omgeven met waarborgen heel snel' Kinderen op bezoek, dus met vijf auto's chaos op-de oprijlaan Lilian Vader tweeling kon spoedlijn ziekenhuis niet bereiken. PZC Maandag 9 maart 2009 |3 MIDDELBURG - Hij is nu vooral op gelucht dat alles goed gaat met zijn dochters. En hij wil ook niemand de schuld geven van het feit dat zijn tweeling vorige week dinsdag thuis in plaats van in het zieken huis werd geboren. Maar hij vindt het wel vreemd, dat hij - toen het helemaal mis ging - niet snel ie mand aan de telefoon kreeg. Sadu Jalloh belde dinsdagmorgen rond half acht het ziekenhuis: zijn vrouw was 32 weken zwanger van een tweeling en 'haar buik deed raar'. „We hebben afgesproken dat we om tien voor twaalf langs kon den komen. Maar net na negen uur ging het heel snel. Het was dui delijk dat ze ging bevallen. Ik heb het spoednummer gebeld, maar niemand nam op. Bij de balie zet ten ze me in de wacht. Ik heb het nog een paar keer geprobeerd, ik kwam er niet doorheen. Iets voor tien uur hebben we onze spullen gepakt om naar Goes te gaan, maar het ging niet meer. Dus heb ik weer hetzelfde nummer gebeld. Weer werd ik in de wacht gezet. En toen heb ik 112 gebeld." Terwijl hij de buurvrouw ging ha len om te helpen, beviel zijn vrouw in de gang van de eerste dochter. „De baby lag daar, op de vloer. De ambulance kwam en die heeft zuurstof toegediend. Bij de tweede baby was ambulanceperso neel en een verloskundige aanwe zig, maar iedereen was in paniek. De mensen van de ambulance heb ben wel heel erg goed hun best ge daan. Ze waren er ook binnen drie minuten." De meisjes zijn meteen met twee ziekenwagens naar het ziekenhuis in Goes en vervolgens naar Rotterdam gebracht. Na een nacht bleek het zo goed met ze te gaan dat ze weer terug mochten naar het Oosterschelde- ziekenhuis. Daar moeten Kadija en Djeinab vermoedelijk nog een paar weken blijven. Ook hun moe der is nog in het ziekenhuis. „De baby's eten goed en ze mankeren eigenlijk niets, maar ze liggen nog wel in de couveuse. Toen ze gebo ren werden, wogen ze iets minder dan twee kilo. Dat viel dus eigen lijk nog mee." „Wie kun je nou de schuld ge ven?", zegt Jalloh. Ik durf niemand aan te wijzen. Het is alleen raar dat ik steeds in de wacht werd ge zet toen ik het ziekenhuis belde." door Lilian Dominicus T ammer dat ik mijn fototoestel I niet bij me had. Vrijdag en za- terdag was ik bij Theo en Fiona de Koning, die van Bruinisse naar Bar Harbor in Maine zijn verhuisd om de bodemcultuurmossel in Amerika te introduceren^Gek ge noeg kennen ze hier alleen wilde en hangcultuurmosselen. Theo en Fiona hebben drie kinde ren, die toevallig allemaal thuis wa ren en omdat twee van de drie een rijbewijs hebben, was het chaos op de oprijlaan. Vijf auto's stonden voor de deur, maar door de sneeuw was de parkeerplek ge halveerd. De De Konings zijn erg blij met de warme zon op deze zaterdagmor gen. De dooi betekent dat ze bin nenkort niet meer naar een iglo- wand hoeven te staren, maar van uit de serre weer van het prachtige uitzicht op het dennenbos kun nen genieten. Omdat het zo'n mooie dag beloofde te worden, wil de Theo wel naar het water, al was het maar om te zien of het mossel zaad het ijs had overleefd. En dus begon hij vrolijk alle auto's te ver zetten, want zijn 4W-truck stond natuurlijk achteraan. Maar ineens was iedereen Theo kwijt. Hij was niet in de kelder, niet in de tuin of in de keuken. Alleen zijn truck stond warm te draaien op de hel ling van de straat. Glibberend op zijn rubberen laar zen kwam hij zelf even later de ij- zelende, spiegelgladde helling op. Onderaan het Toyotaatje van be zoek van een van de kinderen. Met kunst- en vliegwerk is het au tootje, waar overigens goede win terhanden op zaten, terug op zijn plek gezet. Even ervoor had ik Theo een deuntje horen zingen. Het was een bekende zin uit het Bruse volkslied: 'Ik weet van niks en ik komme van Bru'. PZC-verslaggeefster Lilian Domini cus reist tot en met medio april door het Noord-Oosten van de Verenigde Staten, op zoek naar Zeeuwse verha len. Zij houdt een weblog bij die te vinden is op www.pzc.nl/blogs. Reac ties of tips kunnen gemaild worden naar liliangoesamerica@gmail.com. Peter Lubbers en Hugh Jansman tijdens het tellen in het veld foto Melita Lanting Een damhert in het natuurgebied ter hoogte van Renesse. foto Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3