rond de derby Den Braber naar nationale finale k Eerste zege SKNWK heeft nog maar kleine kans op een prijs in 2009 van Renesse Zeelandia Middelburg en Zierikzee blijven op ï-i-gelijkspel steken. ZSC'62 telt af richting degradatie na vijftiende nederlaag. A Dreischor pakt punt op eigen veld met doelpuntloos gelijkspel. Doelpunt Tierie kan Goes niet verder inspireren S PZC Maandag 9 maart 2009 37 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg had zaterdagavond bij de der by tegen Zierikzee de loper uitge legd voor het publiek. Al was het alleen maar om de mensen het idee te geven dat ze op weg waren naar een galavoorstelling. Bijna twee uur later verlieten de 300 toe schouwers een ervaring rijker en een illusie armer sportpark de Veerse Poort. De entourage was leuk, maar de 22 acteurs op het veld hadden een slecht stukje werk (1-1) afgeleverd. Ze hadden veelal onbegrijpelijke afzwaaiers geproduceerd. Veelzeg gend was dat er zes keer een nieuw speeltuig uit het ballennetje getoverd moest worden om de wedstrijd weer in gang te zetten. Trainer Marco Groeneveld weet het magere spel aan het slechte veld. „Dat leek wel een knollen tuin, waar goed .voetbal niet moge lijk op was", zei hij naderhand. Bij Zeelandia Middelburg is franje op de groene mat even bijzaak. De zondag-derdeklasser vecht voor lijfsbehoud en dus telt op dit mo ment alleen het resultaat. „En dus was het'voor ons best een leuke avond", constateerde oefenmeester Roy Hendriksen nadien. Na een dramatische start in de der de klasse kwam vlak voor de win terstop tegen MOC'17 de omme keer. Er werd vier keer op rij ge wonnen en zaterdag volgde een ge lijkspel. Zeelandia Middelburg kreeg al vroeg een tegenslag te in casseren en bleef opmerkelijk rus tig voor een ploeg in last. Al in de achtste minuut lag de bal in het netje. Ingmar Quist, de beste spe- door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het seizoen van SKNWK lijkt als een nachtkaars uit te gaan. De Nieuwerkerkers ver loren zaterdag in de derde klasse A thuis met 1-4 van Dauwendaele, de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels. Alleen in de derde periode liggen er nog kan sen op een prijs voor SKNWK. ZSC'62 leed tegen Wolfaartsdijk de vijftiende nederlaag van het sei zoen: 5-1. SKNWK-Dauwendaele 1-4: Voor rust was er sprake van een gelijk opgaand en gezapig duel, waarin Christian Kiala Dauwendaele uit één van de kansen op 0-1 zette. Door een doelpunt van Jaap de Kroo kwamen de bezoekers na Ier op het veld, veroverde de bal op het middenveld, zette goed door en schoot in de korte hoek raak: 0-1. Het bleek achteraf de eni ge serieuze kans voor Zierikzee. Zeelandia Middelburg stelde er één mogelijkheid tegenover. Alber to Conde Morgado schoot in de 45e minuut echter na een mooie passeeractie naast. Toch stond het op dat moment al 1-1 en het paste wel in het beeld van de wedstrijd dat die goal er kwam na een mislukte vrije trap. Alper K05 knalde in de 39e mi nuut tegen een tegenstander op, waarna de bal opnieuw voor zijn voor voeten rolde. De aanvoerder raakte de bal nu wel goed en zag de bal prachtig in het doel suizen. Na de pauze koesterde de thuis ploeg het punt en viel er niet één kans meer te noteren voor de groen-witte brigade. Zierikzee 'We willen namelijk de nacompetitie halen en dus hadden we moeten winnen' toonde in elk geval de intentie om nog voor de zege te gaan, maar de Schouwse formatie kwam toch ook niet verder dan kansjes voor Ingmar Quist (schot over) en Frank van der Helm (kopbal). „De werklust was prima", vond trainer Groeneveld. „Daar ben ik tevreden over, al laten we wel dure punten liggen. We willen namelijk de na- competitie halen en dus hadden we moeten winnen." Zeelandia Middelburg-Zierikzee 1-1 (1-1). 