fundament Stroef spelend RIA W. verslaat strijdlustig Biervliet HVV'24 sluipt langzaam maar zeker naar de kop van de ranglijst Lijfsbehoud in derde klasse nagenoeg zeker na 2-i-zege op Dosko. RCS kijkt weer naar boven na ruime zege Honderd tegentreffers voor Terneuzen D1 Terneuzen A1 grijpt de laatste strohalm Zaamslag toont zich de sterkste in fysieke slag Terneuzen B1 raakt verder achterop BKC incasseert zware nederlaag tegen Spirit Steen zakt naar tiende plaats na nederlaag tegen MOCT7. Titel voor ploeg uit Westdorpe komt steeds dichterbij. z PZC Maandag 9 maart 2009 37 door Peter van Kouteren AARDENBURC - Het laatste fluitsig naal zorgde voor opluchting, om dat Aardenburg moeite had gehad een nipte voorsprong tegen tien man te verdedigen. De debutant koesterde de 2-i-zege op Dosko vooral, omdat door de winst lijfs behoud zo goed als zeker is. Daar door kan met het oog op volgend seizoen aan versterking van de se lectie worden gewerkt. Op initiatief van een paar spelers wordt onder leiding van de nieu we trainer Rinus Zegers in Aarden burg hard gewerkt een stevig fun dament voor een mooi seizoen te leggen. Waar in het verleden ta lentvolle spelers de club verlieten om op een hoger niveau te voetbal len, is de club er veel aan gelegen om spelers die hun roots in Aar denburg hebben te herenigen. Rob bie van de Wijnckel, die tegen Dos ko voor de openingsgoal tekende (ï-o) is in dat opzicht een belangrij ke spil in het geheel. „Er is altijd ge zegd dat Aardenburg goeie spelers heeft voortgebracht", vertelde hij. „Veel mensen vragen zich af wat voor ploeg je zou hebben, als je die nog eens bij elkaar zou kun nen brengen. Daar willen we alle maal voor gaan." Met de terugkeer van Steven de Croock is in dat opzicht een be langrijke horde genomen, omdat na zijn besluit ook Niek van Sprun- del en aanvoerder Michiel Leijte te kennen hebben gegeven in elk ge val een jaar te willen blijven. Rob bie van de Wijnckel, die in april naar Breda verhuist en eveneens blijft, spreekt van een cruciaal be sluit. „We proberen een zo goed mogelijke ploeg op te bouwen om te zien, waartoe we dan in staat zijn. Het moet zo zijn, dat als er verder niet gevoetbald wordt, de [TJ Niek van Sprundel bezorgt Aar- denburg met zijn zeventiende treffer van het seizoen de over winning tegen Dosko. Hij maakt zijn doelpunt in de slotfase. mensen naar Aardenburg komen. Dat is niet echt gemakkelijk, om dat hier in de buurt niet veel spe lers lopen die het niveau aankun nen. Steven de Croock is natuur lijk een echte versterking. Ik ken hem niet heel goed, maar hoor van anderen dat Bart van den He mel (Groede) hét talent van deze streek is. Zulke jongens moeten naar hier komen." In dat verband circuleren de na men van Dwight van Hulle (Ter- neuzen), Mario de Fouw, Jordy Bakker, Gerben Schram (allen Zaamslag), Michel Cocquit en Joh nny de Jaeger (beiden Breskens). De club gaat daarnaast sowieso op zoek naar een nieuwe keeper, om dat doelman Sander Tazelaar vol gend seizoen een wereldreis heeft gepland. Van de Wijnckel: „De Fouw, Bakker en Schram komen niet, verwacht ik. Die zullen wel bij hun club blijven. We hoeven ook geen groep van 25 man te heb ben, maar een man of drie erbij is wel nodig. Als je een bredere kern hebt, kun je met spelers schuiven." Volgens Van de Wijnckel wil Aar denburg het seizoen met de huidi ge trainer Patrick Boute zo goed mogelijk af maken. De winst op Dosko betekende de zevende zege. Die kwam vooral met hard wer ken tot stand. De thuisploeg nam op een slecht veld halverwege de eerste helft het initiatief en kwam door een strafschop (Hylke Stroo was onreglementair gestuit) van Van de Wijnckel net voor rust op voorsprong. Nadat Darryl de Rijke (Dosko) halverwege de tweede helft uit het véld was gestuurd, na men de Brabanders achterin meer risico. Dat leidde tot de gelijkma ker van Menno Been. Niek van Sprundel bezorgde met zijn zeven tiende treffer de thuisploeg in de slotfase de overwinning: 2-1. Aardenburg-Dosko 2-1 (1-0). 