r Opslag van Forza zorgt voor ommekeer na 2-0-achterstand Danny Wassink houdt deur dicht bij Delta Sport Veerkracht HSD blijft onbeloond Drie hoofdprijzen voor Linda Mater Zierikzeese handballers winnen op eigen veld van Taxandria (20-15). Volleybalsters lijden pijnlijke nederlaag in foutenfestival. Vrouwenteam kan het niet bolwerken tegen koploper Tempo. Amazone uit Dreischor twee keer de beste in Z- en één keer in L2-klasse. Sjaak Visser wordt laatste in regiofinale S PZC Maandag 9 maart 2009 139 Guido de Graaf was gisteren met zes voltreffers Delta Sports topschut ters tegen Taxandria. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Een kwartier voor tijd kregen de handballers van Meco/ Delta Sport gisteren een strafworp tegen in de wedstrijd tegen Taxandria. Bij een 17-15-stand voor de Zierikzeese ploeg was doelman Jacco de Looff zo royaal om Danny Wassink een kans tussen de palen te geven. En de reservegoalie faal de niet. Hij keerde de pingel, mocht blijven staan en kreeg in het restant van het duel geen tref fer meer tegen. Delta Sport won het duel uiteindelijk met 20-15. „Maar Danny deed het natuurlijk niet alleen", zei trainer Rob de Vos terecht. „De verdediging stond ge woon als een huis." Defensief had De Vos niks te klagen over zijn kla gen. De enige kanttekening bij de overwinning plaatste hij bij de aan val. „Taxandria is een vervelende ploeg. Ze spelen erg op de man, maar dat hebben we goed gepa reerd. We hadden alleen meer moeten scoren." Delta Sport had vanaf de start wei nig te vrezen van Taxandria. „We kregen een offensieve dekking te genover ons", vertelde De Vos. „Dat is normaal onze valkuil, maar we hebben ons er nu goed tegen geweerd. Daarover ben ik heel con tent. Na een kwartier stonden we met 8-3 voor en stapte Taxandria over op een gewone dekking." Door onzorgvuldig aanvallen kon Taxandria nog dichterbij komen (rust 11-9), maar toen Wassink bij 17-15 in de tweede helft de pingel pareerde, speelde Delta Sport een gewonnen wedstrijd. De ploeg stond gisteren geen enkele keer op achterstand. Het duel was een goede generale voor het bekerduel van donderdag tegen Artemis in Tilburg. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Guust Sluijs en Thijs de Vos beiden 4, Jordy Niemans en Stefan de Oude bei den 2, Bob van Lint en Kenneth Mel- laart beiden 1. PN De handballers van Delta Sport verslaan Taxandria met 20-15. In het laatste kwartier staat Danny Wassink tussen de palen, die geen treffer hoeft te incasseren. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De mannen van For za verrasten in de eerste klasse A met een knappe 3-2-zege bij het op de vierde plaats geklasseerde vierde team van Fusion. De vrou wen waren in de regiodivisie met een wat gehavende ploeg niet op gewassen tegen Fusion. In Rotter dam werd met 3-1 verloren. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg lijken de mannen in de eer ste klasse A zo goed als zeker van lijfsbehoud. Dat geldt niet voor de vrouwen, die in de tegiodivisie een spannend competitieslot tege moet gaan. Forza kan zich daarin geen missers veroorloven. De Zeeuwen hadden tot zaterdag slechts één punt minder dan Fu sion. Een collectieve off-day leidde ertoe dat de marge tussen beide teams vergroot werd tot vier pun ten. Koploper Morres/Hulst ontdeed zich niet zonder moeite van Spirit: 3-1 (25-9, 25-27, 25-20, 25-20). De mannen van Mytilus pakten in de tweede divisie de laatste strohalm. In eigen huis werd hekkensluiter Castellum met 3-1 (25-16, 25-22, 25-18, 22-25) verslagen. In de regiodivisie deden de man nen van VVS'92 goede zaken. In een enerverend duel werd met 3-1 (25-23, 25-23, 22-25, 25-22) gewon nen van Jola/Olympus. De vrou wen van WS'92 handhaafden zich in de promotieklasse B in de subtop. De nummer vier van de ranglijst stuurde Jola/Olympus met lege handen naar huis: 4-0. Savok deed aan de staart van de rangschikking in deze klasse goede zaken. In Sas van Gent won Savok met 3-2 van het veel hoger geklas- 'We wilden wel, maar niemand kon de ploeg op sleeptouw nemen' seerde Goirle. Fusion-Forza 3-1 (25-22, 25-23, 25-12, 18-25): Een wedstrijd om snel te vergeten. Een slecht duel tussen twee ploegen die geen mo ment het niveau van de regiodivi sie haalden. „Het leek zo nu en dan wel recreatievolleybal", mop perde Marije Munter. „We wilden wel, maar niemand kon de ploeg op sleeptouw nemen." In een waar foutenfestival beschikte de thuisploeg over het minst slechte team. Dat resulteerde tegen een pover en verkrampt spelend Forza in drie setzeges op rij, waarmee de winst op zak zat. Daarmee leek een last van de Forza-schouders te vallen. Vrijuit spelend scoorden de Zeeuwen in de laatste set tegen, waarmee een belangrijk punt aan het totaal werd toegevoegd. Fusion 4-Forza 2-3 (25-18, 25-20, 16-25, 18-25, 10-15): Een tactische ingreep leidde na twee sets tot de ommekeer in de wedstrijd. Forza kwam er in de eerste twee sets niet aan te pas en incasseerde daar in twee keer een nederlaag. De