mondiger vrijwilliger gesteld Actie als antwoord op Museum Boijmans ziet af van tekort strandwachten .g t A monument Charley Toorop Guusje Poot beheerder van Burghse Schoole Dorpsraad praat over verkeersveiligheid Succesvol benefiet van Projectgroep Schouwen Dronken man rijdt tegen bus en auto Voedselbank zamelt veel producten in Pianist (m/v) Chatvrijwilliger Suppoost/Beheerder Filmmaker (m/v) Saartje (m/v) s PZC Maandag 9 maart 2009 1 5 door Esme Soesman BROUWERSDAM - De Ouddorpse Reddingsbrigade (ORB) is een gro te ledenwervingscampagne begon nen om voldoende strandwachten (vanaf twaalf jaar) te vinden voor het nieuwe zomerseizoen. De club telt circa 85 leden waar van er tussen de dertig en 35 actief zijn, zegt bestuursadviseur van de ORB Paul de Jong. „Dat is te wei nig om twee posten mee te beman nen, zeker als we in de zomer tien weken open zijn." Tussen Stellendam en de Zeeuwse provinciegrens ligt 22 kilometer strand. Het werkgebied van de ORB omvat ongeveer twee keer een strook van 1,5 kilometer: langs de Brouwersdam bij overgang de Kous en bij 't Flaauwe Werk bij het strand Westerduinpad. Per post moeten er in het hoogseizoen dagelijks een stuk of vijf strand wachten aanwezig zijn. In voor gaande jaren is regelmatig inge sprongen door leden van reddings brigades elders, maar ook daar wordt de spoeling steeds dunner. Tijd om nieuwe leden aan te trek ken. Zij krijgen de gelegenheid alle benodigde brevetten te halen. Ben je getraind strandwacht dan heb je er namelijk ook nog eens een be taalde vakantiebaan aan. Er wordt zowel met voer- als vaartuigen ge werkt. www.ouddorpsereddingsbrigade.nl door Henk Postma WESTKAPELLE - Museum Boijmans Van Beuningen ziet af van een mo- noment voor kunstenares Charley Toorop. Directeur Sjarel Ex heeft dit laten weten aan de gemeente Veere. In Westkapelle, dat zich al voor het monument kandidaat had gesteld, is teleurgesteld gerea geerd. In het dorp gaan nu stem men op zelf een Charley Toorop monument op te richten. Het Rotterdams museum nam vo rig jaar het initiatief voor het mo nument. Dat gebeurde bij de ope ning van de grote overzichtsten toonstelling met werk van de kun stenares. De gemeenten Veere en Bergen kregen het verzoek er een mooie plek voor aan te wijzen. Kunstenaars werden opgeroepen ontwerpen in te leveren. Nu zegt het museum ineens er geen geld voor te hebben. Directeur Ex vindt het monument nog steeds een goed idee. „Ik sta er inhoudelijk achter, maar weet in het huidige tijdsbestek niet waar het geld vandaan moet ko men om kunstenaars, leges en leve ranciers te betalen", schrijft hij de gemeente Veere. Volgens Ex speelt ook mee dat slechts drie kunste naars met een idee kwamen. Ans Dingemanse, één van de West- kappelaars die zich sterk maakte voor de komst van het monu ment, vindt het vreemd dat het museum er ineens het bijltje bij neergooit. Volgens haar wordt in het dorp getergd gereageerd. De ge meente Veere beraadt zich. BURGH-HAAMSTEOE - Guusje Poot is de nieuwe beheerder van mu seum de Burghse Schoole in Burgh-Haamstede. Zij volgt Janet Timofei op, die bijna dertien jaar aan het museum verbonden is ge weest. Poot heeft een organisatie- en eve nementenbureau en is onder meer betrokken bij de organisatie van de Paardenmarkt in Zierikzee. Met twee andere organisaties verzorgt ze bovendien promotieactiviteiten en festiviteiten op reguliere mark ten in heel Nederland. Het mu seum gaat in april weer open. DREISCHOR - De dorpsraad Dreischo.r roept inwoners op met suggesties te komen voor een ver keersveiliger dorp. Het punt staat op de agenda van de dorpsraadver gadering die morgen gehouden wordt in het dorpshuis (vanaf 20.00 uur). Suggesties die circule ren zijn onder meer fietsstroken (en daarmee een parkeerverbod) langs de Bogerdweg, het autovrij maken van de Ring en Ooststraat, een parkeerverbod bij school en voorrangskruisingen aanleggen op de Stoofweg. ZIERIKZEE - Het benefietconcert voor Projectgroep Schouwen dat zaterdagavond is gehoudèn in de Thomaskerk in Zierikzee heeft 450 euro opgeleverd. Koor Waisisi en de klarinetensembles Zierikzee en Roosendaal vezorgden het con cert. Het repertoire varieerde van klassiek tot geestelijk en populair. De leden van de projectgroep wer ken voor World Servants, een orga nisatie die wereldwijd voorzienin gen (zoals scholen en drinkwater) realiseert voor mensen die dat niet hebben. ELLEMEET - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Ellemeet een 65-jarige inwoner van de gemeente Schouwen Duive- land aangehouden voor rijden on der invloed. De man had op de Kuijerdamse- weg een geparkeerde bus van Con- nexxion aangereden en op de Deensestraat in diezelfde plaats een geparkeerde personenauto be schadigd. Hij moest een blaastest afleggen en blies 3,5 maal de toege stane hoeveelheid. Zijn rijbewijs is in beslag genomen. GOES - De Voedselbankactie zater dag in Goes was een succes. In vijf uur tijd zijn genoeg producten in gezameld om de voedselbank enke le weken dozen mee te kunnen la ten vullen. De Zeeuwse voedsel- banken zitten in de problemen, omdat het centrale distributiepunt in Rotterdam vanwege de crisis veel minder producten krijgt aan geleverd. Dat heeft dus gevolgen voor mensen die van een voedsel pakket afhankelijk zijn. Ook de Schouwen-Duivelandse bank heeft inwoners om hulp gevraagd. teli/ke beperking en met een lichamelij Mini Maritieme Museum (beheerder houdt u zich bezig met het toezie roject 'Het luisterend Oog' van Humanitas zoef voorwerPén 6" ^zoekers ^nhetmuser^ rijwilligers. We zijn op zoek naar vrijwilligers die ^asten enjntdglgj n chat ondersteuning willen bieden aan mensen nent. Wil jij vanuit gelijkwaardigheid en respect! iterzijde staan, dan zijn wij misschien wel op zoef Het Centrum Natuur Milieu Educatie Centrum Zeeland zoekt een vrijwilliger die als hobby films maakt en voor MNE een promotiefilm wil maken en op DVD kan zetten. Momenteel is er een videoband met een promotiefilm. Deze £rd. Bovendien kunnen-scholen-vaak geer te.^v^-r^e^nM"0"bOe,de" Saartje horen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41