44. Rob bie van de Wijnckel (strafschop) 1 -0, 78. Menno Been 1-1,81. Niek van Sprundel 2-1. Scheidsrechter: H. van Leeuwen (Etten-Leur). Gele kaart: Rob Dietvorst, René de Wolf, José Cardiego, Nick Schuurbiers (allen Dosko). Rode kaart (twee keer geel, 65.): Darryl de Rijke (Dosko). Aantal toeschouwers: 125. OOST-SOUBURG - Dankzij een rui me 4-0-overwinning op Geldrop klimt RCS in de eerste klasse van het zondagvoetbal naar de vierde plaats op de ranglijst. Zoals vaker dit seizoen konden Souburgers terugvallen op hun aanvallende kwaliteiten. Voor de rust scoorden Dennis de- Nooijer en Hoessein Bouzambou. Dit tweetal maakte ook de RCS-doel- punten in de tweede helft. TIEL - Terneuzen Dl slaagde er za terdag niet in om de laatste plaats te verlaten. De Zeeuws-Vlamingen troffen in Tiel Theole Dl, een van de belangrijkste concurrenten in de strijd tegen de dreigende degra datie, maar zij verloren kansloos met 9-0. Terneuzen, dat na zestien wedstrijden slechts vier winstpun ten telt, kwam daarmee de twijfel achtige eer toe van honderd tegen treffers. De teller staat nu op 104. TERNEUZEN - Terneuzen Ai greep zaterdag de laatste strohalm in de strijd om lijfsbehoud in de hoofd klasse. De Zeeuws-Vlamingen, die drie weken geleden verstek lieten gaan in het uitduel met Roosen daal en daardoor puntenaftrek kre gen, wonnen na een 1-0-ruststand met 3-0 van BSC Ai. De doelpun tenmakers waren achtereenvol gens Stefan Janse, Douwe de Kok en Bas Hubregsen. NIEUWPOORT - Hoewel de 13-8-ze- ge op Triade anders doet vermoe den, kregen de korfballers van Zaamslag een fysiek middagje voor de kiezen in Nieuwpoort. Na rust (5-5) waren de bezoekers bij de les en buitten zij hun hoge re technische vaardigheid uit. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Joost Hamelink 3, Marjan Verhage 2, Marco van Reeuwijk, Joris de Dree en Linda Hamelink allen 1. TERNEUZEN - Terneuzen Bi, dat na de winterstop zeven spelers aan de Ai moest afstaan, speelde met 1-1 gelijk tegen Walcheren. De boven ste ploegen verdwijnen daardoor verder uit het zicht. Jaïrus Jandroep scoorde voor Terneuzen. Voor Terneuzense Boys Bi lijkt de gradatie onafwendbaar na een 3-2-nederIaag tegen de nummer tien BSC Bi. Jeroen Maas en Row dy Neels scoorden voor de Boys. BRESKENS - Een eindstand van 5-18 liet er in het korfbalduel tussen de vierdeklassers BKC en Spirit nau welijks een misverstand over be staan. „We zijn weggevaagd", merkte BKC-coach Mark Kolijn zeer terecht op. Van 2-8 bij rust stoomde de Vlaar- dingse opponent in één ruk door naar 5-18. Scores BKC: Jan-Willem de Groote en Jolanda Dees 2, Marti de Vilder 1. MIDDELBURG - HW'24 is bezig aan een opmars in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Hulster ploeg won gisteren met 4-2 bij de nummer twee Roosendaal en is nu de belangrijkste belager van koploper Goes. Die ploeg verloor met 2-1 van BSC. Steen kreeg met 3-0 klop bij hekkensluiter MOC'17 en zakte door dit resultaat naar de tiende plaats op de ranglijst. RooSendaal-HW'24 2-4: De thuisploeg die al met veel invallers speelde, verloor al na vijf minuten ook nog verdediger Jeroen van Beers. Desondanks was Roosen daal in de beginfase sterker, maar verzuimde de ploeg verder uit te lopen dan 1-0 door Martin Sacha- rias. Hierdoor kon Jaimy de Visser nog voor rust gelijkmaken: 1-1. De tweede helft begon op dezelfde manier. Kees Flipse zorgde ver diend voor 2-1. Na de gelijkmaker van invaller Christoph Praet (2-2) bracht Dennis Buijs in de slotfase HW'24 op voorsprong: 2-3. In blessuretijd bepaalde Christoph Praet met zijn tweede treffer de eindstand op 2-4. MOC'17-Steen 3-0: Voor rust ken de de thuisploeg al een