Zeeland PZC ,3 Verhuurders ov-fietsen gezocht Tijdelijk 150 banen meer bij vestigingen UWV SCHOUWEN-DUIVELAND 14 Stichting wil dit jaar verdubbelen om breed netwerk te creëren. Vis vliegt over de toonbank Manipulatie Maandag 9 maart 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Ully krijgt Neeltje Spijker Award tijdens viering Vrouwendag Er worden hoge eisen gesteld aan de alsmaar mondiger vrijwilliger door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Stichting OV-fiets Schouwen-Duiveland is een cam pagne begonnen om meer afgifte- punten voor ov-fietsen 'te scoren' op Schouwen-Duiveland. Met na me in Zierikzee en aan de oost kant van het eiland ontbreekt het nog aan verhuurders. De bedoeling is een fijnmazig net werk te creëren van - dit jaar - twintig deelnemers. Om dat te be reiken worden potentiële verhuur ders persoonlijk benaderd en over het project geïnformeerd. De door NS geleverde ov-fietsen worden voor 2,85 euro per dag verhuurd. Zij kunnen op elk willekeurig uit giftepunt worden gehaald en weer ingeleverd. „Waardoor het een mooie aanvulling op het openbaar vervoer is", stelt Bert Kouwenberg van de stichting. Vorig jaar zomer heeft de ov-fiets zijn intrede gedaan in deze regio. Inmiddels zijn er tien deelnemers (goed voor honderd fietsen), met name aan de westkant van het ei land. Ouwerkerk is de meest voor uitgeschoven post. Dat kan veel be ter, vinden de deelnemers. Want hoe meer bedrijven of instanties er mee doen, des te beter het net werk gaat functioneren. Hoe gro- De Stichting OV-fiets Schouwen- Duiveland zoekt mensen die ov-fietsen willen verhuren. Met name bij Zierikzee en aan de oostkant van het eiland. ter namelijk de mogelijkheid om vervoersvormen af te wisselen. Met de bus naar Zierikzee bijvoor beeld en dan nog even op de fiets door naar het Watersnoodmu seum. Voor de kosten of het werk hoeven zij het niet te laten, zegt Kouwenberg, zelf verhuurder via zijn camping De Duinhoeve in Burgh-Haamstede. De fietsen worden door de NS gra tis geplaatst. Het onderhoud is voor de verhuurder. „Soms moet er eens een band worden geplakt." In principe kan iedereen aan het project meedoen. Campings, ben zinepomp, fietsenmaker dan wel fietsverhuurder, somt Kouwen berg wat voorbeelden op. En nee, die laatste i^geen concurrent. „De ov-fiets rijdt heerlijk, maar het is een basisfiets. Zonder versnellin gen of wat dan ook. Kom je echt om te fietsen dan huur je wat an ders. Je moet de ov-fiets als aanvul lend zien." Op 1 april gaat de ver huur van ov-fietsen van start. Het streven is het netwerk, met een stuk of dertig deelnemers, volgend jaar compleet te hebben. - BRUINISSE - De rij wachtenden toont zich ge duldig. De geur van vers gebakken vis belooft een smakelijke beloning. Vier keer per jaar verkopen de 'visverzorgers' van de Hervorm de Gemeente Bruinisse verse - al dan niet ge bakken - vis in eigen dorp. Jaarlijks goed voor 2000 tot 2500 euro. Dat geld wordt gespaard om in de toekomst een nieuw (voor allerlei nevenactiviteiten geschikt) gebouw naast de kerk te kunnen zetten, licht Luuk Ottens toe. Zaterdag was het weer zover. Drie kwartier voor aanvang stonden de eerste kopers al te wachten. Tweeënhalf uur later was de pan van visbakker Gerrit Siesse leeg. Zo'n vierhonderd stuks schol, schar en tong gingen over de toonbank. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - De Uitvoering Werkne mersverzekering (UWV) zet tijde lijk extra mensen in op de callcen- tra van de vestigingen in Goes, Groningen en Almere. Het gaat in totaal om 150 banen, waarvan 75 in Goes. Dat is nodig omdat UWV als ge volg van de economische crisis wordt overstelpt met telefoontjes over onder meer werktijdverkor ting en uitkeringen. In Goes is een groot deel van de mensen al aan het werk. „Het gaat voornamelijk om uitzendkrachten, waar wij op onze KCC's (Klanten Contact Cen trum, red.) vaak mee werken. De norm is dat de telefoon binnen eën minuut wordt opgenomen, en daar zijn mensen voor nodig", al dus UWV-woordvoerder Jan Stal man. Er komen momenteel zo'n 30.000 telefoontjes per dag binnen bij de drie centra. In 2007 werden in Goes nog veertig werknemers van het KCC ontslagen. Stalman: „Het aantal medewerkers op die af deling schommelt traditiegetrouw. Wij zijn nu eenmaal een anticy clisch bedrijf. Gaat het elders slecht, dan hebben wij juist extra mensen nodig." Sinds begin dit jaar valt ook - on der de naam UWV Werkbedrijf - het CWI (Centrum voor Werk en Inkomen) onder het UWV. ZEEUWSE Dat driejarig meisje uit Kapelle weet met haar donkere kijkers haar vader moeiteloos om haar vinger te winden. Tenminste dat be weert mama. Papa zelf houdt stug vol dat hij zich nimmer laat mani puleren door zijn kleine meid. Op een dag wees ze naar een schaaltje met bonbonnetjes, of ze er ééntje Tipredactie@pzc.nl mocht? „Vraag maar aan je moe der", was zijn antwoord. „Maar papa, jij bent toch ook de baas?" Ze raakte de juiste snaar. „]e hebt helemaal gelijk. Pak maar." En ter wijl ze op een chocolaatje kauwde kon hij het gevoel maar niet onder drukken dat hij op de één of ande re manier er toch in getuind was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39