bedwingt' Geen schoonheidsprijs, maar Ugur Kahveci laat zijn oude club zien koploper 32 Maandag 9 maart 2009 PZC Zeeuws-Vlamingen spelen met 1-1 gelijk tegen LRC. Arnemuiden pakt de overwinning in blessuretijd Zaamslag neemt revanche voor eerdere nederlaag. door Peter van Kouteren LEERDAM - Met een goede organisa tie als sterkste wapen slaagde zater dag-eersteklasser Terneuzense Boys erin een punt over te hou den aan de ontmoeting met koplo per LRC. In Leerdam werd het 1-1. Dat was een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding., LRC was meer in balbezit, maar de uitval len van Terneuzense Boys waren niet zonder gevaar. Djamel Buijsse was in de slotfase zelfs dicht bij de winnende treffer. Zijn kopbal werd door doelman Ronald Stout echter knap tot hoekschop ver werkt. Terneuzense Boys kreeg in Leer dam loon naar werken. De Zeeuws-Vlamingen speelden ge groepeerd en met een tomeloze in zet. De koploper had het daar moeilijk mee en zocht vooral suc ces met lange ballen. Abubakar Kourouman zette de oranjehem den na een kwartier op voor sprong. Met een ouderwetse pun ter mikte hij van net buiten het strafschopgebied raak: o-i. De eni ge kans die de thuisploeg voor de rust kreeg ontstond na een slechte terugspeelbal. Willem Looijen on derschepte die, maar mikte naast. LRC kwam fel uit de kleedkamer en direct na rust op gelijke hoogte. Een vrije trap van René de Blok werd aan de tweede paal door Ben jamin de Gans binnen gekopt: 1-1. De ongeslagen koploper had daar na enige tijd het initiatief] maar trof een stug verdedigende oppo nent. Terneuzense Boys liep door het resultaat een punt weg bij Wil- helmina'26, dat de elfde plaats in neemt. De overige staartploegen speelden gelijk. De fysiek ijzersterke Arnold Nguekam van Hoek (links) houdt een tegenstander van Jodan Boys van het lijf. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Een omstreden straf schop vlak voor tijd leverde het Ar nemuiden van trainer Henk Ot- tens in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal de volle winst op tegen Bruse Boys: 2-1. Duiveland kwam niet verder dan een 2-2-ge- lijkspel tegen VVC'68, terwijl Oost- kapelle op eigen veld met 2-0 on deruit ging tegen VCK. SSV'65 duwde Nieuwdorp verder in de problemen. Het Bevelandse onder onsje eindigde in een 3-1-zege voor de Goesenaren. Arnemuiden-Bruse Boys 2-1 (0-1). Peter Willemse 0-1, Jarco Siereveld 1-1, Maarten Brasser (strafschop) 2-1 SSV'65-Nieuwdorp 3-1 (1-1). David den Hollander 1-0, William Sallet (straf schop) 1-1, Christiaan Boon 2-1, Christi- aan Boon 3-1. Duiveland-VVC'68 2-2 (0-0). Yannick Abrahams 0-1, Bart Smit 0-2, Dennie Ie Comte 1-2, Leen IJzelenberg 2-2. Seolto-Serooskerke 1-2 (0-0). Joeri van Geffen (eigen doelpunt) 0-1, Frank Allaart (strafschop) 0-2, Wilco van Til- borgh 1-2. Oostkapelle-VCK 0-2 (0-1). Merijn Dek 0-1, Stefan Wielemaker 0-2. door Rudy Boogert ZAAMSLAG - Ugur Kahveci was extra gemotiveerd voor het duel met Kloetinge. Niet alleen omdat hij met Zaamslag nog een reke ning te vereffenen had vanwege het eerdere 4-0-debacle in Kloetin ge, maar ook omdat hij tegen de club aantrad waar hij zijn voetbal opleiding had genoten. Kahveci co lieten Kloetinge een poepje rui ken. Door drie doelpunten van Ka hveci en twee van targetman Peter Dieleman kreeg Zaamslag met een 5-2-overwinning zijn onverwacht grote revanche. De 20-jarige Kahveci speelde tot drie jaar geleden nog bij Kloetinge. „Maar toen ik naar de senioren ging, klopte Zaamslag aan. Bij die club voelde ik meer vertrouwen dan bij Kloetinge", vertelde de Goesenaar zaterdag. En dus waag de hij de oversteek. 