8. Ingmar Quist 0-1, 39. Alper Ko<; 1-1. Scheidsrechter: M.J. Bleumink (Goes). Gele kaart: Alper Ko$, Jerfey Booij, Alberto Conde Morgado (Zeelan dia Middelburg) en Elmar Verhage (Zie rikzee). Aantal toeschouwers: 300. rust op 0-2. SKNWK kwam door een treffer van Christian van Vos sen terug in de wedstrijd en even leken de Nieuwerkerkers op weg naar de gelijkmaker. Met de 1-3 gooide Peter van Gorsel de wed strijd echter op slot en via Jasper Leuvelink kwam de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer ook nog aan een vierde treffer. SKNWK staat in de ranglijst op de vijfde plaats. AZW en DFS staan acht punten voor op de ploeg van trainer Peter Groenewegen. SKNWK lijkt alleen in de laatste periodetitel nog een rol van beteke nis te kunnen spelen. Wolfaartsdijk-ZSC'62 5-1: Na zes duels zonder zege boekte Wolf aartsdijk tegen hekkensluiter ZSC'62 een verdiende zege. Ar nold van Gemerden zorgde bin nen het kwartier voor 1-0 en vlak voor rust was Van Gemerden uit een voorzet van Wilfred van den -*r. Joyce deri Braber door Jos van Belzen MIDDELBURG - Renesse heeft de eer ste overwinning van 2009 binn- nen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Na twee gelijke spe len en een nederlaag moest giste ren WW'67 er aan geloven. Mede door twee doelpunten van Vin cent Goedegebuure werd het 4-0 in Renesse. Dreischor hield een punt over aan het bezoekje van FC Moerstraten. Het bleef 0-0. Ouwer- kerk verloor met 3-2 bij Val Aan. Dreischor-FC Moerstraten 0-0: Beide ploegen speelden met veel inzet. Beste kans op de winst was voor de thuisploeg die voor rust echter ook vanaf de strafschopstip niet tot scoren wist te komen. Renesse-WW'67 4-0: Voor rust opende Jeffrey Overweel de score namens Renesse (1-0), waarna Vin cent Goedegebuure er na de thee vanaf elfmeter 2-0 van maakte. De thuisploeg mocht vervolgens doel man Roy Lanser dankbaar zijn dat hij de aansluitingstreffer van WW'67 voorkwam door de bal uit een strafschop, ook in tweede instantie, te keren. Hierdoor kon Renesse via opnieuw Vincent Goe degebuure (strafschop) en Wilco Dries opnieuw trefzeker. Kort na rust kwam ZSC'62 via Jos Erades aan de aansluitingstreffer, maar de vreugde bij de bezoekers was van korte duur. Vanaf de aftrap zorgde Jan Kole voor de 3-1. Erik de Kok zorgde na een uur spelen, mede doordat de doelman voor zijn goal stond, met een mooie stiftbal voor 4-1. Harm Fluijt maakte er daarna nog 5-1 van. REUVER - Drie turnsters van gym nastiek- en turnvereniging Delta Sport hebben zich geplaatst voor de halve finale Nederlandse kam pioenschappen op 18 en 19 april in Varsseveld. Bij de junioren deed Marika Padmos dat, bij de pupil 2 Ninah Hubregtse en Fleur Ver west. In Reuver werd Marika Padmos uit Brouwershaven zevende bij de junioren tweede divisie. De talent volle turnster zag een podium plaats uit het zicht verdwijnen na dat ze een behoorlijke misser maakte op de ongelijke brug. Daar voor had zij de vloeroefening ge wonnen en was ze derde gewor den zowel bij sprong als op balk. Jochem uitlopen