c 4* *4 Morres/Hulst leeft van week tot week Koewacht verstevigt Turners van Thor nog altijd op koers Scheldesport houdt zicht op de titel Basketballers winnen uitwedstrijd tegen JRC met 69-44. Zesde plaats voor Breur op NK vrouwen Hulster volleybalsters pakken net als vrouwen Savok de overwinning. Lijstaanvoerder wint, achtervolgers laten punten liggen. 38 I Maandag 9 maart 2009 PZC door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport blijven na een 69-44-overwinning bij het Boxtel- se JRC in de race om de titel'in de overgangsklasse. In de Zeeuwse klasse versloeg Voorwaarts Volhar ding 3 met 51-50. JRC-Scheldesport 44-69 (26-26): Het duel werd gekenmerkt door veel strijdlust. Scheldesport speel de voor rust aanvallend zwak. De 26-26 ruststand was daarvan het gevolg. De nederlagen van de laat ste weken hebben volgens coach Peter Vaal het vertrouwen in de Terneuzense ploeg aangetast. „Toen Daniël Koch in de tweede helft een paar keer van afstand raak schoot, begon het aanvallend veel beter te lopen. We scoorden 43 punten, terwijl we er slechts 18 tegen kregen." Scheldesport is bijna zeker van de tweede plaats die recht geeft op de nacompetitie. Vaal vindt het ui terst vervelend dat zijn ploeg de komende vier weken niet in actie komt. „We krijgen nog twee fina les tegen de concurrenten Barons (thuis) en WB Giants (uit). Vier weken rust is niet bevorderlijk voor het ritme. We moeten scherp trainen en ik hoop nog een oefen wedstrijd te spelen", deed hij zijn beklag over het competitieschema. Koch en Joeri van Aalst waren met zestien punten de topscorers bij Scheldesport. Voorwaarts-Volharding 3 51-50 (20-29): De Axelaars keken na een moeizame start tegen een 14-6 ach terstand aan. Coach Sonja Geel- hoedt greep in door naar een man-to-man verdediging over te schakelen. Na de pauze kwam Voorwaarts door een sterke derde periode terug in de wedstrijd. In de slotfase greep de thuisploeg de winst. Marcel van Essen was tops corer met veertien punten. HOENSBROEK - Joke Breur van BW uit Terneuzen is op het NK libre voor vrouwen als zesde geëindigd. Kampioen werd titelverdedigster Monique van Exter. Breur begon desastreus aan het toernooi en reeg de verliespartijen aaneen. Pas halverwege de tweede dag kon de Terneuzense de eerste winstpartij bijschrijven. De laatste speeldag volgde dan nog een twee de overwinning, maar daar bleef het ook bij. „Het was een perfect georganiseerd toernooi. Mijn voor bereiding. was al slecht, maar ik kon ook niet wennen aan de ta fels. Twee daarvan hadden splinter nieuw materiaal en twee niet. Heel moeilijk." Breur verzamelde in totaal vier punten, kwam tot een moyenne van 4.94 en een hoogste serie van 47. Kampioene Monique van Exter bleef volgens verwachting het hele NK ongeslagen. Een smash van Spirit gaat langs het blok van Morres/Hulst. De Zeeuws-Vlaamse formatie won wel met 3-1. foto Wim Kooyman door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met de ontknoping van de competitie in het verschiet boekten de volleybalsters van Morres/Hulst en Savok een zege. De Hulster leidersploeg van de re giodivisie versloeg Spirit met 3-1.. De Sasse formatie deed onderin de promotieklasse door een 3-2-ze- ge op VC Goirle goede zaken. Beide ploegen pakten na drie we ken rust de draad goed op. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg zag Morres/Hulst de voorsprong op achtervolger VCN/King Soft ware 2 met één puntje teruglopen tot een marge van zeven punten. Dat moet normaal gesproken voor de ongeslagen koploper voldoende zijn om de titel veilig te stellen. „We leven van week tot week", zei trainer Guido de Beule. „Maar we zijn wel aan het aftellen. De ko mende twee weken worden cru ciaal." De Zeeuws-Vlamingen spe len daarin twee keer op vreemde bodem. „Mikro Electro/Roosen- daal uit wordt de zwaarste", weet de oefenmeester. „Daarna krijgen we Sarto uit." De vrouwen van Savok haalden in de ontmoeting met de nummer vijf Goirle tot