20ii te zien Zierikzeese haven is kloppend Lotte Polderman is brugpieperkampioen Discussie over veiligheid Zak PU m A p««| f% o 'Volgend, jaar gaan we de Deltaweek uitbreiden in de richting van de Westerschelde. Het moet iets voor heel Zeeland worden' Cer-Jan. van den Eisen, contactpersoon voor de Deltaweek bij Delta Goes schuift aanleg natuursteen rond Grote Kerk twee jaar door. nn %M| 14 Maandag 9 maart 2009 PZC door Frank Balkenende COES - Goes kan de fundamenten die vorig jaar aan beide zijden van de Grote Kerk zijn aangetroffen, pas in 2011 zichtbaar maken voor publiek. Tot die tijd lopen er af spraken met de kermis over het ge bruik van het plein rond de kerk. De kermis heeft daarbij alle ruim te nodig en attracties zouden" het natuursteen kunnen beschadigen. Ook zoekt de gemeente nog naar geld. Het college van burgemeester en wethouders wil de contouren van de fundamenten, die in mei vorig jaar bij de herinrichting van het plein bij de kerk onverwacht aan de oppervlakte kwamen, marke ren met stroken natuursteen. De vondst van die fundamenten lever de een archeologisch nieuwtje op. Goesenaren wilden de kerk in de zestiende eeuw verbreden, maar kwamen waarschijnlijk door geld gebrek nooit boven het maaiveld. Leuk om onder de aandacht van passanten te brengen, vond het col lege. Aanvankelijk werd gedacht aan afdekken met glazen platen of de fundamenten tot maaiveld op metselen. Inmiddels is ervoor geko zen de fundering zichtbaar te ma ken met natuursteen. Nu rond de kerk een paar meter gras is gelegd, levert dat een duidelijke histori sche verwijzing op. Punt is dat kermis tot en met 2010 op vier meter afstand van de kerk attracties mag opstellen. De funde ringen liggen echter zes meter uit de kerkmuur. De gemeente ver wacht dat de natuurstenen stro ken niet bestand zijn tegen het ge wicht van de kermisattracties. Op zich zou het natuursteen met rijplaten kunnen worden be schermd, maar het college van B en W neemt liever geen risico en schuift de aanleg door naar 2011. Ook zoekt het college nog naar geld. Het karwei kost ruim dertig duizend euro, terwijl de gemeente alle zeilen moet bijzetten om de begroting voor 2010 sluitend te krijgen. Doorschuiven is dus het devies. Boten uit de klasse First 31.7 ronden een boei nabij de Zeelandbrug. door Luc Oggel SINT-MAARTENSDIJK - Een school boek op een goede manier kaften is nog een hele kunst, zo onder vonden leerlingen van groep 8 za terdag in recreatiecentrum Haestin- ge in Sint-Maartendsdijk. Daar werd de vierde editie van het brugpieperkampioenschap gehou den: een ludieke voorbereiding op het eerste jaar van de middelbare school, mét wedstrijdelement. In totaal 53 leerlingen van basis scholen in Sint-Maartensdijk, Poortvliet, Scherpenisse en Stave- nisse namen het met allerlei spelle tjes tegen elkaar op. Snelheid, han digheid, kracht en netheid waren de toverwoorden bij onder meer boekkaften, fietsband verwisselen, fietsen tegen de klok of een lunch pakket maken. Vooral het boekkaf ten bleek lastig, menig scholier worstelde met plakband, schaar en papier. „Ach, ik laat het gewoon door mijn moeder doen", was een met name bij jongens veelgehoor de reactie. Uiteindelijk schreef Lotte Polder man van de Juliana van Stolberg- school in Sint-Maartensdijk het kampioenschap op haar naam. Zij kreeg een wisseltrofee in de vorm van een aardappel (een 'pieper') en een mp3-speler. Gerlinda Eerland van de Reho- bothschool in Stavenisse werd tweede, Gert-Jan Kleppe van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse eindigde op de derde plaats. I Kijk voor een korte video op www.pzc.nl/bevelandentholen Boekenkaften was zaterdag één van de (lastige) onderdelen van het brug pieperkampioenschap in Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras archieffoto Ronald den Dekker 'S-HEERENHOEK - De PvdA-afdeling Borsele houdt dinsdag 17 maart in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek een debat over veiligheid in de Zak van Zuid-Beveland. Bedreigingen zijn er genoeg: Che mische industrie in het Sloege- bied, de gevaarlijke scheepvaartrou te op de Westerschelde, een kern centrale, de stijgende zeespiegel, een pijpleiding naar de Totalstei- ger en de Westerscheldetunnel. Jan Verburg leidt een discussie, die wordt ingeleid door bestuurslid van waterschap Zeeuwse Eilanden Wilma Brouwer, Kamerlid Die- derik Samsom, de Borselse brand weercommandant Jan de Feijter, Henk Ringelberg van Rijkswater staat en Statenlid Erik Hageman. De aanvang is om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54