PZC ,3 Grensproiect groeve Nieuw-Namen L Banenbeurs in Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 14 15 Staatsbosbeheer zoekt geld voor sanering die ruim een miljoen kost. □2 Dorpsraad Clinge wil Juniordorpsraad In aanbouw zijnde wietkwekerij opgerold Tessa van Zanten is voorleeskampioen 1M m a ■UB Duizenden bezoekers op jubilerende jaarmarkt Sint lansteen Exclusief trouwen in Hulst krijgt een stevig prijskaartje Maandag 9 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Staatsbosbeheer probeert in samenwerking met een Vlaamse zusterorganisatie Eu ropees geld los te weken voor de sanering en herinrichting van de Meester Van der Heijdengroeve in Nieuw-Namen. De wens om de voormalige vuil nisbelt naast de groeve te saneren leeft al jaren. Geldgebrek staat de uitvoering echter steeds in de weg. Volgens Peter Maas van Staatsbos beheer zijn de kosten van de ver wijdering van de oude vuilstort ge raamd op ruim één miljoen euro. Daarna is nog ettelijke honderddui zenden euro's nodig voor de herin richting van het gebied. Door de sanering van de vuilnis belt zou het natuurreservaat van Staatsbosbeheer in oppervlakte verdubbelen. Nu is bezoek van het geologisch monument - in de groeve zijn mil joen jaren oude aardlagen te zien - alleen mogelijk onder begeleiding uit vrees voor schade. „We willen eigenlijk een constructie beden ken dat mensen er ook zonder be geleiding rond kunnen kijken", al dus Maas. Staatsbosbeheer zelf kan ruim 50.000 euro bijdragen in de kos ten, vertelde districtshoofd Zee land Cees de Lange vorig jaar bij de festiviteiten rond het zilveren Staatsbosbeheer ziet in samen werking met een Vlaamse zuster organisatie kansen om Europees geld los te weken voor sanering van de groeve in Nieuw-Namen. jubileum van de groeve. Om de kansen op financiering van het he le project te vergroten, werkt Staatsbosbeheer momenteel een plan uit met de Vlaamse zusteror ganisatie die het beheer voert over de Grote Geul, het krekengebied net over de grens bij Nieuw-Na men in Kieldrecht. Ook in dat gebied moet een oude vuilstort worden gesaneerd. Ook daar is ongeveer een miljoen euro mee gemoeid. Beide organisaties willen in de loop van dit jaar een gezamenlijk subsidieverzoek indie nen om in aanmerking te komen voor Europees geld via het stimule ringsprogramma Interreg. Maas hoopt dat er vervolgens snel duidelijkheid komt over de subsi dieverlening en dat er nog andere partners gevonden worden voor de financiering van het plan. Aan Nederlandse zijde wordt in dat verband gedacht aan bijdragen van de provincie en de gemeente Hulst: Die steun is nodig, omdat het project op maximaal vijftig procent Europese subsidie kan re kenen. De rest moet door de initia tiefnemers op een andere manier bij elkaar worden gebracht. OOSTBURG - Samen zijn ze 110 jaar muzikant, van Muziekgezelschap Apollo uit Sluis. Willy meiaar bij de 'Jantjes van Sluis'. Tegenwoordig Sluis beide heren de bijbehorende onderschei- Ronny Scherbijn en Willy Ide. Zaterdag wer- begon zestig jaar geleden als klarinettist bij is hij paukenist. dingen van de KNFM, de Koninklijke Neder- den ze in het Oostburgse Ledeltheater geëerd het gezelschap. Zijn medemuzikant Ronny In het Ledeltheater in Oostburg overhandigde landse Federatie van Muziekgezelschappen, tijdens het drukbezochte voorjaarsconcert Scherbijn begon vijftig jaar geleden als trom- wethouder Maria Ie Roy van de gemeente foto Peter Nicolai CLINGE - De dorpsraad in Clinge wil een Juniordorpsraad oprich ten. De eerste bijeenkomst is woensdag om 14 uur in de aula van de basisschool op het dorp. De dorpsraad zoekt kinderen in de leeftijd van tien tot zestien jaar die mee willen denken over nieu we activiteiten en voorzieningen voor de Clingse jeugd. De Junior dorpsraad moet twee keer per jaar TERNEUZEN - De politie heeft zater dagavond rond half acht in een wo ning aan de Van Bovenstraat in Terneuzen een hennepkwekerij aangetroffen. Drie Terneuzenaren van 20, 28 en 29 jaar zijn aangehou den. De drie mannen bevonden zich in het pand toen agenten de in aanbouw zijnde hennepkweke rij aantroffen. De kwekerij is ge ruimd. De Terneuzenaars zijn na verhoor in vrijheid gesteld. OOSTBuRg - Bij de Zeeuwse selec tie voor de Nationale Voorleeswed- strijd op 25 april mag Tessa van Zanten van de Sint Bavoschool uit Oostburg West-Zeeuws-Vlaande- ren vertegenwoordigen. Tessa won zaterdagmiddag in de Hoekzak in Oostburg de regionale voorronde. Kinderen van tien scholen uit de gemeente Sluis hadden zich inge schreven voor de voorronde van deze wedstrijd. door Frank Gijsel SLUIS - Vijfhonderd bezoekers kwa men afgelopen weekeinde af op de banenbeurs van de grensregio in ToverSluis in Sluis. Werkgevers uit Zeeland en Vlaanderen presenteer den hier hun vacatureaanbod. Volgens voorzitter Hans de Jonge van Eures Scheldemond was de animo van de bedrijven wat min der in deze moeilijke tijden. Hij riep op niet aan doemdenken te doen. Odile de Pooter, beleidsme dewerker voor het midden- en kleinbedrijf van de gemeente Sluis, is ervan overtuigd dat de beurs zijn nut heeft gehad. „Uit de contacten op de banenbeurs zijn toch wat geplande sollicitatiege sprekken voortgekomen. Sluis gaat bezien of het bedrijfsleven en dan met name horeca en toerisme be ter kunnen aansluiten op het on derwijs", aldus De Pooter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27