twee keer toe een achterstand op. Door de zege liep Savok drie punten weg van de tien de plaats, die tot het spelen van p/d-wedstrijden leidt. Morres/Hulst-Spirit 3-1 (25-9, 25-27, 25-20, 25-20): De thuisploeg speelde liet de bezoekers in de eer ste set alle hoeken van de zaal zien. Het op de vijfde plaats geklas seerde Spirit werd met een lastige opslag bestookt. Daar wisten de be zoekers aanvankelijk geen raad mee. De bijna foutloos begonnen Hulster formatie stuitte in de twee de set op meer tegenstand en maakte boven het twintigste punt drie dure fouten. „Maak je die net boven de tien, dan is dat geen pro bleem. Nu was het de doodsteék", zei De Beule. Daarna ontwikkelde zich een echte wedstrijd. Spirit, ge steund door die opsteker, gaf niks cadeau. De thuisploeg bleef echter goed bij de les en wikkelde twee keer af naar winst. Savok-Goirle 3-2 (14-25, 25-21, 16-25, 25-18, 16-14): Een zwaar be vochten zege in een wedstrijd waarin Savok alles gaf Met een ge weldige vechtlust als sterkste wa pen haalde de thuisploeg twee keer een achterstand op. „Onze au tomatismen waren zoek en het draaide vierkant", zei trainer Fred dy Chaves. Savok kwam er in de eerste en derde set niet aan te pas, maar knokte zich terug in de wed strijd. Nadat voor de tweede keer was gelijkgemaakt, leek de thuis ploeg toch te moeten capituleren. Goirle liep van 3-7 naar 11-14, maar slaagde er niet in om te win nen. In een zenuwslopende slotfa se overleefde Savok een aantal matchpunten, waarna beslissend werd toegeslagen. door Peter Snelders HELLENDOORN - Na de eerste kwart finales in de landelijke derde divi sie hebben de drie deelnemende turners van Thor (Tot heil onzer ribbenkast) uit Sas van Gent nog steeds uitzicht op het bereiken van de halve finale. Stijn de Vleeschauwer kan terug zien op een uitstekende wedstrijd bij de jeugd. Zeer constant turnen leverde hem in een sterk bezet veld een zesde plaats op met een puntentotaal van 66,50. Hij bereik te die score op achtereenvolgens vloer, paard voltige, ringen, sprong, brug en rekstok. De Vlee- schauwers' resultaat biedt uitste kende perspectieven om de halve eindstrijd te bereiken. Bij de junioren deed Stijn van Driessen eveneens goede zaken. In een hoogstaande wedstrijd werd hij dertiende met een totaalscore van 65,10 punten. Eenzelfde resul taat in de volgende plaatsingswed strijd levert een plaats op in de hal ve finale. In diezelfde categorie liet Mathieu Pauwels wat steekjes vallen. Nor maal is hij goed voor een,score van om en nabij de 66,00 punten. Nu moest hij genoegen nemen met 62,25. Hij zal in de volgende plaatsingswedstrijd op 4 april in Waddinxveen nog stevig aan de bak moeten om kwalificatie te ver wezenlijken. door Peter Snelders TERNEUZEN - De positie van koplo per Koewacht verbeterde aanzien lijk. Zelf won de ploeg met 4-2 van Graauw, terwijl de naaste achter volgers IJzendijke (2-3 tegen Philip pine) en Hulsterloo (2-2 tegen Hoofdplaat) punten lieten liggen. Koewacht-Graauw 4-2 (1-2): Koe wacht liet aanvankelijk de kansen onbenut en kwam tot twee keer toe op achterstand. Marcel Vael scoorde 0-1 en 1-2. Tussendoor zorgde Dominique Verlinde voor de gelijkmaker. Negen minuten na de pauze maakte Bart van Remor- tel de 2-2. Daarna dicteerde Koe wacht het spel en liep de ploeg uit naar 4-2 door treffers van Jarmo Giling en Robin Mariman. Philippine-IJzendijke 3-2 (1-0): Al na vijf minuten nam de thuis- j ploeg de leiding door Timmy Goossens. Niet veel later schoot j Pascal Wedage tegen de paal. Door Paul Taelman kwam IJzendijke langszij, maar via treffers van We dage en Timmy Goossens liep Phi lippine uit naar 3-1. Het werd weer spannend toen Thomas van Mero- de de stand op 3-2 bracht. Doel man Jurgen Zohlandt hield Philip pine vervolgens op de been. Schoondijke-Groede 0-2 (0-1): Schoondijke begon goed, maar liet te veel kansen onbenut. Via een ietwat gelukkig tot stand gekomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38