Breskens zakt verder weg Aardenburg werkt aan stevig Terneuzen kruipt weer iets dichter naar de top Vlissingen profiteert Den Ossaert blijft in race Zondag-tweedeklasser verslaat in Drunen RKDVC met 3-1. Geflatteerde nederlaag van Oostburg tegen Patrijzen: 1-5. 36 Maandag 9 maart 2009 PZC Z Robbie van de Wijnckel van Aardenburg controleert de bal in de wedstrijd tegen Dosko. door Eddy van der Hooft DRUNEN - Dankzij een tweede over winning op rij schurkt Terneuzen stilaan weer aan tegen de top van de tweede klasse in het zondag voetbal. De ploeg van trainer Ar- dian Lekaj bracht gistermiddag in Drunen RKDVC zijn eerste verlies van dit seizoen op eigen veld toe (1-3) en profiteerde daarmee opti maal van de nederlagen die IFC en EBOH leden. De overwinning kwam Terneuzen zonder meer toe. De Zeeuws-Vla mingen hadden vanaf het begin een veldoverwicht en hadden van de verzwakte tegenstander (die door vakantie, schorsingen en bles sures zes basisspelers misten) wei nig te vrezen. Het enige verwijt dat Lekaj zijn spelers na afloop kon maken dat zij onvoldoende kansen hadden benut. Het duel was al na amper een half uur beslist. Nadat Maik de Wolfin de 17e minuut een strafschop had benut (Sinan Coban werd vastge houden), was het Coban zelf die in de 34e minuut een voorzet van Jarno Waebeke probleemloos kon binnenlopen. De voorsprong verleidde Terneu zen na de rust tot een wat al te la conieke speelwijze. Uit een veel heid van kansen tilde Roel Alberti de stand in de 75e minuut uit een corner van Remco van Leeuwen weliswaar naar 0-3, maar zowel voor als na dat moment verzuim de de ploeg verder afstand te ne men. RKDVC kon vijf minuten voor tijd de stand zowaar nog een draaglijk aanzien geven toen Wil lem Luik de eindstand op 1-3 be paalde. RKDVC-Terneuzen 1-3 (0-2). 17. Maik de Wolf 0-1, 34. Sinan Coban 0-2, 75. Roel Alberti 0-3, 85 Willem Luik 1-3. Scheidsrechter: M. Vorstenbosch (Ros malen). Gele kaart: Dwight van Hulle (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 200. OOSTERHOUT - De voetballers van Vlissingen hebben gistermiddag een flinke stap gezet richting titel. De koploper in tweede klasse van het zondagvoetbal won zelf met 4-1 bij Oosterhout en zag de naas te concurrenten IFC en EBOH punten verspelen. Sarrder Goedegebuure kopte de Vlissingers na dik een half uur naar de leiding. Vlak na de rust ver dubbelde Besas Xhoxhaj de score, waarna Arie Eikelenboom een half uur voor tijd de aansluitingstreffer scoorde. Vervolgens kwam de thuisclub met tien spelers te staan vanwege een rode kaart. Davy van Geersdaele maakte er daarna op aangeven van invaller en A-junior Roysel lames 1-3 van. James' scoor de zorgde zelf voor de 1-4. MIDDELBURG - Het vlaggenschip van Breskens zakt steeds verder weg in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld gin gen de West Zeeuws-Vlamingen gisteren met 2-1 onderuit tegen Hontenisse. Breskens neemt na dit resultaat de elfde plaats op de rang lijst in met tien punten uit vijftien wedstrijden. Oostburg leed een onverwacht rui me 5-1-nederlaag tegen Patrijzen. Gelet op het spelbeeld en de kan sen in dit duel was de overwin ning van de Bevelandse bezoekers geflatteerd te noemen. Het duel tussen Clirige en Axel werd afge last in verband met de slechte ge steld van het terrein in Clinge. Axel-trainer Fonny Verstraeten was er door verrast. „Het be vreemdt me inderdaad ja. Het was schitterend weer. Ik heb vandaag dan ook voor het eerst dit jaar weer eens op de motor gereden", was zijn commentaar. Luctor'88 en Jong Ambon maak ten er een doelpuntenkermis van (4-5). Bij de rust leidde Jong Am- bon met 5-0. Hekkensluiter Zee land Sport verloor met minimaal verschil van Domburg (0-1). Breskens-Hontenisse 1-2: Jeroen Verschuren zorgde al na vijf minu ten voor 0-1, maar verder leverde de eerste helft weinig kansen op voor beide ploegen. Na rust drong Breskens meer aan, wat in de 70e minuut de gelijkmaker van Mark Boeckhout opleverde: 1-1. Dezelfde speler verzuimde een kwartier later vanaf de strafschop stip om de thuisploeg op voor sprong te brengen. De druiven wa ren dan ook erg zuur voor Bres kens toen Tom Rijk enkele minu ten later aan de andere kant via een uitval matchwinnaar werd na mens Hontenisse: 1-2. Daardoor pakten de Oost Zeeuws-Vlamin gen voor de vierde keer op rij een overwinning. Oostburg-Patrijzen 1-5: Na de 0-1 van Ibrahim Eluarichi liet Quinten de Muer namens Oostburg vanaf elf meter een uitgelezen kans op de gelijkmaker onbenut. Hierdoor kon Richard Hardenbol voor 0-2 zorgen, waarna Niek Maenhaut kort voor rust alsnog tegenscoor- de: 1-2 halverwege. Vrijwel vanaf de aftrap zorgde Wouter Dijkmans in de tweede helft voor 1-3. Hierna maakte Pa trijzen goed gebruik van de ruimte die ontstond en liep via Ferry Bor- dui en Mario Mulder uit naar een wat geflatteerde 1-5-eindstand. Zeeland Sport-Domburg 0-1 (0-0). Sander Willemse 0-1. Luctor'88-Jong Ambon 4-5 (0-5). Remco Felius 0-1Tim van der Vlies 0-2, Remco Felius 0-3, Dazz Hitijahu- bessy 0-4, Martin Waisapy 0-5, Rutger van Rossum 1-5, Serge de Blaey 2-5 en 3-5, Thijs van den Dries 4-5. foto Peter Nicolai HULST - Den Ossaert 1 blijft in de titelrace in de derde klasse van de badmintoncompetitie regio Zee land. Het team versloeg Den Ossae rt 2 met ruime 8-o-cijfers. Door dit verlies is het doek voor Den Ossaert 2 gevallen. Ook het derde team van de Hulster vereni ging kan degradatie niet meer ont lopen in de vierde klasse. In de voorlaatste wedstrijd tegen Mara-* thon 1 was er een 6-2-nederlaag. Voor de enige winstpunten zorgde Peter de Pundert in zijn enkelspel en samen met Anne-Marie Hartog ook in het gemengddubbel. Den Ossaert 1 had weinig te duch ten van het tweede team. Er wer den slechts twee driesetters ge speeld. Willem Riemens won in drie sets van William van Eek. Het gemengddubbel René Annard/Judith Mangnus bleef nipt aan de positieve kant van de score tegen Van Eck/Hariëtte de Rijk. lufin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36