Bruse Boys De tien van DFS laten koploper Veere ontsnappen Kloetinge krijgt een lesje in effectiviteit van Zaamslag Ploeg haakt na verlies bij Arnemuiden af in de strijd om de titel. GPC Vlissingen en Terneuzense Boys pakken beide punt. Gelegenheidsdoelman Verboom moet pas in blessuretijd buigen. s PZC Maandag 9 maart 2009 33 door Klaas Verspoor ARNEMUIDEN - Het venijn van het treffen tussen Arnemuiden en Bru se Boys zat hem in de staart. Scheidsrechter IJpelaar legde in de 89e minuut de bal op de stip om dat hij een handsbal zag in een ac tie van Eric Giljam. Die beslissing deed stof opwaaien en Arnemui den kwam in blessuretijd uit-een penalty alsnog aan een 2-1-zege. Verdediger Giljam stond in de 89e minuut in een rechte lijn met schutter Maarten Brasser. Hij hield zijn handen vóór zijn lichaam, maakte géén beweging naar de- bal, maar kruiste in een reflex uit zelfprotectie de armen voor zijn borstkas. Scheidsrechter IJpelaar floot voor een strafschop en haal de zich daarmee de woede van Bruse Boys op de hals. Giljam stortte vol ongeloof ter aarde. Bruse Boys beklaagde zich bij de leidsman over zijn inconsequente optreden. Giljam kreeg geel, waar volgens de regels rood op zijn plaats was. Daarentegen werd Olaf Willemse wegens commentaar op de leiding met rood uit het veld ge stuurd. IJpelaars visie na afloop zet te zonodig nog meer kwaad bloed bij Bruse Boys. „Ik vind het slech te verliezers. Ik stond er met mijn neus bovenop. Die speler sloeg de bal met zijn vuisten gewoon naar beneden. Hij gaf zelf toe dat het aangeschoten hands was. Als hij nu aangegeven had dat de bal op zijn borst kwam..." Bruse Boys verloor zichzelf in de slotfase van het spannende duel, een bijna zeker punt en de laatste titelkansen. Daarnaast kunnen Gil jam en Rudi van der Bijl, die op scherp stonden en tegen een gele kaart opliepen, een schorsing tege moet zien. „We haken nu defini tief af', was ook de conclusie van 1^ Eric Giljam maakt vlak voor tijd hands in het eigen strafschopge bied. De scheidsrechter geeft Ar nemuiden een penalty, waardoor Bruse Boys met 2-1 verliest. Edwin Kriens. De Bruse Boys-trai ner baalde van de slotfase. „Hands in de zestien is rood. Ik vond dat de scheidsrechter zich in de laatste fase liet intimideren door de spe lers en het publiek van Arnemui den. Dat mag nooit! Maar wat er daarna gebeurde noem ik toch on volwassenheid van mijn ploeg." Alles wat Arnemuiden was, vond de penalty terecht. „Het was een handsbal", concludeerde trainer Henk Ottens. Voor rust waS het wachten op de 1-0, maar kwam Bruse Boys in de 44e minuut na een combinatie tussen Dimitri Hooftman en Peter Willemse op 0-1. Na rust hielp Jarco Siereveld Arnemuiden aan de gelijkmaker en was Bruse Boys via Willemse (2x), Thomas Groeneveld en Ge orge Geluk dicht bij een nieuwe voorsprong. Ook Arnemuiden was via Patrick Siereveld, Thijs Roovers en Leon van Belzen gevaarlijk, maar het duel leek af te stevenen op een te recht gelijkspel. Tot de 89e mi nuut. Arnemuiden-Bruse Boys 2-1 (0-1). 44. Peter Willemse 0-1, 58. Jarco Siere veld 1-1, 90+2. Maarten Brasser 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: J.M. IJpe laar (Kaatsheuvel). Rode kaart: 90. Olaf Willemse (Bruse Boys). Gele kaart: Bart- jan Kroes en Leon van Belzen (beide Ar nemuiden), Eric Giljam, Rudi van der Bijl en Alex Andeweg (allen Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 305. Zevende voor Willemse Peter Willemse scoorde voor de zevende keer in zijn carrière tegen Arnemuiden. Alleen Ja cob van den Berge scoorde voor Bruse Boys vaker tegen de vissersploeg: dertien keer. »- Bruse Boys ging voor de veer tiende keer op bezoek in Arne muiden. De thuisploeg won voor de negende keer. Drie keer werd het gelijk, twee keer won Bruse Boys. De laatste Bruse zege dateert van eind 1994. Goals van Jacob van den Berge, Erik Bleiji en Willem Webers zorgden voor een 3-1-uitzege. MIDDELBURG - Na dik negenenhalf uur kreeg Kloetinge zaterdag weer 's een doelpunt tegen. Peter Diele- man brak namens Zaamslag de re cordreeks. De Zeeuws-Vlaamse te genstander scoorde vervolgens nog vier keer en trakteerde Kloe tinge op een 5-2-nederlaag. Zierik- zeeënaar ]aco van der Schee is ech ter nog steeds 552 minuten zonder tegengoal, want hij was zaterdag af wezig. Lorenzo van Trijp verving hem. Zaamslag-Kloetinge 5-2: Kloetin ge had veruit het meeste balbezit, de cornerverhouding sprak ook boekdelen (12-2 voor Kloetinge) en