wel drie punten wat hij in zijn mars heeft AZVV boekt zakelijke zege op De Meeuwen z Pattinama scoort, Van Belzen houdt Hoek op de been. Axelaren lopen twee punten in op koploper Veere. Gelukkig punt voor Cadzand bij Apollo'69 Hoek 2 na zege nog steviger in het zadel Spui gaat onderuit bij De Noormannen GPC laat overwinning in slotfase glippen pzc Maandag 9 maart 2009 33 De AZW'ers Romano van Overmeire (links vooraan) en Jordy Mortier duel leren met Robert van de Graaf van De Meeuwen. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft HOEK - Het gebaar van Hoek-trai- ner Gaby Demanet richting Regi- lio Pinas was duidelijk. Nog twee minuten warmlopen en dan zou de snelle spits in het veld komen voor Josimar Patünama. De Moluk se aanvaller van Hoek moet heb ben gevoeld dat zijn wedstrijd er bijna op zat, want nog geen mi nuut later haalde Pattinama vernie tigend uit. Het bleek de beslissen de treffer in het thuisduel met Jo- dan Boys: 1-0. De enige ploeg die zaterdagmid dag probeerde te voetballen kreeg dankzij het doelpunt van Pattina ma waar het recht op had. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wor stelde met een vervelende oppo nent, maar vond na bijna een uur spelen dan eindelijk een bres in de defensie van de formatie uit Gou da. Dankzij de zwaarbevochten overwinning nestelde Hoek zich steviger op de derde plaats, met ne gen punten achterstand op koplo per IJsselmeervogels. Demanet was na afloop de eerste om toe te geven dat zijn ploeg geen beste wedstrijd op de mat had gelegd. „Maar tegen zo'n ploeg is dat ook heel lastig", zei de trainer. „Ze speelden een vorm van afbraakvoetbal. Alleen maar lange halen van achteruit en daar bij waren ze ook nog eens irritant. Karakteristiek Zo kun je toch geen resultaat ha len? Wij probeerden te voetballen, maar slaagden daar te weinig in. Het was typerend hoe Alan Groz- danic vandaag moest voetballen. Hij heeft enorm veel gelopen, maar amper een bal gezien." Dat Hoek de bezoekers niet echt zijn wil op kon leggen, had meer dere redenen. De staat van het veld was niet al te best, een aantal spelers haalde niet het gewenste ni veau en al na dertien minuten hinkte Gideon Imagbudu gebles seerd naar de kant. Omdat Tho mas Ragut geschorst vanaf de tri bune toekeek, speelde Hoek bin nen een kwartier zonder het ge roemde controlerende duo op het middenveld. Demanet bracht Kenneth Okorley in, waar de ervaren Björn Lange- veld een logischer optie leek. „Ik twijfelde inderdaad tussen die twee", bekende de Belg. „Ik koos voor Kenneth omdat het aan de rechterkant niet liep." Jeroen van de Broeke kwam op de plek van Imagbudu te spelen, Okorley nam plaats op de flank. Langeveld kwam kort na rust als nog in het velcf, voor de niet meer geheel frisse Van de Broeke. Toeval of niet: Vijf minuten later lag de t-o in het net. Langeveld koos bij vrijwel iedere pass voor de diepte en zijn ploeggenoten volgden zijn voorbeeld. De sterke Arnold Ngue- kam - voor rust drie keer gevaar lijk met het hoofd - schermde de bal af, draaide zich vrij en bedien de Pattinama. De spits schoot hard en zuiver raak (1-0). De tref fer stelde Demanet voor een dilem ma. Moest hij de doelpuntenma ker nog wel wisselen of toch ie mand anders naar de kant halen? Later dan gepland kwam Pinas als nog in het veld voor Pattinama. Willem den Besten, de excentrie ke en babbelzieke trainer van Jo- dan Boys, paste een dubbele wis sel toe en ging met vier aanvallers spelen. Hoek kwam onder druk te staan en had het vooral aan Joan van Belzen te danken dat het over eind bleef „Hij verdient een com pliment", zei Demanet. De doelman maakte een stabiele indruk en had een uitstekende red ding in huis op een schot van San- der van Gooi. „Dit geeft een lekker gevoel", vertelde Van Belzen na af loop. „Het gaat allemaal wat lasti ger dan vorig seizoen. Vandaag kreeg ik niet 'zo heel veel te doen. Dan is het belangrijk om geconcen treerd te blijven en er te staan als dat nodig is. In de slotfase gooiden ze alles op de aanval. We kregen daardoor de ruimte om de tweede binnen te prikken, maar speelden het niet goed uit." Van Belzen maakte dit seizoen twee foutjes die evenveel tegentref fers opleverden. De keeper zette zich er snel overheen. „Natuurlijk baalde ik daarvan. Maar ik zorg dan dat ik er de volgende wed strijd weer sta. Op IJsselmeervo gels na hebben wij de minste te- gengoals in deze klasse. Dat zegt genoeg. We zijn als team in verde digend opzicht dus niet verkeerd bezig." Demanet: „Vandaag verdienden we niet de schoonheidsprijs. Maar als je tegen zo'n negatief spelende ploeg, zonder Imagbudu en Ragut, drie punten pakt, moet je eigenlijk gewoon tevreden zijn." Hoek speelt op eigen veld een stroef duel met Jodan Boys. Josi mar Pattinama maakt de verlos sende 1-0, Joan van Belzen houdt zijn ploeg daarna op de been. