vrij zeker van hun zaak li titel Jan Ullrich schrijft 'Superboerenveld' van zich af breekt Timmer op Louis van Gaal woedend op KNVB Heeft Kloetinge last van kredietcrisis? PZC Maandag 9 maart 2009 3 5 EK-kwalificatié vrouwen De strijd om de EK-tickets le verde gisteren bij de vrouwen enkele verrassingen op. De drie turnsters die zich in Amster dam rechtstreeks plaatsten - Wyomi Maseia, Mayra Kroo- nen en Lieke Wevers - maken begin april in Milaan hun de buut op het Europese podium, terwijl Suzanne Harmes moet hopen dat topsportmanager Hans Gootjes van gymnastiek- bond KNGU de nog te verge ven aanwijsplek aan haar gunt. Suzanne Harmes miste de eer ste kwalificatiewedstrijd door een rugblessure en bleek twee weken later nog niet geheel hersteld. „Op sprong en brug heb ik een aangepaste oefe ning geturnd, op vloer heb ik het gewoon verprutst", zei de tegenwoordig in Heerenveen trainende turnster, die tot en met het EK financieel wordt on dersteund door de KNGU nu ze niet langer de A-status heeft van NOCNSF. Wyomi Masela, de jongere zus van de aan de knie gebles seerde Tahnee, behaalde net als tijdens het eerste meetpunt de hoogste score (55,250). Behalve Harmes zijn ook San ne Wevers, Marrit Ewald en Fieke Willems nog in beeld voor de aanwijsplek. Sanne We vers, indien fit medaillekandi daat op balk, is amper hersteld van een armblessure en kwam in Amsterdam alleen uit op haar favoriete onderdeel. foto Johan van der Heijden de bond dat ook ziet." Van Minde nomineerde zich in de eerste plaatsingswedstrijd op sprong en rek. Gisteren slaagde de Goese- naar er niet in nog een derde B-li- miet te halen, al was hij er op rin gen (14.250 gehaald, 14.300 nodig) wel bijzonder dicht bij. „Dat was echt heel jammer", zei hij. „Ik denk wel dat er meer in had gezeten, ik vond de jurering f vandaag heel streng. Had ik nou ietsje hoger gescoord, dan was ik helemaal zeker van het EK. Dat had ik wel wat prettiger gevon den." F De andere Zeeuw zat gisteravond i niet zo in de rats. Van~Assche was vooral blij met zijn eerste meer kamp sinds tijden. In het afgelo pen jaar kon niet al te vaak een volledige zeskamp draaien, omdat hij met een onderarmblessure zat. Nu is hij sinds een maand pijn vrij. In Bunschoten begon hij voorzichtig en kwam hij uit op vier onderdelen, maar gisteren trok hij de gashendel vol open. Met een totaalscore van 82.550 punten werd hij vijfde, achter de broers Zonderland, Wammes en de verrassende junior Bart Deur- loo. Van Assche: „Ik was er heel tevreden mee, maar denk dat ik nog zeker anderhalve punt onder mijn kunnen zat." De altijd ambitieuze Jeffrey Telus- sa stortte zich gisteren ook weer in het EK-kwalificatiegeweld. Zon der succes. De Middelburger, die sinds kort bij TSH Heerenveen zit, kwam uit op drie onderdelen. Alleen op sprong haalde hij de B-limiet (15.000 gehaald, 14.900 nodig). Op ringen (13.950) deed hij een goede poging, op voltige (8.700) was hij net als in Bunscho ten ondermaats. Het Europees kampioenschap turnen individueel is van 29 maart tot en met 5 april. In Mil aan mogen op elk van de zes toe stellen vier Oranje-mannen uitko men. eerste geplaatste Esmee Vleugel lag er al snel uit; Katrien van Beers versperde haar met 7-5 de weg. Van Beers won ook haar volgende wedstrijd van Christel Ganseman (5-2), maar in de finale werd zij van de titel afgehouden door An ne Flohil. De Oostkapelse won haar twee partijen voor de finale uiterst een voudig: 7-1 tegen Ellis Toorenaar en 8-2 tegen Kim de Nooijer. In de eindstrijd moest Flohil aan de bak tegen Van Beers, maar in drie sets was het toch Flohil die de titel pak te: 6-0 5-7 6-4. Frederique van de Velde won de hoogste categorie bij de vrouwen, in de 3-categorie. Met tweemaal 6-3 won de Kapelse van Stephanie Pauwels uit Vlissingen. Mart Flikweert was een klasse apart in de finale. foto Willem Mieras Ik heb één ding nooit begrepen: Waarom is een Nederlandse spe ler van achttien, negentien jaar technisch beter dan zijn Bel gische