All Ready verkoopt zijn huid duur Trio van Kerkwerve klimt door zege naar derde plek ankow steelt show ij driebandenteam Sjaak Joziasse wordt nieuwe trainer KVK Zierikzeese korfballers spelen gelijk tegen kampioen TOP. Dirk Ceuze strandt met drie zeges in poule Volleyballers vc Lob lopen weer punt uit Handballers van EMM zetten opmars voort Onder 18 van Mevo'80 verliest van Souburg 38 Maandag 9 maart 2009 PZC S Dennis Voshart van All Ready (rechts) en TOP-speler Corné Bezemer sluiten vrede na een opstootje. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina leden de eerste neder laag in de derde klasse. In Westdor- pe was Den Dijk met 6-4 te sterk. Het Zierikzeese team staat tweede, met vier punten achterstand op koploper Middelburg 7. Een klasse lager behaalde Kerkwer ve de eerste overwinning. Yerseke' 3 werd met 8-2 teruggewezen. Kerkwerve klom meteen naar de derde plaats. Den Dijk-Scaldina 6-4: Kopman Hans Volkeri startte tegen de ster ke Erwin van de Steen. Na vier bloedstollende games was de strijd nog in evenwicht, maar in de be slissende game moest Volkeri het punt met 7-11 afgeven. Pang Yuen zorgde vervolgens voor een verrassing door Renato Schu- nran in vier games naar de kant te sturen. Omdat Scaldina's derde man Arthur Schenk in dit treffen puntloos bleef, was het dubbel van cruciaal belang. Volkeri en Yuen slaagden hierin met vlag en wimpel. Na de pauze won alleen Volkeri nog, twee keer. Tegen Schuman won hij pas na 11-9 in de vijfde game. Een 5-5-gelijkspel kwam in de slotpartij in zicht, maar nadat Pang Yuen een 2-0-ach- terstand had weggewerkt, verspeel de hij de vijfde game alsnog, met 11-7- Yerseke 3-Kerkwerve 2-8: Stoffel van de Wekken was op dreef: hij won driemaal. TWee keer deed hij dat in drie games, tegen Over- beeke had hij er vijf nodig. Jos Lin deman en Gerard Knol voegden beiden twee punten toe aan het winnende totaal. Knol moest alle zeilen bijzetten tegen Overbeeke, maar met 12-10 in de vierde en 11-9 in de vijfde game bleef hij aan de goede kant van de score. Knol en Van de Wekken wonnen sa men ook de dubbel. WADENDAMME - Het driebanden- :am van 's Lands Welvaren pakte in poule twee van de tweede divi sie de punten tegen BC Capelle 3: 6-2Vooral Rinus Pankow stal de show. Hij versloeg Eric van Hoorn met het fraaie gemiddelde van 1.166. Ook de Belg Ronny van Geyt kwam goed voor de dag en won ruimschoots. Ook Jaap Hameling boekte een zege, maar moest wel vechten voor ieder punt. KAPELLE - Sjaak Joziasse gaat na de zomer aan de slag als hoofdtrainer van korfbalvereniging KVK uit Ka- pelle. De Goesenaar volgt Wim Voorneveld op. Voor Joziasse wordt het zijn derde club. Hij begon bij derdeklasser To go uit Goes en stapte daarna over naar eersteklasser All Ready uit Zierikzee. Daar kwam het al na een half seizoen tot een breuk. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Met hangen en wur gen zijn de korfballers van TOP Ar- nemuiden zaterdag kampioen ge worden in de tweede klasse. De ploeg had het zwaar in de thuis wedstrijd tegen AU Ready, maar sleepte toch het ene benodigde punt uit het vuur: 14-14. „Ik vind het knap dat mijn team veerkracht heeft vertoond", zei trainer Edwin Coppoolse, die TOP lang op achter stand zag staan. „We hebben op tijd het vertrouwen teruggepakt." Voor aanvang van het kampioens duel overhandigde Jan-Willem van Nieuwenhuijze, de aanvoerder van AU Ready, een bos bloemen aan Pe tra de Ridder, de captain van TOP. Om de ploeg te feliciteren met de al behaalde promotie. Maar meer cadeautjes werden er niet gegeven. „We wilden onze sportieve plicht doen", zei Dennis Voshart, die zelf op het randje speelde en Corné Be zemer het hoofd op hol bracht. „Nou, dat is gelukt. We korfbalden heel goed. Maar ik moet toegeven: dat kwam doordat TOP niet goed met de druk kon omgaan en ons zo een handje hielp." De thuisploeg begon slordig en gaf AU Ready ruimte om te schieten. De