'Aan de over kant' is hij een onomstreden pion geworden. Met zijn rushes aan de zijkant is hij doorgaans meer de aangever, maar zaterdag overtrof hij zelfs Zaamslags sluipschutter Peter Dieleman. Kahveci pikt regelmatig zijn doel- puntjes mee, maar drie goals in één wedstrijd. „Nee, dat heb ik nog niet eerder gehaald." Zijn sei zoenstotaal staat nu op zes, even veel als hij in elk van zijn voor gaande twee dienstjaren bij Zaam slag haalde. Zijn drieluikje tegen Kloetinge telde gevoelsmatig dub bel omdat het tegen zijn oude club was. „Ook al waren het maar intik- kertjes", zei hij met een glimach die zijn gezicht vulde. Het waren inderdaad intikkertjes, maar hij stond toch telkens maar mooi op de goede plek. Vlak voor rust rondde hij een voorzet af van Marvin van der Staal, die daarmee een heerlijke steekpass van Jordy Bakker verzilverde (2-0). Rap na rust werd een vrije trap van Mario de Fouw door alles en iedereen ge mist waarna Kahveci de bal maar voor het intikken had (3-0). Ruim een kwartier voor tijd was hij op nieuw het eindpunt van een snelle counter (5-1). Daarmee was de schande van Kloetinge uitgewist. „Wij speelden toen dik onder ons kunnen", zei trainer Rinus Zegers. „We hadden een offday", vond Ka hveci. Beiden memoreerden ook aan het vroege uitvallen destijds van Omer Malagic, waarna Zaam slag helemaal van slag was. Ook nu raakte Zaamslag al vroeg een verdediger kwijt met een blessure (Tommy Tissink), maar ditmaal bleef de ploeg op de been. Dat kwam ook door de aangepaste strategie. De berg aan tegengoals 'Bij Zaamslag voelde ik meer vertrouwen dan bij Kloetinge' die Zaamslag in de periode voor de winterstop te verstouwen kreeg, hebben Zegers genoopt tot een iets behoudener strategie. „We kunnen goed counteren", stelde Zegers. Daarom laat Zaamslag zich nu inzakken op eigen helft en moet de tegenstander maar een op lossing bedenken om het groene hekwerk te openen. Tegen Achil les Veen en Heerjansdam (beker) was dat ook al succesvol. Kloetinge had zaterdag veruit het meeste balbezit, de cornerverhou- ding sprak boekdelen (12-2 voor Kloetinge) en de Bevelandse club creëerde met afstand het meeste doelgevaar. De schoten misten ech ter venijn en de voorzetten waren net iets te scherp of te kort. „Het was een bizarre wedstrijd qua ef fectiviteit", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Hij had gelijk. Van zijn eerste zes kansen benutte Zaamslag er vijf „De mooiste overwinning van het seizoen?", herhaalde Zegers de vraag. „Nee", antwoordde hij stel lig. „Die moet nog komen. Dat wordt het duel waarin we ons vei lig spelen." Zaterdag zette zijn Zaamslag een grote stap. Zaamslag-Kloetinge 5-2 (2-0). 27. Peter Dieleman 1-0, 41. Ugur Kahveci 2-0, 55.Ugur Kahveci 3-0, 58. Peter Dieleman 4-0, 76. Marinus Baas 4-1, 77. Ugur Kahveci 5-1, 88. Marinus Baas 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: H.A. Haverkamp (Alblasserdam). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 400. j Voor een video van de 3-0 van Ugur Kahveci zie www.pzc.nl/ za terdagvoetbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32