Binnenland 'Provincie moet huis burgemeester kopen' Meer werk Defensie door ander klimaat En dan ziet hij zijn Burgemeester Bergen Dure !<aas riint op Zoom doet aangifte dan goedkope PvdA: verbod op middel dat rimpel vult 4 Maandag 9 maart 2009 PZC Nieuwe burgemeester Schouwen-Duiveland voorlopig in hotel. Herdenking vliegramp Schiphol brengt helpers en slachtoffers samen. nP 1 soms korter Polman bedreigd wegens sluiting van coffeeshops. MAASBREE - Burgemeester Gerard Rabelirik van de Limburgse ge meente Maasbree wil dat provin cies de woningen van vertrekken de burgemeesters kopen. Dat maakt de overstap naar een nieu we gemeente gemakkelijker. Daar door kunnen problemen als in Den Helder worden voorkomen. Rabelink zei dit gisteren tegen persbureau ANP. Hij wordt volgen de week geïnstalleerd als burge meester van de gemeente Schou wen-Duiveland. Rabelink heeft zijn idee neerge legd bij het ministerie van Binnen landse Zaken. Provincies kopen de woning van de vertrekkende burgemeester en DEN HAAG - Door de klimaatveran dering zal er de komende decen nia vaker een beroep worden ge daan op de Nederlandse krijgs macht. Het leger zal meer humani taire hulp moeten verlenen bij in ternationale natuurrampen als droogtes en overstromingen. Daar naast is er een grotere kans op con flicten over hulpbronnen als water en energie. Dat staat in een rapport van de Ad viesraad Internationale Vraagstuk ken (AIV) dat minister Eimert van Middelkoop (Defensie) vandaag naar de TWeede Kamer stuurt. De AIV onderzocht in opdracht van Defensie de gevolgen van de klimaatverandering voor het leger in de komende twintig jaar. De ad viesraad stelt dat de effecten van de opwarming van de aarde en de stijging van de zeespiegel moeilijk te voorspellen zijn, maar verwijst wel naar de betrokkenheid van de krijgsmacht bij hulpoperaties na de overstromingen in New Orleans in augustus 2005 en de tsunami in Azië een jaar eerder. Dat zal in de toekomst veel vaker gaan gebeuren, verzekert de raad. Volgens de AIV zal de klimaatver andering geen directe oorzaak zijn van gewapende strijd, maar kan het bestaande conflicten wel verer geren. Ook zullen er mogelijk va ker conflicten ontstaan over water of energievoorziening. zetten het huis vervolgens weer in de markt. Dat voorkomt dat be stuurders te maken krijgen met dubbele woonlasten, aldus Rabe link. Rabelink heeft een eigen woning in Maasbree en voorziet proble men met de verkoop. Voorlopig gaat hij op kosten van Schouwen-Duiveland in een hotel. Burgemeester Stefan Hulman van Den Helder, die inmiddels zijn functie heeft neergelegd, kwam in opspraak nadat hij de gemeente een tegemoetkoming in zijn dub bele woonlasten had gevraagd. Hij kreeg die vergoeding, maar ver volgens bleek dat Hulman niet de juiste informatie over zijn finan ciële situatie had opgegeven. De dubbele woonlasten ontstonden toen Hulman na zijn verhuizing naar Den Helder zijn huis in Rot terdam niet verkocht kreeg. SCHIPHOL-OOST - Moeizaam schui felt de 68-jarige Ferruh naar de in gang van de hangar waar zaterdag middag de herdenking van de vliegtuigcrash bij Schiphol wordt gehouden. Nee, lopen gaat nog niet goed. De verwondingen die Ferruh bij het ongeluk met het Turkish Airlines-toestel heeft opge lopen, bezorgen hem nog steeds flink wat lichamelijk ongemak. Fatih ondersteunt zijn vader. De 37-jarige Hagenaar was thuis, toen hij anderhalve week geleden hoor de dat een vliegtuig van Turkish Airlines was neergestort. „Op de te levisiezender CNN Türk kwam een passagierslijst in beeld. Op eens zag ik de naam van mijn va- 'Wij hebben samen iets meegemaakt, dat niemand anders heeft meegemaakt' der staan. Ik belde hem mobiel en kreeg gelukkig meteen