overwicht, maar er werd niet gescoord. In de tweede helft nam MOC'17 een 2-o-voorsprong via twee treffers van Erik van de Watering. De be zoekers kregen vervolgens een goe- 1^ HVV'24 is bezig aan een mooie reeks. Ook Roosendaal is niet op gewassen tegen de Hulster ploeg. Steen verliest teleurstel lend van hekkensluiter MOC'17. de kans op de aansluitingstreffer via Piet van Looij, maar doelman Corné van Hoof tikte diens inzet uit de hoek. Mede hierdoor kon Erik van de Watering in de slotfa se met een echte hattrick voor de 3-0-eindstand zorgen. Goes-BSC 1-2: Na dertien minu ten stond het al 0-2 voor de bezoe kers, die tweemaal toesloegen uit een vrije trap. In de tweede helft kwam BSC met tien man te staan en kopte Gert-Jan Tierie een kwar tier voor tijd de aansluitingstreffer binnen: 1-2. Zeelandia Middelburg-Zierikzee 1-1: Alleen de entourage van deze op zaterdagavond gespeelde wed strijd was fraai. Beide ploegen schotelden het publiek weinig moois voor. Ingmar Quist bezorg de Zierikzee na acht minuten een voorsprong. Alper Koq maakte na 39 minuten gelijk. door Jack Begijn BIERVLIET - De beleving was enorm en het geloof in een goede afloop is er bij de spelers van Bier vliet nog altijd. Maar tegen RIA W. waren de verwachtingen niet hooggespannen. „Als we tegen RIA W. iets gepakt zouden heb ben, dan waren het bonuspun- ten", zei Erik Adam na afloop. Biervliet verloor het thuisduel met de Westdorpenaren met 2-0. De koploper in de vierde klasse van het zondagvoetbal overtuigde ech ter allerminst. „Bloed, zweet en tranen", keek RIA-trainer Piet de Vries terug op het duel. „De spe lers beginnen de druk te voelen. Door de zenuwen speelden we vandaag te verkrampt. In de oefen wedstrijd tegen Terneuzen ging het deze week zo gemakkelijk. Van daag liep het stroef Maar we heb ben de punten binnen en dat is het enige dat telt." Biervliet likte ondertussen de won den en treurde over de grote kans. van Tim Bogaart na een half uur spelen. „Als Tim scoort, speel je een heel andere wedstrijd", zei Ben Ongenae. De Biervlietse aan valler baalde ook, omdat hij onno dig geel pakte en daarom tegen Luctor '88 geschorst is. Na een sterke eerste twintig minu ten zakte Biervliet terug en kwam 'We hebben de punten binnen en dat is het enige dat telt' RIA W. beter in het spel. Daar waar Bogaart miste, was Rick Kla- sen met een streep in de kruising van het doel wel trefzeker. De thuisploeg was even van slag en leek op dat moment overlopen te Daryl Rawidjan van RIA W. (links) wordt op de huid gezeten door Jorg van der Mark van Biervliet. foto Peter Nicolai worden. Doelman Mark van Kout eren hield zijn ploeg in de wed strijd. Na de rust had RIA W. de wedstrijd kunnen beslissen, maar Siem Gans en Daryl Rawidjan wa ren niet trefzeker. Daardoor kreeg Biervliet steeds meer vertrouwen in het maken van de gelijkmaker. In het laatste kwartier was de thuisploeg het meest in balbezit. RIA W speelde te gehaast. De Vries zette een extra verdediger in om de zege veilig te stellen. Kort voor tijd sloeg RIA W. voor een tweede keer toe. Siem Gans schoot vanuit een moeilijke hoek op de paal. De bal kwam terug in het veld. Daryl Rawidjan stond goed opgesteld, draaide zich fraai vrij en gaf doelman Van Kouteren het na kijken. Trainer Rob van den He mel van Biervliet complimenteer de zijn ploeg voor de getoonde werklust. „Daar mankeerde het vandaag niet aan. En we geloven nog steeds in een goede afloop. Onze concurrenten (Luctor '88, Breskens en Zeeland Sport) heb ben ook verloren. Deze ploegen treffen we nog thuis. Daarom heb ben we alles in eigen hand." Biervliet-RIA W. 0-2 (0-1). 32. Rick Klasen 0-1, 85. Daryl Rawidjan 0-2. Scheidsrechter: R. Martens (Rijsber- gen). Gele kaart: Ben Ongenae (Bier vliet) en Arjan de Meij (RIA W.). Aantal toeschouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37