Walcherse plattelandsjeugd Maatwerk veefabrieken voor drie man en een paardenkop hoeven spelen DE ZOMERCOLLECTIE m mm Politie pakt raddraaiers en vechtersbazen op Brand in Middelburg door broei in vuilniszak Veere minder streng voor varkens- en pluimveebedrijven. DIS THAT DAMES- EN HERENMODE IS BINNEN! PZC Maandag 9 maart 2009 1 5 hairextsnsions halrweaying dames heren model knippen zo'n honderd tot honderdvijftig jongelui. Als je terugkrijgt is dat een luxe. Maar Zeelands nieuwe ge neratie muzikanten vindt het al zo'n beetje normaal dat je meteen vanuit het repetitiehok voor een volle zaal kan spelen. „Die gasten weten niet dat er een tijd was dat je als beginnend bandje voor drie man stond te spelen", zegt René de Dreu. Hij maakte van HooilKoorts een succesformule, daarbij- geholpen door een harde kern van jongelui in Serooskerke, die er voor zorgde dat dorpshuis De Zandput als voortrekker kon fungeren. De Dreu slaagde er in de formule naar andere regio's te ex porteren, eerst naar De Bevelan- den. Daar heet het zndlnfluence. Sinds vorig jaar draait op Schou- wen-Duiveland Regioruis, en in Zeeuws-Vlaanderen zit er nu ook wat aan te komen. Binnenkort start een uitwisseling met Breda. En er wordt nu zelfs al aan Duits land gedacht. Uit heel andere hoek kwam op Walcheren ook nog Lost Key, dat volgens De Dreu al net zo belangrijk is als support voor be ginnende bands. „En je kan zien dat het vruchten afwerpt. Veel van die bandjes worden na elk optre den beter. Ze leren van elkaar, en van onze adviezen. En we probe ren ze zo af en toe ook een zetje te geven/' Het is een circuit gewor den waarin elk jaar meer dan vij fentwintig jonge bands circuleren. In de gemeente Veere gaan de bes te tien naar de grote finale. „Van de rest mag je hopen dat ze door blijven gaan, en dat ze in het nieu we jaar weer mee doen. Dat ge beurt soms ook wel. Ik heb heel lang gedacht: het houdt een keer op. Maar je ziet elk jaar weer nieu we bandjes." VLISSINGEN - Op de Nieuwendijk in Vlissingen zijn zaterdagnacht twee Vlissingers (20 en 21 jaar) op gepakt. Ze sloegen een 17-jarige plaatsgenoot in elkaar. Dat gebeur de voor het oog van de politie. Het slachtoffer liep letsel op aan oor en buik. In dezelfde nacht is op het Damplein in Middelburg een dronken 18-jarige opgepakt. Hij lag op het plein tegen iedereen te schelden. Ook in Middelburg, in de Baanstraat, zijn vrijdagavond vier jongeren aangehouden. Ze lie pen over een auto. Een van hen vluchtte een brandgang in, maar kon met hulp van wijkbewoners alsnog worden aangehouden. MIDDELBURG - Het scheelde zaterdagochtend niet veel of in de binnenstad van Middelburg was een flinke brand ontstaan. De spuitgasten waren net op tijd om het vuur te blussen. Dat ontstond op de vloer van een woning boven antiekwinkel Sophia Maria in de Vlasmarkt. Daar waren, in een vuilniszak, resten van poetslappen en lijnolie gaan broeien. Er was niemand in de woning. De brand is ontdekt toen even na acht uur een rookmelder afging. Spullen uit de antiekwinkel werden uit voor zorg naar buiten gehaald. Er was rookschade en lichte waterschade. door Henk Postma DOMBURG - Nieuwe 'veefabrieken' blijven taboe in de gemeente Veere. Maar de bestaande elf inten sieve varkens- en pluimveebedrij ven krijgen mogelijkheden zich verder te ontwikkelen. Zij moeten dan wel aan voorwaarden vol doen. Met dit nieuwe standpunt, neerge legd in een nieuwe versie van de gemeentelijke nota 'Landbouw en landschap in harmonie' stellen burgemeester en wethouders zich soepeler op. Een jaar geleden stel de het college dat alle intensieve varkens- en pluimveebedrijven op den duur uit het Veerse landschap moeten verdwijnen. Er werd inge zet op een 'uitsterf-beleid'. Land schap en toerisme zijn 'niet gebaat met grootschalige ontwikkelingen in de vorm van detonerende me- gastallen of varkens- en kippen- flats', schreef het college. Dat leidde tot zoveel consternatie dat het stuk onder druk van de ge meenteraad werd ingetrokken. Veere wil de regels voor intensieve veehouders nu in zoverre versoepe len dat sommige bedrijven kun- De elf intensieve varkens- en pluimveebedrijven in Veere hoe ven niet allemaal te verdwijnen. Onder voorwaarden mogen ze zelfs uitbreiden. nen uitbreiden, zodat ze kunnen voldoen aan nieuwe Europese nor men voor dierenwelzijn. Bedrijven komen daarvoor alleen in aanmer king wanneer uitbreiding leidt tot een beter milieu, een mooier land schap, meer duurzaamheid en meer dierenwelzijn. In andere gevallen blijft de ge meente aansturen op bedrijfs beëindiging of -verplaatsing. Het college noemt dit de 'maatwerkva riant', en belooft van geval tot ge val, en na intensief overleg, te be kijken welke kant het met een be drijf op moet. De nota wordt op 17 maart behan deld in de gemeenteraadscommis sie Maatschappelijke Ontwikke ling, en daarna vrijgegeven voor een 'ruime inspraakprocedure'. NIEUW! NU OOK GAASTRA HERENMODE IN ONZE WINKEL IN MIDDELBURG Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen BRAEZ Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard OTifii mm i i mm11 n— Flying Nemesis in het Kasteel van Batavia: sprookjeszangeres Annemieke Buijsse in duel met powergitarist. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17