam op de plek van Imagbudu te spelen, Okor ley nam plaats op de flank. Lange- veld kwam kort na rust alsnog in het veld, voor de niet meer geheel frisse Van de Broeke. Toeval of niet: vijf minuten later lag de 1-0 in het net. Langeveld koos bij vrijwel iedere pass voor de diepte en zijn ploeggenoten volgden zijn voor beeld. De sterke Arnold Nguekam schermde de bal af, draaide zich vrij en bediende Pattinama. De spits schoot hard en zuiver raak (1-0). De treffer stelde Demanet voor een dilemma. Moest hij de doelpunten maker nog wel wisselen of toch ie mand anders naar de kant halen? Later dan gepland kwam Pinas als nog in het veld voor Pattinama. Willem den Besten, de trainer van Jodan Boys, paste een dubbele wis sel toe en ging met vier aanvallers spelen. Hoek kwam onder druk te IJl Hoek speelt op eigen veld een stroef duel met Jodan Boys. Josi mar Pattinama maakt de verlos sende 1-0, Joan van Belzen houdt zijn ploeg daarna op de been. staan en had het vooral aan Joan van Belzen te danken dat het over eind bleef „Hij verdient een com pliment", zei Demanet. De doelman maakte een stabiele in druk en had een uitstekende red ding in huis op een schot van San- der van Gooi. „Dit geeft een lekker gevoel", vertelde Van Belzen. „Het gaat allemaal wat lastiger dan vorig seizoen. Vandaag kreeg ik niet zo heel veel te doen. Dan is het belang rijk om geconcentreerd te blijven 'en er te staan als dat nodig is." Hoek-Jodan Boys 1-0 (0-0). 57. Josi mar Pattinama 1-0. Scheidsrechter: S. Mulder (Uithuizen). Gele kaart: Jeroen van de Broeke, Kenneth Okorley (bei den Hoek) en Bram van Loon (Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelinck, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Jeroen van de Broeke (52. Björn Langeveld), Gideon Imagbudu (13. Kenneth Okorley), Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Josimar Pattinama (67. Regilio Pinas) en Arnold Nguekam. Ugur Kahveci heeft Zaamslag zojuist op een 3-0-voorsprong gezet tegen Kloetinge. Bij de tweede paal rondde hij een vrije trap van Mario de Fouw doel treffend af. foto Peter Nicola

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58