de Bevelandse club creëerde ook met afstand het meeste doelge- vaar. De schoten en kopballen mis ten echter venijn en de voorzetten waren net iets te scherp of te kort. „Het was een bizarre wedstrijd qua effectiviteit", vond Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch. Hij had gelijk. Van zijn eerste zes kan sen benutte Zaamslag er vijf. Ugur Kahveci (ex-Kloetinge) maakte er drie, Peter Dieleman maakte de an dere twee. In de slotfase scoorde Marinus Baas nog twee keer voor Kloetinge (4-1 en 5-2). WGZ-GPC Vlissingen 2-2: In het duel met staartploeg WGZ heeft GPC Vlissingen twee dure punten laten liggen. De opponent uit Zwijndrecht nam een 2-o-voor- sprong, maar speelde toch met 2-2 gelijk. Björn Ronde en Erik de Ruijter waren na de rust trefzeker voor GPC. Tom Abelse maakte namens WGZ de aansluitingstreffer. GPC' er Sven Ronde zag een kwartier voor tijd rood wegens natrappen. In de blessuretijd maakte Maarten Kooman dë gelijkmaker voor de thuisploeg. LRC-Terneuzense Boys 1-1: Met een goede organisatie als belang rijkste wapen slaagde Terneuzense Boys erin een punt over te hou den aan de ontmoeting met koplo per LRC. In Leerdam werd het 1-1. Dat was een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. LRC was meer .in balbezit, maar de uitval len van Terneuzense Boys waren niet zonder gevaar. Djamel Buijsse was in de slotfase zelfs dicht bij de winnende treffer. Abubakar Kou- rouman maakte na een kwartier de enige treffer voor de Terneuze- naren. VEERE - Het leek gedaan met DFS toen doelman Leander Rouw na een klein uur met rood uit het veld werd gestuurd. De goalie tor pedeerde de doorgebroken René Michel Gerritsen. De Schouwse za terdag-derdeklasser hield vervol gens knap gelijke tred met koplo per Veere (2-2), maar met een man minder en een veldspeler op het doel (Patrick Verboom) was die gelijke stand toch niet te hou den. Toch wel. Sterker nog: DFS kwam tien minu ten voor tijd zelfs op een 3-2-voor- sprong. De tot dan toe onzichtbare Anco van de Linde rondde een knappe aanval over meerdere schij ven doeltreffend af Even later had hij de 2-4 zelfs op zijn hoofd, maar de bal ging voorlangs. In blessure tijd kwam toch nog de 3-3. Gele genheidskeeper Verboom liet een schot van Michael Strenk los, waar na invaller Ricardo Telussa er als de kippen bij was om de bal tegen de touwen te jagen: 3-3. Het stoom kwam nog net niet uit zijn oren, maar DFS-trainer Nico Schoute vond het optreden van scheidsrechter Wagenaar uit Goes in de slotfase beneden alle peil. „Die man telt er doodleuk zes mi nuten bij, wat buiten alle propor ties is. Prompt komt Veere nog op gelijke hoogte", mopperde de oe- fenmeester. „Wij moesten hier 'Die man telt er doodleuk zes minuten bij, wat buiten alle proporties is' winnen om nog enigszins bij te blijven. We verdienden het ook om hier te winnen, maar dan maak je zoiets mee." Veere kwam na twintig minuten Gerben Bakker maakt de 1-0 voor Veere. DFS'er Patrick Verboom, die later ging keepen, komt te laat. foto Lex de Meester op voorsprong via Gerben Bakker. Binnen een mum van tijd kwam DFS, door toedoen van keeper René Bil van Veere, echter weer op gelijke hoogte. Lennart Padmos profiteerde optimaal van een gru welijke blunder van Bil: 1-1. Ondanks het onzekere optreden van de goalie van de thuisploeg, kwam Veere op slag van rust toch weer aan de leiding. Giacomo Wat- tel schoot door een woud van spe lers raak: 2-1. Lang kon de thuis ploeg niet van die-voorsprong ge nieten, want Kevin Veerhoek schoot vanaf de strafschopstip zijn ploeg kort na de hervatting weer terecht langszij: 2-2. Met een man minder en Patrick Verboom op het doel (hij keepte vorig seizoen ook al eens tegen MZVC als vervanger van de ge schorste Rouw) had DFS nog de beste kansen op meer. Maar Veere kwam met de schrik vrij. „Heel zuur", vond Schoute, „maar ik ben toch trots op de jongens." Veere-DFS 3-3 (2-1). 20. Gerben Bak ker 1-0, 23. Lennart Padmos 1-1, 39. Giacomo Wattel 2-1, 47. Kevin Veer hoek 2-2 (strafschop), 80. Anco van de Linde 2-3, 90. Ricardo Telussa 3-3. Scheidsrechter: V.M. Wagenaar (Goes). Rode kaart: 56. Leander Rouw (DFS). Gele kaart: Jelle Lukasse en Theo van Tatenhove (Veere). Aantal toeschou wers: 200. Ugur Kahveci heeft Zaamslag zojuist op een 3-0-voorsprong gezet tegen Kloetinge. Doelman verdediger Laurens de Maat blijven verslagen achter. Lorenzo van Trijp en foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45