Duizenden bezoekers Vragen LCF over verkeer in Koewacht Kennismaking met techniek in bedrijfsleven 1 'Snelheid van 50 km per uur mag door fouten in dertigkilometerzone'. Muziek en verhalen in Terra Groda te Graauw Workshop op De Rede in Terneuzen Winnaars jaarmarkt in Sint Jansteen Manipulatie 'Een kaarsje voor onze lieve vrouw van Ter Eecken, een worst voor de zusters Carmelitessen... en bidden voorgoed weer' 25-jarig jubileum kerk Levensbron Terneuzen Rapper Charlie May in bibliotheek Terneuzen Blues en brass in De Reseda te Sas van Gent Eerste bridgedrive jeugd in Oostburg i 1 4 Maandag 9 maart 2009 pzc j. door Harold de Puysseleijr KOEWACHT - De fractie van de lijst Cees Freeke (LCF) in de gemeente raad van Terneuzen vraagt het col lege van burgemeester en wethou ders om opheldering over de ver keerssituatie in Koewacht. Fractielid Honoré Reuling van de LCF is beroepschauffeur en meent, dat er in de dertigkilome- terzones alléén gelijkwaardige krui singen mogen voorkomen; dus al léén voorrang van rechts. Bovendien moeten volgens Reu ling op deze gelijkwaardige kruisin gen binnen de dertigkilometerzo ne cirkels op het wegdek te zijn ge schilderd, om weggebruikers er op te attenderen dat ze zich bevinden op een gelijkwaardige kruising. Derde punt van kritiek dat de LCF' er aanroert met betrekking tot de verkeerssituatie in Koewacht is, dat op alle toegangswegen het be gin en het einde van het dertigkilo- metergebied aangeduid moet zijn met borden. Reuling betoogt dat de politie geen snelheidscontroles mag hou den in Koewacht zolang de gecon stateerde gebreken niet zijn opge lost. „Dan dient deze zone name lijk te worden aangemerkt als ge bied waar je vijftig kilometer per uur mag rijden." LCF vraagt daarom aan het college om de situatie in Koewacht nader te bezien. „Zijn er aanvullende ver keerstechnische voorzieningen, zo als bijvoorbeeld de genoemde cir kels nodig", vraagt de fractie aan raadsvoorzitter burgemeester Jan Lonink. graauw - Galerie Terra Groda aan de Dorpsstraat in Graauw houdt vrijdag in samenwerking met de stichting Kiosk een vertel- en mu ziekavond. Sankie Koster, Rosita de Bakker, Jan Hamelink en Piet Scheerders boeien de toehoorders met hun verhalen. Jan Hamelink speelt tus sendoor nog op accordeon. De aan vang is 19.30 uur. terneuzen - De Amerikaanse pro fessor Spencer Kagan geeft mor gen een workshop op scholenge meenschap De Rede in Terneu zen. Onder het thema 'Wat gebeurt er toch allemaal in het hoofd van mijn leerling' geeft hij docenten uitleg over de werking van het brein bij pubers en hoe leraren daar het beste mee om kunnen gaan. sint jansteen - De jaarmarkt in Sint Jansteen kende afgelopen za terdag diverse winnaars. Alge meen kampioen paarden: E. Weemaes met een tuiger; Klein vee keuring: kampioen sierdui- ven: Patrick Wijnacker; kippen: Ri chard Veijt; krielkippen: Theo Ver- bunt; konijnen: Patrick Wijnacker; algemeen kampioen kleinvee jeugd: Melanie de Cock met hond; gewichtraden lama: Stijn Colsen. Dat driejarig meisje uit Kapelle weet met haar grote donkere kij kers haar vader moeiteloos om haar vinger te winden. Tenminste dat beweert mama. Papa zelf houdt stug vol dat hij zich nimmer laat manipuleren door zijn kleine meid. Op een dag wees zijn prinses je naar een schaaltje met bonbon netjes, of ze er ééntje mocht Tip? redactie@pzc.nl „Vraag maar aan je moeder", was zijn antwoord. „Maar papa, jij bent toch ook de baas?" Ze raakte de juiste snaar. Ja... je hebt hele maal gelijk. Pak maar." En terwijl ze smakkend op een chocolaatje kauwde kon hij het gevoel maar niet onderdrukken dat hij op de één of andere manier er toch in ge tuind was. terneuzen - Leden van de gerefor meerde kerk vrijgemaakt De Le vensbron in Terneuzen stonden za terdag op een drukbezochte bijeen komst in de kerk stil bij het zilve ren jubileum van de ingebruikna me van het kerkgebouw aan de Sloelaan. Voor de ouderen was er een orgelconcert. De kinderen kon den zich laten schminken en te recht bij de ballonnenman. terneuzen - Rapper Charlie May komt in het kader van de boeken week optreden in de bibliotheek van Terneuzen. Hij doet dat vrijdag van 19.00 tot 20.45 uur. May brengt samen met theater Zuvaya een rapbewerking van het dierenepos Van den vos Reynaerde. De entreeprijs bedraagt 2,50 euro, inclusief koffie en thee. Jongeren mogen gratis binnen. sas van gent - Liefhebbers van blues kunnen zaterdag 21 maart te recht in café De Reseda in Sas van Gent. Dan vindt daar vanaf 22 uur een Blues Brassband-evening plaats. Er zijn optredens van de bluesband The Hidden Charms en van de Honkers Brassband. Aan het einde van de avond spelen mu zikanten uit beide groepen samen nog enkele nummers. De entree is gratis. oostburg - Tim van de Sande is zaterdagmiddag winnaar geworden van de eerste bridgedrive voor kinderen in de basisschoolleeftijd uit de gemeente Sluis. Sinds september volgen kinderen uit IJzendijke een bridgecursus bij de Bridge Sociëteit Oostburg. Sebastian van Hollen en Leni Sentse eindig den op de tweede plaats. foto Peter Nicolai terneuzen - Onderwijs en bedrijfs leven laten leerlingen uit de hoog ste groep van de basisschool en de eerste twee klassen van het vmbo weer kennis maken met het werk in de installatie- en elektrotech niek. De richting elektro bijt woensdagmiddag het spits af bij Unitron in IJzendijke en ECS in Terneuzen. Zaterdagmorgen-Bet ten de installatiebedrijven Van Damme en Van de Vijver in Hulst en Jan de Ridder Installaties in Aardenburg en Electromotoren Bracke te Clinge de deuren open. Bij ZVU installatietechniek in Ter neuzen is er woensdag 18 maart ge legenheid de handen te laten wap peren. Grote drukte tussen de kramen in de Hoofdstraat afgelopen zaterdag op de jaarmarkt in Sint Jansteen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28