contact. Hij zou naar een ziekenhuis worden gebracht. Ik ben ongeveer de hele dag naar hem op zoek geweest. Ik heb een stuk of elf ziekenhuizen afgebeld. Uiteindelijk bleek mijn vader in het Amsterdamse VU-zie- kenhuis te liggen. Met verwondin gen aan zijn longen en rug. Mijn vader is er intussen vrij nuchter onder. Maar hij wilde toch hier heen komen." Even verderop ontdekt een man in een rolstoel de medepassagier die hem uit het Turkish Airli- nes-vliegtuig heeft geholpen. Voor de camera's van uitgerukte televi sieploegen storten de twee zich in een hartelijke begroeting. Een overlevende van de vliegtuigcrash zoekt steun bij familieleden. Ongeveer zevenhonderd mensen wonen de herdenking bij. Onder de aanwezigen van de beslo ten bijeenkomst zijn nabestaan den van de negen doden, overle venden, hulpverleners en mede werkers van Schiphol. Ook de Turkse ambassadeur, Pieter van Vollenhoven, de Amerikaanse zaakgelastigde en burgemeesters wonen de plechtigheid bij. Konin gin Beatrix heeft een kamerheer gestuurd. Bij de hangar lopen tientallen uni- BERGEN OP ZOOM - Burgemeester Polman van Bergen op Zoom doet maandag aangifte van bedreiging. Dit omdat op een bevel tot slui ting van coffeeshop Miami in de Brabantse gemeente geschreven staat 'Dood aan Han Polman'. De burgemeester had bevel gege ven tot sluiting van de coffeeshop nadat herhaaldelijk was geconsta teerd dat de zaak te veel handels voorraad in huis had. De politie neemt de bedreiging se rieus. „We hopen via camerabeel den te achterhalen wie dit op z'n geweten heeft", aldus politie woordvoerder Willem van Hooij- donk. Nu de coffeeshop tijdelijk is gesloten, bloeit de straathandel in de wijk. De politie arresteerde dit weekeinde yijf personen. DEN HAAG - Supermarkten en kaas- merken hanteren verschillende pe riodes om hun kaas jong, belegen of oud te noemen. Dure kaas hoeft niet per se langer gerijpt te zijn dan goedkopere. Dat blijkt uit een onderzoek in de Gezondheids- gids van de Consumentenbond. Er blijken geen vaste regels te zijn voor de rijpingsperiode van kaas. Supermarkten en kaasmerken heb ben allemaal hun eigen richtlij- H£t Heeft tuch ook iets~ spannends, VAN f-IEE-L wc_INl6 aa0t-t£/o j?.onp ko/wen/? HILVERSUM - De PvdA wil een ver bod op permanente rimpelvullers. Ook moet de behandeling met rimpelvullers alleen door medici verricht worden. Tweede Kamerlid Khadija Arib (PvdA) wil minister Ab Klink (Volksgezondheid) hier voor naar de Kamer roepen. Aanleiding is een onderzoek van RTL Nieuws naar de prijslijsten van honderd privéklinieken. Daar uit bleek dat 46 procent de midde len nog steeds aanbiedt, terwijl de Inspectie voor de Gezondheids zorg dit al jaren afraadt. Arib maakt zich al jaren hard voor aanpak van deze praktijk. In 2006 zou de toenmalig minister van Volksgezondheid kijken of er in Europees verband wat kon gebeu ren. Nu blijkt dat kappers en ook ande ren permanente rimpelvullers toe dienen, terwijl de schade enorm is. Vrouwen worden voor het le ven verminkt, stelt Arib. De SP pleit voor een vergunnings plicht voor de privéklinieken en vindt dat de permanente rimpel vullers moeten worden geclassifi ceerd als geneesmiddelen. Dat moet Europees geregeld worden. Maar voor Arib duurt dat te lang. Volgens een onderzoek in op dracht van de inspectie uit 2006 kunnen patiënten er excessief litte kenweefsel, pijnlijke knobbels of een verminderd gezichtsvermogen aan overhouden. Ook is er kans op zwellingen of een longembolie. Vooral onjuiste injectietechnieken en het toedienen op verkeerde plaatsen leiden tot schade. Ook bij een ervaren arts lopen patiënten ri sico, stelde de inspectie. VAN STRAATEN PETER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4