Duiveiand Omstreden strafschop velt Geen schoonheidsprijs, wel punten laat weer steek vallen Pattinama scoort, Van Belzen houdt RCS durft naar boven te kijken Hoek op de been. 32 Maandag 9 maart 2009 PZC S door Marco Puik MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal kwam Duiveiand dit weekeinde niet ver der dan een 2-2-gelijkspel tegen WC'68. De Oosterlanders zagen daarmee de achterstand op koplo per Dinteloord, dat in blessuretijd met 0-1 won van Oranje Wit, op lopen tot zes punten. SSV'65 duw de Nieuwdorp verder in de proble men. Het Bevelandse onderonsje eindigde in een 3-1-zege voor de Goesenaren. Duiveland-WC'68 2-2: Een punt gewonnen of twee punten verlo ren? Die vraag mocht Duiveiand zichzelf stellen na afloop van het duel met WC'68. Gezien het wed strijdverloop lijkt het eerste alter natief het juiste antwoord, maar op basis van de rangschikking kan niets anders worden geconclu deerd dan dat de Oosterlanders twee punten lieten liggen. In een rommelige eerste helft bleven uit gespeelde kansen uit. Er ontston den wel enkele scrimmages voor beide doelen, maar niemand kon de trekker overhalen. Na de pauze zou daar verandering in komen. WC'68, dat leunde op de verdedi ging, sloeg twee keer toe uit een counter. Yannick Abrahams zorg de na 52 minuten voor 0-1 en hal verwege de tweede helft nam Bart Smit de 0-2 voor zijn rekening. De thuisclub toonde echter aan - niet voor het eerst dit seizoen - over veerkracht te beschikken. Dui veiand ontwikkelde druk op het doel van de tegenstander en in de 77e minuut bracht Dennie le Com- te de aansluitingstreffer op het bord. De jacht op de gelijkmaker werd in de blessuretijd beloond toen Leen IJzelenberg de 2-2 aante kende. Wilmar van de Sande had daarna nog de winnende treffer voor het inkoppen, maar zijn inzet werd gestopt door de keeper. Oostkapelle-VCK 0-2 (0-1). Merijn Dek 0-1, Stefan Wielemaker 0-2. Oranje Wit-Dinteloord 0-1 (0-0). Erik van de Giesen 0-1. Seolto-Serooskerke 1-2 (0-0). Joeri van Geffen 0-1 (eigen doelpunt), Frank Allaart 0-2 (strafschop), Wilco van Til- borgh 1-2. SSV'65-Nieuwdorp 3-1 (1-1). David den Hollander 1-0, William Sallet (straf schop) 1-1, Christiaan Boon 2-1, Christi- aan Boon 3-1. GELDROP - RCS deed gistermiddag uitstekende zaken. De Souburgers wonnen met 0-4 van Geldrop/ AEK en klom daarmee naar de vierde plaats in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Evenals vorige week tegen Theole speelde RCS slordig, maar de aan vallende kwaliteiten hielpen de ploeg over het dode punt. Dennis de Nooijer opende de score, vlak voor rust verdubbelde Hoessein Bouzambou de score. Na rust scoorden ze allebei nog een keer. Lijfsbehoud is nu vrijwel zeker. Voorzichtig kijkt de Souburgse club nu naar een plaats bij de eer ste drie, waardoor mogelijk een gooi naar de hoofdklasse kan wor den gedaan. door Barry van der Hooft HOEK - Het gebaar van Hoek-trai- ner Gaby Demanet richting Regi- lio Pinas was duidelijk. Nog twee minuten warmlopen en dan zou de snelle spits in het veld komen voor Josimar Pattinama. De Moluk se aanvaller van Hoek moet heb ben gevoeld dat zijn wedstrijd er bijna op zat, want nog geen mi nuut later haalde Pattinama vernie tigend uit. Het bleek de beslissen de treffer in het thuisduel met Jo- dan Boys: 1-0. De enige ploeg die zaterdagmid dag probeerde te voetballen kreeg dankzij het doelpunt van Pattina ma waar het recht op had. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wor stelde met een vervelende oppo nent, maar vond na bijna een uur spelen eindelijk de bres in de de fensie van de formatie uit Gouda. Dankzij de zwaarbevochten over winning nestelde Hoek zich stevi ger op de derde plaats. Demanet was na afloop de eerste om toe te geven dat zijn ploeg geen beste wedstrijd op de mat had gelegd. „Maar tegen zo'n ploeg is dat ook heel lastig", zei de trainer. „Ze speelden een vorm van afbraakvoetbal. Alleen maar lange halen van achteruit en daar bij waren ze ook nog eens irritant. Zo kun je toch geen resultaat ha len? Wij probeerden te voetballen, maar slaagden daar te weinig in. Het was typerend hoe Alan Groz- danic vandaag moest voetballen. Hij heeft enorm veel gelopen, maar amper een bal gezien."Na 57 minuten viel het beslissende doel- NM Hoek speelt op eigen veld een stroef duel met Jodan Boys. Josi mar Pattinama maakt de verlos sende 1-0, Joan van Belzen houdt zijn ploeg daarna op de been. punt. De sterke Arnold Nguekam - voor rust drie keer gevaarlijk met het hoofd - schermde de bal af, draaide zich vrij en bediende Patti nama. De spits schoot hard en zui ver raak (1-0). De treffer stelde De manet voor een dilemma. Moest hij de doelpuntenmaker nog wel wisselen of toch iemand anders naar de kant halen? Later dan ge pland kwam Pinas alsnog in het veld voor Pattinama. Vervolgens hield doelman Joan van Belzen zijn ploeg op de been. „Dit geeft een lekker gevoel", be kende Van Belzen na afloop. „Het gaat allemaal wat lastiger dan vo rig seizoen. Vandaag kreeg ik niet zo heel veel te doen. Dan is het be langrijk om geconcentreerd te blij ven en er te staan als dat nodig is." Van Belzen maakte dit seizoen twee foutjes die evenveel tegentref fers opleverden. De keeper zette zich er snel overheen. „Natuurlijk baalde ik daarvan. Maar ik zorg dan dat ik er de volgende wed strijd weer sta. Op IJsselmeervo- gels na hebben wij de minste te- gengoals in deze klasse. Dat zegt genoeg." Karakteristiek Hoek-Jodan Boys 1-0 (0-0). 57. Josimar Pattinama 1-0. Scheidsrechter: S. Mulder (Uit huizen). Gele kaart: Jeroen van de Broeke, Kenneth Okorley (beiden Hoek) en Bram van Loon (Jodan Boys). Aantal toe schouwers: 750. k- Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelinck, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Jeroen van de Broeke (52. Björn Langeveld), Gideon Imagbudu (13. Kenneth Okor ley), Stijn Mahieu, Alan Grozda- nic; Josimar Pattinama (67. Re- gilio Pinas) en Arnold Ngue kam. Bruse Boys-speler Eric Giljam vecht op verbeten wijze een luchtduel uit tegen Arnemuiden. In de slotfase zou een handsbal van Giljam de gemoederen danig verhitten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44