thuisploeg verdedigde erg goed, be schikte over een goede pass en maakte in aanvallend opzicht nau welijks fouten. Met een lastiger op slag haalde Forza vanaf de derde set de angel uit de Rotterdamse aanval. De thuisploeg stichtte veel minder dan in de eerste twee sets f gevaar met de middenaanval en werd gedwongen tot een stereo tiep spelletje aan de buitenkanten. Daar zette Forza een prima blok te genover. De jonge tegenstander raakte geïrriteerd en praatte zich zelf uit de wedstrijd. De ervaren Schouwse ploeg profiteerde daar maximaal van en gaf door drie overwinningen op rij het duel een andere wending. door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het' vrouwenteam van HSD streed voor wat het waard was, maar dat was niet voldoende om een positief resultaat te beha len bij de sterke koploper Tempo. Het verloor tenslotte met ruime 6-o-cijfers. Het mannenteam van de hockey- vereniging uit Zierikzee liet pun ten liggen bij het derde team van Tempo. Na een spannende wed strijd trok de thuisploeg met 5-4 aan het langste eind. VROUWEN Tempo-HSD 6-0: Vooral in de eer ste helft streed HSD vol overgave en gaf niet eens zoveel toe op de trotse koploper. Het hield in die periode mede door goed keepers werk van Roliene van der Torre de schade beperkt tot 1-0. In de twee de helft begon het hoge tempo HSD conditioneel op te breken en moest het nog vijf tegentreffers in casseren. MANNEN Tempo 3-HSD 5-4: In de eerste helft liep het niet lekker bij HSD. De thuisploeg nam een voor sprong van 2-0 voordat Eric van Houten de aansluitingstreffer maakte. Na de doelwisseling speel de HSD met twee in plaats van drie spitsen. Toen kwam het beter in de wedstrijd. Wel scoorde Tem po nog 3-1, maar daarna kwam HSD op gelijke hoogte door tref fers van Niels Ritzen. Aan de basis van beide treffers stond Patrick Landman. De thuisploeg liep daar na uit naar 5-3, voordat Brian van Geer de eindstand op 5-4 bepaal de. door Lucien Roelandt RENESSE - Linda Mater was giste ren op de dressuurwedstrijd van de RV Renesse spekkoper. In de klasse Z stuurde zij de in manege Grol in Renesse Marock in beide proeven naar de hoogste eer. In de klasse Lz^eiste Mater met Zizou de overwinning en de tweede plaats op. In de eerste proef van de klasse Z stuurde Linda Mater de mooi berg- opwaarts en lichtvoetig door de piste gaande Marock, met 208 pun ten naar een overtuigende over winning. Zij bleef Shirly Romer met Utach acht punten voor. Ook in de herkansing gaf Linda Mater de concurrenten geen kans. In de tweede proef liep de teller voor de amazone uit Dreischor en de veel front vormende Feinsch- nitt-zoon op tot 210 punten. Shirley Roomer beperkte met de Wïckenburg-dochter ditmaal de achterstand tot drie punten. Mater en Romer waren de enige die in deze klasse voor een winstpunt in aanmerking kwamen. Jurylid Mar- go Bosch: „Er werden nogal wat foutjes gemaakt. De lengtebuiging en verzameling ontbrak om hoog te scoren." In de eerste proef van L2 reed Eve lien Verschuure de veel souplesse en afdruk tonende Wempire's La dy met 196 punten naar een afgete kende overwinning. Bij controle voor aanvang van de start van de tweede proef bleek dat Verschuure het paspoort van de vos-merrie niet bij zich had. Wat de amazone uit Waarde op een startverbod kwam te staan. Linda Mater, die met de merrie Zizou met 181 pun ten in de eerste omloop als twee de was geëindigd, stuurde de ex pressief bewegende bruin Rho- dium-dochter met het aanspreken de totaal van 203 punten naar het oranje erelint. Fay Steenpoorte toonde zich met Ramires in de klasse Li opper machtig. De amazone uit Ooster- land reed de mooi in balans gaan de ruin met 200 punten in de eer ste manche naar de overwinning. Ook in de tweede proef bleek er te gen de Schouwse combinatie geen kruid gewassen. Met een totaal van 201 punten eindigde Steen poorte, evenals in de eerste proef, met ruime voorsprong op de Mid delburgse Dunesfka van de Veer met de merrie Iris. Aster Kroon toonde zioch met My Lady in de klasse M twee keer nipt de beste. HOEVEN - Sjaak Visser van d'Eule is gisteren in Hoeven achtste gewor den in het regionaal kampioen schap bandstoten vierde klasse. Piet Bom van Onda uit Krabbendij- ke werd eerste. Het was voor Sjaak Visser zijn al lereerste optreden in een regio kampioenschap en dat was te mer ken. „Alles moet wennen en dit kennelijk ook. Ik weet ook niet pre cies waar het aan lag, maar het liep gewoon niet. Ik kwam steeds te laat op gang en dan red je het niet." Daarin had de Sirjanslander gelijk. Hij speelde niet eens slecht, maar het peil van de eindstrijd lag hoog. „Je kreeg weinig kansen en die je krijgt, moet je dan benutten." Dat kwam er te weinig van bij Visser. „Na twee dagen stond ik nog altijd op nul punten. Gelukkig kon ik die hatelijke nul op de laatste dag nog wegwerken." Linda Mater en Shirley Romer waren in Renesse de enigen die in de Z-klas- se voor een winstpunt in aanmerking kwamen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51