leeftijdsgenootDat kan toch niet met talent te maken heb ben? Dat stopt toch niet bij de grens?" De Belgische bondscoach René Vandereycken in week- bald Voetbal International. „Ik stoorde veel. Als we een vrije trap kregen, dan liepen mijn ploeggenoten vaak alvast terug naar de middenstip, want dat was een geheide goal." Voormalig Feyenoord-spits Peter Houtman blikt in VI te rug op zijn jeugdjaren. „Hij had nauwelijks getraind, maar je zag hem per training een klasse beter worden. Maar hij kon als een blad aan de boom om slaan. Zeker als hij pillen op had. Ik geloof dat hij nog een zelf moordpoging heeft gedaan, later dat jaar. Tja. Zelfs God kan hard vallen." Wielrenner Laurens ten Dam over voormalig ploeggenoot Frank Vandenbroucke. In De Pers. „Op het Amsterdamse stadhuis in 1985 was er een feestje ter ere van kroonprins Willem-Alexander, die toen achttien werd. lohan Cruijff heeft me toen enkele overeenkomsten uitgelegd tussen voet bal en schaken. Het was me niet geheel duidelijk." Voormalig schaaktopper Jan Timman in De Telegraaf. ,,/fe zou niet zomaar in Playboy gaan staan. Of ik moet er zoveel geld voor krijgen dat ik me als atlete op financieel gebied vier jaar lang alles kan veroorloven." Meerkampster Jolanda Keizer in Sportweek. Voormalig profwielrenner Jan Ullrich zal in een boek de vraag beantwoorden of hij in zijn actieve carrière dope heeft gebruikt. Dat zei de Duitser gisteren in een in terview met Bild am Sonn- tag. „Die vraag is niet zo een voudig te beantwoorden. Al les komt te staan in mijn boek, dat ik zal schrijven voor mijn fans en voor mijn eigen verwerking." Ullrich kreeg voor de Tour van 2006 hij een startverbod van T-Mobile wegens vermeende contacten met de Spaanse dopingartS Eufemiano Fuentes. Trainer Louis van Gaal van AZ is woedend op de KN VB. Hij vindt dat de voetbal bond FC Twente nooit had mogen toestaan de eredivisie wedstrijd tegen PSV vanwege een veldwisseling te verplaat sen van zaterdag naar zondag. „Je reinste waanzin", zei Van Gaal over de planning in En schede. „Een veldwissel plan je. Dat doe je niet op het laatste mo ment", zei Van Gaal gisteren. „De KNVB moet zorgen voor een eerlijke competitie, de KNVB verdient een dikke on voldoende. Dit is toch geen fairplay?" Het slechte veld van De Graafschap heeft doel man Henk Timmer van Feye- noord opgebroken. De 37-jari- ge keeper van de Rotterdam se ploeg ontbrak in de uitwed strijd tegen NAC Breda door een knieblessure. Die had hij volgens zijn trainer Leon Vlemmings opgelopen in de uitwedstrijd van twee weken geleden tegen de Superboe ren. „Op het veld van De Graafschap is in het doelge bied een kruiwagen met zand gestort", legde Vlemmings in Breda uit. „Daarin zaten ste nen, glas en kastanjes." In de kantine van Zaamslag ging menig wenkbrauw za terdagmiddag na afloop van het duel met Kloetinge (5-2) even omhoog. Terwijl de tap binnen zijn werk deed, stond een aantal spelers van de Bevelandse eer steklasser buiten uit een groen blikje te drinken. Een groen blikje bier weltever staan, zelf meegenomen van thuis. In Zaamslag waren ze op z'n zachtst gezegd not amused met het vreemde ge drag van de bezoekers. Zou den ze in Kloetinge zoveel last hebben van de kredietcri sis? RUG MMER Li Jiao heeft zoals verwacht ook de Nederlandse tafeltennisti- tel voor 2009 op haar erelijst bijgeschreven. Het was de vijf de op rij. De 36-jarige favoriete uit Heerhugowaard won in de finale met 4-0 van Yana Timina: 11-3 11-9 11-6 11-8. De kampioene van de laatste jaren stond in de halve eindstrijd haar enige game van het toernooi af aan Ana Gogorita, de NK-deelneemster met een Roemeens paspoort. Bij de mannen was wel een verrassing te noteren. De nieuwe Nederlandse kampioen luistert naar de naam Qi Xiaofeng. De Rotterdammer veroverde het goud ten koste van Merijn de Bruin: 4-3. In de beslissende zevende game had hij bij 8-9 achter het ge luk aan zijn zijde met een onbespeelbare netbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47