ploeg die gehandicapt aan de wedstrijd begon - Manon Torens- ma en Desiree Voshart zijn gebles seerd, Remy Quist was geschorst - kon daardoor in de eerste helft de bovenliggende partij zijn. Via 1-3 liep het Schouwse achttal uit naar 7-9 bij rust. Dennis Voshart had er op dat moment al vijf in liggen. „Gelukkig hield Jeanine Marijs ons in de race", zei Coppoolse over het talent dat in de eerste dertig minu ten vier keer raak schoot. Na rust herpakte TOP zich. En na dat Jantine Meulmeester, de enige routinier bij TOP, en Jeanine Ma- De korfballers van tweedeklasser TOP Arnemuiden spelen gelijk te gen All Ready (14-14) en pakken daardoor de titel. Dennis Voshart scoort acht keer. MIDDELBURG - Tafeltennisser Dirk Geuze van Scaldina heeft het niet gered in het klassentoernooi op het Nederlands kampioenschap te Eindhoven. Hij werd in de poule uitgeschakeld. Hij startte nog wel sterk met drie overwinningen, maar de resteren de drie partijen verloor hij. Geuze had zich geplaatst voor dit NK als winnaar van de top-zeskamp in de afdeling. MIDDELBURG - De volleyballers van vc Lob zijn weer een puntje uitge lopen in de recreatiecompetitie van Forza Schouwen-Duiveland. Het team won zelf met 3-0 van Forza 3, terwijl achtervolger Van Oeveren Reizen 'slechts' met 2-1 won van Profile Tyrecenter. In de B-poule spitst de strijd zich toe tot Profile Tyrecenter Mix en Brogum. Eén punt scheidt de teams. Jessy Johnson Vanwege de blessures Manon Torensma en Desiree Voshart staat de pas veertienjarige Jes sy Johnson in de basis bij All Ready. Zij maakte vorige week tegen ACKC haar debuut en speelde tegen TOP ook een he le wedstrijd. Trainer/speler Dennis Voshart heeft er geen moeite juist haar in te zetten. „Ik ben zelf ook op m'n veertiende in All Ready 1 gekomen", zei hij. „Jessy is een groot talent. Er zit zo veel in haar. Zo'n speelster mag je dan best vroeg breng en." rijs de stand hadden rechtgetrok ken, kwam het geloof weer terug. Coppoolse: „Je zag dat het schuim was gezakt. In de tweede helft had den we allemaal onze kop er weer bij." Na de 11-11 overdonderde de thuis ploeg All Ready zelfs met drie tref fers oji rij. Maar in de laatste acht minuten scoorde TOP niet meer, terwijl de tegenstander nog wel een machtige eindsprint had. Met één goal van Van Nieuwenhuijze en twee doelpunten van Voshart werd het toch nog 14-14. In de slot seconden had Van Nieuwenhuijze zelfs nog de winnende in zijn han den, maar de bal die hij lanceerde stuiterde twee keer op de korf en viel er volgens naast. Na twaalf overwinningen in de zaal leed TOP het eerste puntver lies. Niemand in Arnemuiden die erom maalde. Door de remise kon nummer twee ODO, dat wel won, het Walcherse achttal immers nooit meer bijhalen. „TOP is de te rechte kampioen", bekende Vos hart, al had hij het titelfeest van TOP liever een week willen uitstel len. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Corné Bezemer, Jantine Meul meester en Jordi Meulmeester 1. Scores All Ready: Dennis Voshart 8, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Mar cel Joziasse, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven 1 MIDDELBURG - De handballers van EMM trekken de opwaartse lijn door. De Middelburgers wonnen gisteren met 27-17 van Tornado Breda. Met name na de pauze was het verweer van de bezoekers snel gebroken. Via 12-7 snelde EMM dankzij uitblinker Jordy Loo weg naar 19-9. Over twee weken staat de derby te gen degradatiekandidaat Delta Sport 2 op het programma. MIDDELBURG - Het onder 18-team van basketbalvereniging Mevo'8o heeft het moeten afleggen tegen de leeftijdgenoten van Souburg. De uitwedstrijd werd met 75-59 verloren. De topschutters van Me- vo'8o was Faruk Obarcanin met achttien punten. Scores Mevo'80: Faruk Obarcanin 18, Julian Slager 16, Sander Dorst 14, Ma- rijn van de Maas 8, Robert-Jan Clarijs 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50