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal beleefde AZVV een prima speelronde. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft won thuis met 2-0 van De Meeuwen en liep daardoor twee punten in op de concurrenten Veere en DFS. De topper in Veere eindigde in 3-3. Daarmee mocht de thuis ploeg, die tegen tien man met 2-3 achterkwam en pas vlak voor tijd gelijk maakte, achteraf het meest tevreden zijn. Evenals DFS heeft AZVV met nog zes competitie duels te spelen een achterstand van acht punten op koploper Veere. Dauwendaele, dat met 4-1 won bij SKNWK, staat tweede met een achterstand van vier pun ten op de Veere. AZW-De Meeuwen 2-0: Onder leiding van de uitblinkende scheidsrechter Van de Luitgaarden middelburg - Cadzand behaalde in het uitduel met Apollo'69 een gelukkig punt. Hoewel er een 1-1-eindstand op het scorebord stond, had de gastheer uit 's-Gra- venpolder recht op meer. De cornerverhouding was alleszeg gend: 24-4 in het voordeel van Apollo'69. Na 65 minuten zorgde Jeffrey Otten voor de dikverdiende 1-0. Een hardwerkend Apollo'69 zag de voorsprong vijf minuten voor tijd teniet gedaan worden. Angelo Martlé tekende voor de ge lijkmaker. heerjansdam - Door een 5-2-over- winning in de uitwedstrijd tegen de nummer twee Heerjansdam 2 liep koploper Hoek 2 zaterdag nog verder uit op de concurrentie in de strijd om de eerste plaats in de reserve-hoofdklasse. Bij de rust was het al 3-0 via twee doelpunten van Gert-Jan Hame link en een treffer van Peter Hame link. Na de hervatting werd het uit een strafschop eerst 1-3, waarna Marco Doens en Peter Hamelink het duel vroegtijdig beslisten. In de slotfase werd het nog 2-5. uit Sliedrecht boekte AZW in wat geen 'superwedstrijd' te noemen was een verdiende zege. AZW, dat speelde met inval ler-doelman Kim van de Wege, kwam nauwelijks in de proble men. Na een doelpuntloze eerste helft kopte Bart Apperlo AZW in de tiende minuut na rust uit een corner van Wouter Boeije op fraaie wijze naar de 1-0. Uit een voorzet van Ludovico Cantorra be sliste Mustafa Yilmaz de wedstrijd definitief. Heinkenszand-Cólijnsplaatse Boys 0-1 (0-1). Pascal Hoogerheide 0-1. SKNWK-Dauwendaele 1- 4 (0-1). Christian Kiala 0-1, Jaap de Kroo 0-2, Christian van Vossen 1-2, Peter van Gor- sel 1-3, Jasper Leuvelink 1-4. Wolfaartsdijk-ZSC'62 5-1 (2-0). Ar nold van Gemerden 1-0, Arnold van Ge- merden 2-0, Jos Erades 2-1, Jan Kole 3-1, Erik de Kok 4-1, Harm Fluijt 5-1. Rillandia-Kapelle 1-0 (1-0). Ricardo van Ast 1 -0. Veere-DFS 3-3 (1-1). Gerben Bakker 1-0, Lennart Padmos 1-1, Giacomo Wattel 2-1, Kevin Veerhoek 2-2, Anco van der Linde 2-3, Ricardo Telussa 3-3. westkapelle - In de vierde klas van het zaterdagvoetbal ging Spui met 3-1 onderuit bij De Noorman nen. De thuisploeg begon fanatiek aan het duel en nam al vroeg de leiding. Een zelf verdiende straf schop werd door Mark Minder- houd omgezet in een doelpunt. Na een kwartier in de tweede helft zorgde Veli Eryürük voor de gelijkmaker. De thuisclub trok ver volgens het spel naar zich toe en door twee treffers van Mark Min- derhoud boekte de koploper als nog een zege. zwijndrecht - In het duel met staartploeg WGZ heeft GPC Vlis- singen twee dure punten laten lig gen. De zaterdag-eersteklasser nam in Zwijndrecht een 2-o-voor- sprong, maar speelde toch met 2-2 gelijk. Björn Ronde en Erik de Ruijter waren na de rust trefzeker voor GPC. Tom Abelse maakte na mens WGZ de aansluitingstreffer. GPC'er Sven Ronde zag een kwar tier voor tijd rood wegens natrap pen. In de blessuretijd maakte Maarten Kooman de gelijkmaker voor de thuisploeg. Hoek-Jodan Boys 1-0 (0-0). 57. Josimar Pattinama 1-0. Scheidsrechter: S. Mulder (Uithuizen). Gele kaart: Jeroen van de Broeke, Kenneth Okorley (beiden Hoek) en Bram van Loon (Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelinck, Geert Bosschaart, Giovanni Siere- veld, Michael Koné; Jeroen van de Broeke (52. Björn Langeveld), Gideon Imagbudu (13. Kenneth Okorley), Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Josimar Pattinama (67. Regilio Pinas) en Arnold Nguekam. Ugur Kahveci heeft Zaamslag zojuist op een 3-0-voorsprong gezet tegen Kloetinge. Bij de tweede paal rondde hij een vrije trap van Mario de Fouw doeltreffend af. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33