naar een ruime 4-0-overwinning. Val Aan-Ouwerkerk 3-2: Voor rust was de thuisploeg sterker, maar waren de beste kansen voor de bezoekers. Toch stond het hal verwege 1-0 via Erwin van de San- de. Na de gelijkmaker van Carlo van der Maas (1-1) in de 47e mi nuut werd het al snel door van de Sande weer 2-1. Erwin van der Maas bracht Ouwerkerk met een fraaie treffer weer langszij (2-2), maar de drie punten bleven in De Heen dankzij het winnende doel- Voor ZSC'62 is het aftellen rich ting degradatie. De achterstand op De Meeuwen, dat tiende staat, be draagt dertien punten. Rillandia-Kapelle 1-0 (1-0). Ricardo van Ast 1 -0. AZW-De Meeuwen 2-0 (0-0). Bart Apperlo 1 -0, Mustafa Yilmaz 2-0. Heinkenszand-Colijnsplaatse Boys 0-1 (0-1). Pascal Hoogerheide 0-1. Bij de pupil 2 stromen Ninah Hu bregtse en Fleur Verwest door naar de halve finale. Vooral Hu bregtse uit Eikerzee maakte in- druk met een zesde plaats - en 33.391 punten. Fleur Verwest uit Nieuwerkerk werd dertiende. Bij de pupil 1 zorgde Joyce den Bra ber uit Oosterland voor een verras sing door in de districtsfinale vier de te worden in de derde divisie. Met 33.300 punten plaatste ze zich voor de finale van de Nederlandse kampioenschappen op 16 mei in Deventer. Den Braber werd twee de op vloer met 8.700. Romy Rein- tjens en Naomi Houtzager, even eens van Delta Sport, werden res pectievelijk 19e en 29e. punt van Martijn Smit: 3-2. Kwadendamme-Lepelstraatse Boys 4-0 (2-0). Erik de Groene 1-0, Mariusz Mosiej 2-0, 3-0 en 4-0. Volharding-NVS 3-5 (1-4). Eric Pias mans 0-1, 0-2 en 0-3, Marijn Zwagema- ker 0-4, Michel Loontjens 1-4, Ramon Verbart 2-4, Ferry van Geel 2-5, Michel Loontjens 3-5. ZPR'84-Hansweertse Boys 3-2 (2-1). Frank Quakkelaar 0-1Aleksander Velja- noski 3-2. Vosmeer-Lewedorpse Boys 0-4 (0-0). Marcel Rooze 0-1, Rinus de Winter 0-2, Jeffrey Jansen 0-3, Jasper Verdonk 0-4. MIDDELBURG - Het zesde doelpunt van het seizoen van Gert-Jan Tie rie kreeg gisteren geen vervolg bij koploper Goes. De Nieuwerkerker maakte een kwartier voor tijd de aansluitingstreffer (1-2) in het duel met BSC, maar verder kwam de ploeg niet. HW'24 kon door een 4-2-over- winning bij Roosendaal naderen tot op twee punten. Aardenburg speelde zich zo goed als veilig. Aardenburg-Dosko 2-1 (1-0). Robbie van de Wijnckel 1-0 (strafschop), Men- no Been 1-1, Niek van Sprundel 2-1. Goes-BSC 1-2 (0-2). Gert-Jan Tierie 1-2. Halsteren-FC Bergen 2-3. MOC'17-Steen 3-0 (0-0). Erik van de Watering 1-0, Erik van de Watering 2-0, Erik van de Watering 3-0. Roosendaal-HVV'24 2-4 (1-1). Martin Sacharias 1-0, Jaimy de Visser 1-1, Kees Flipse 2-1, Cristoph Praet 2-2, Dennis Buijs 2-3, Cristoph Praet 2-4. Enige pioeg in top zes met negatief doelsaldo Zierikzee speelde voor de tiende keer tegen de fusieclub Zeelandia Mid delburg. De ploegen speelden voor de vijfde keer gelijk. Van de overige vijf duels won Zierikzee er vier. Qua productiviteit hoort Zierikzee bij de minsten in de derde klasse. De 25 goals worden alleen 'ondertroefd' door BSC, Steen en MOC'17. Daar naast is Zierikzee de enige top-zesploeg met een negatief doelsaldo. Christian van Vossen (hier eerder dit seizoen in de achtervolging tegen Fleinkenszand) maakte zaterdag de enige treffer voor SKNWK tegen Dauw- nedaele. foto Willem Mieras Renesse (rode shirts) werkte zich gisteren probleemloos langs WW'67. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49