Schelde komt crisis goed door PZC Gescheiden vaders stappen vaker naar de rechter Emotionele herdenking vliegramp 4 Bernard Haitink viert 80e verjaardag op radio en tv 22 Twee wereldrecords voor schaatser Davis binnen 48 uur 28 Werf hoopt op nieuwe reeks Indonesische bouwopdrachten. Belgische boeven ontsnappen op frietdag Man schiet pastoor dood in kerk VS Word ook abonnee! Lang laufen MAANDAG 9 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 58 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN door Nadia Berkelder VUSSINGEN - De economische cri sis gaat voorbij aan Damen Schel de Naval Shipbuilding, voorheen de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Het bedrijf heeft nog werk tot 2013. En er is zicht op meer werk. Da- men onderhandelt met de Neder landse overheid over de bouw van een 'joint support ship', een be- voorradings- en transportschip. „Dat moet de opvolger worden van de Zuiderkruis", zegt direc teur Hein van Ameijden. „Die op dracht hopen we eind dit jaar te krijgen. Dat zijn de dingen die ons kunnen helpen om de winter door te komen." Daarnaast heeft Damen in Indone sië offerte uitgebracht voor de bouw van een nieuwe serie mari neschepen, iets grotere schepen dan de korvetten die de afgelopen jaren in Vlissingen zijn gebouwd. „Ook anderen hebben offerte ge maakt, de komende tijd moet dui delijk worden wie de opdracht krijgt", zegt Van Ameijden. De Indonesische regering wil uit eindelijk nog twintig nieuwe sche pen. Vorig najaar was er nog sprake van dat Indonesië de schepen zelf zou I** De Schelde in Vlissingen heeft vooralsnog geen last van de eco nomische crisis. Het bedrijf hoopt op een nieuwe opdracht van de Indonesische marine. bouwen, eventueel met behulp van kennis die bij Damen Schelde Naval Shipbuilding zou worden in gekocht. „Nu is het nog niet duide lijk waar de schepen worden ge bouwd als we de opdracht krij gen", vertelt Van Ameijden. „In In donesië of bij ons in Vlissingen. Want de scheepswerf in Surabaya die ze aanvankelijk zou bouwen, PT Pal, zit in de financiële proble men." In de orderportefeuille van de Vlis- singse werf zitten nog drie fregat ten voor de Marokkaanse marine, vier patrouilleschepen voor de Ne derlandse marine en drie patrouil leschepen voor de Zweedse kust wacht. „We hebben vorig jaar een goed jaar gehad en ook komend jaar zal een goed jaar worden", zegt Van Ameijden. Zaterdag werd in Vlissingen de laatste in een serie van vier korvet ten overgedragen aan de Indonesi sche marine. pagina 17: laatste van vier korvetten vertrekt uit Vlissingen NAMEN - Twee topcriminelen blij ken wel erg simpel te zijn ont snapt uit de gevangenis in Namen (B). De cipiers hadden een keuken deur opengezet om makkelijker de warme patat naar de gevangenen te kunnen brengen, want het was frietdag in de Namense gevange nis. Achter de keukendeur stond slechts een bewaker, omdat de an dere negen naar een bouwbeurs waren. De topcriminelen over meesterden de bewaker en stapten met zijn sleutel de vrijheid in, zo is zaterdag bekendgemaakt. WASHINGTON - Een man in de VS heeft een pastoor doodgeschoten tijdens de zondagochtenddienst. De schutter liep naar de preekstoel van de First Baptist Church in Ma- ryville (Illinois). Vervolgens schoot hij pastoor Fred Winters neer voor de ogen van circa 150 pa rochianen. De dader wilde ook zichzelf dood schieten, maar het vuurwapen ha perde. Enkele kerkgangers wisten de dader te overmeesteren. Het motief is volgens de politie ondui delijk. Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achtergrond: 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 41 DEN HAAG - Het aantal rechtszaken van gescheiden vaders tegen hun ex-vrouw over het niet nakomen van de afspraken over de kinderen stijgt de komende tijd fors. Dat zeggen familierechtdeskundigen, de Raad voor de Kinderbescher ming en belangengroepen voor ge scheiden ouders. Zij komen tot die conclusie na drie recente rechtszaken waarbij moeders tot taakstraffen zijn ver oordeeld, omdat zij de omgangsre geling van hun kinderen met de vader frustreerden. De afgelopen weken hebben al zeventien man nen aangifte gedaan, zegt het Va der Kenniscentrum. Ook de Stich ting Ouders Zonder Omgang ziet meer aangiftes. Tot nu toe klaag den vaders vaak dat zij met lege handen stonden als moeders af spraken niet nakwamen. Het OM nam aangiftes van vaders veelal nietjn behandeling. pagina 9: 'Ik ben mijn kinderen nooit vergeten' Werkstraf voor moeder die bezoek kinderen aan ex-man frustreert, is terecht reageer op www.pzc.nl reacties: 625 Dertig jaar Greenpeace is meer dan genoeg eens 56% 44% Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530" ENGADIN - Zo'n elfduizend langlaufers staan aan ten van Zwitserland, de Engadiner Skimarathon, de start van één van de grootste sportevenemen- Ze leggen een parcours van 42 kilometer en 195 meter af van Maloja via St. Moritz naar S-chanf. foto Steffen Schmidt/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1