Zeeland PZC Actie voedselbank is succes 13 Tientallen extra banen bij callcenter UWV in Goes BEVELANDEN-THOLEN 14 15 Initiatiefneemster haalt voor weken spullen op bij supermarkten. Steunpunt politie in Yerseke dicht Manipulatie Boeken kaften tijdens brugpieperstrijd in Sint-Maartensdijk Nieuwbouw lijkt nog ver weg voor school in Oostdijk Maandag 9 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Klanten van de Agrimarkt en Dirk van den Broek in Goes kre gen zaterdag een extra boodschap penlijst, met het verzoek één of meer producten van die lijst te ko pen en af te geven voor de voedsel bank. De actie, een initiatief van Wendy Mutsaers uit Wolphaartsdijk, blijkt een succes. In vijf uur tijd worden genoeg producten ingeza meld om de voedselbank enkele weken dozen mee te kunnen laten vullen. „Het leeft", zegt Mutsaers zaterdagochtend bij de Agrimarkt. De Zeeuwse voedselbanken zitten in de problemen, omdat het cen trale distributiepunt in Rotterdam vanwege de crisis veel minder pro ducten krijgt aangeleverd. Dat heeft dus ook gevolgen voor men sen die van een voedselpakket af hankelijk zijn. Mutsaers trekt zich dat aan en heeft eerder ook al een handtekeningenactie op touw ge zet. De krabbels - zo'n zestig tot nu toe - wil ze over twee weken overhandigen aan minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De actie komt zaterdag wat moei zaam op gang, niet in de laatste plaats omdat veel vrijwilligers zich op het laatste moment afmeldden. Daarom rent de Wolphaartdijkse zelf steeds heen en weer tussen de twee supermarkten en moet wor den afgezien van een inzamelings- punt bij de Jumbo. Bernie Stroo uit Koudekerke staat er in elk geval wel. Ze had de op roep gezien op het prikbord van Zeelandnet. Ze neemt bij de Agri markt de spullen in ontvangst die mensen afgeven. „Ik hoefde er niet over na te denken. Ik ken mensen die gebruikmaken van de voedsel bank, dat is geen pretje." Zo nu en PW Klanten van twee Goese super- markten hebben zaterdag gul ge geven tijdens een actie voor de voedselbank van initiatiefneem ster Wendy Mutsaers. dan komt er iemand iets afgeven, vaak een pak rijst of koffie. „Het is nog even wennen denk ik, in crisis tijd denken mensen toch het eer ste aan de eigen portemonnee." Op dat moment komt N. Fraanje uit Goes aan. Ze geeft een pak rijst, een pak suiker, een pot jam, een blikje knakworsten en een pakje thee af. 'Een hartstikke goe de actie", zegt ze. Fraanje is al op leeftijd, en het valt op dat veel oudere mensen iets geven. „Die weten hoe het is om in crisistijd te leven", verklaart Stroo. Mutsaers zegt aan het einde van de dag heel veel positieve reacties te hebben gekregen, maar ook wat negatieve. „'Is dit nou nodig?', hoorde ik. Ja dus." door Luc Oggel GOES - De Uitvoering Werkne mersverzekering (UWV) zet tijde lijk extra mensen in op de callcen- tra van de vestigingen in Goes, Groningen en Almere. Het gaat in totaal om 150 banen, waarvan 75 in Goes. Dat is nodig omdat UWV als ge volg van de economische crisis wordt overstelpt met telefoontjes over onder meer werktijdverkor ting en uitkeringen. In Goes is een groot deel van de mensen al aan het werk. „Het gaat voornamelijk om uitzendkrachten, waar wij op onze KCC's (Klanten Contact Cen trum, red.) vaak mee werken. De norm is dat de telefoon binnen een minuut wordt opgenomen, en daar zijn mensen voor nodig", al dus UWV-woordvoerder Jan Stal man. Er komen momenteel zo'n 30.000 telefoontjes per dag binnen bij de drie centra. In 2007 werden in Goes nog veertig werknemers van het KCC ontslagen. Sfalman: „Het aantal medewerkers op die af deling schommelt traditiegetrouw. Wij zijn nu eenmaal een anticy clisch bedrijf. Gaat het elders slecht, dan hebben wij juist extra mensen nodig." YERSEKE - Het wijkondersteunings- punt (wop) van de politie aan de Paardenmarkt 8 in Yerseke is met ingang van vandaag gesloten. Re den is dat er heel weinig gebruik van wordt gemaakt. De exploitatie kosten zijn daardoor te hoog. Het wop in Yerseke heeft zes jaar dienst gedaan. Voor het dichtstbij zijnde politiebureau moeten Yerse- kenaren nu naar Kruiningen of Ka- pelle. De wop's zijn opgezet voor een voudige zaken en om mensen de kans te bieden op een laagdrempe lige manier naar de politie te gaan. Tip? redactie@pzc.nl Dat driejarig meisje uit Kapelle weet met haar grote donkere kij kers haar vader moeiteloos om haar vinger te winden. Tenmin ste dat beweert mama. Papa zelf houdt stug vol dat hij zich nim mer laat manipuleren door zijn kleine meid. Op een dag wees zijn prinsesje naar een schaaltje met bonbonnetjes, of ze er ééntje mocht„Vraag maar aan je moe der", was zijn antwoord. „Maar papa, jij bent toch ook de baas?" Ze raakte de juiste snaar. Ja... je hebt helemaal gelijk. Pak maar." En terwijl ze smakkend op een chocolaatje kauwde kon hij het gevoel maar niet onderdrukken dat hij op de één of andere ma nier er toch ingetuind was. Een klant van de Agrimarkt overhandigt spullen aan vrijwilligster Bernie Stroo. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53