Zeeland PZCI13 Club blokkeert sportpark Vrijburg WALCHEREN 14 14 Gemeenten reageren verbijsterd op afhaken hockeyclub. Leger des Heils slagvaardiger Manipulatie Klanten supermarkt spekken voedselbank Straatrover Vlissingen meteen in kraag gevat Racende Vlissingers van de weg gehaald HooilKoorts infecteert plattelandsjeugd op Walcheren Museum ziet af van monument voor Charley Toorop Maandag 9 maart 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma MIDDELBURG - De Middelburgsche Mixed Hockey Club heeft zich de woede op de hals gehaald van de gemeenten Vlissingen en Middel burg. Wethouders van beide ge meenten reageren verbijsterd op de weigering van het clubbestuur nog langer mee te werken aan de realisering van het Sportpark Vrij burg, net nu de gemeenten het ein delijk met elkaar eens lijken over de financiering. De hockeyclub haakt af omdat de gemeente Vlis singen na acht jaar praten nog steeds niet kan garanderen dat het sportpark op tijd wordt gereali seerd, en dat de huurprijzen bin nen de perken blijven. - Het clubbestuur concludeert dit uit een bespreking met de Vlissing- se wethouders Piet Polderman en Frans Prins. Die lieten zoveel vra gen onbeantwoord dat de clublei ding het geloof in het project heeft verloren. Mee blijven doen, bete kent volgens voorzitter R. van Eij- kelenburg dat de club in 2011 zon der velden zit. De huidige velden op de Voorborch wijken dan voor sporthallen. En je zal zien, houdt hij zijn leden voor, dat er dan nog niet kan worden gehockeyd op Vrijburg. Volgens hem hebben de Vlissingse wethouders zelf gezegd dat 2011 niet haalbaar is. Het bestuur van de club legt de kwestie donderdag voor aan de le den. Het wil dat Middelburg nu stopt met Vrijburg, en het geld ge- Nu Middelburg en Vlissingen het eindelijk eens lijken te worden over de aanleg van Sportpark Vrijburg, gelooft de Middelburg se hockeyclub er niet meer in. bruikt voor nieuwe velden op de Voorborch. De Vlissingse wethouder Piet Pol derman is 'verbijsterd' dat de ho ckeyclub 'in het zicht van de ha ven afhaakt'. En, zegt hij, het is ook 'een beetje onfatsoenlijk'. Er is nu een akkoord met Middelburg. Het Vlissings college had dat dins dag willen bezegelen met een raadsvoorstel. Vlissingen houdt nog wel rekening met de komst van een ziekenhuis op Vrijburg. „Maar dat staat het sportpark niet in de weg, en hoeft geen vertra ging op te leveren", bezweert Pol derman." Detailvragen kan hij niet beantwoorden. „We zijn zaken op hoofdlijnen aan het regelen." Polderman wil nu pas verder met het plan wanneer Middelburg een 'heel duidelijk signaal' geeft dat de hockeyclub sowieso naar Vrijburg wordt gedirigeerd. Zo'n signaal is niet nodig, zegt de Middelburgse wethouder Albert de Vries. „Ons raadsbesluit is glas helder: „Als Vlissingen ja zegt, dan gaan we in Vrijburg investeren." Hij noemt de houding van de hockeyclub 'heel teleurstellend'. „We zijn nu zeven jaar aan de slag. Dan is het niet fatsoenlijk om 1 mi nuut voor twaalf af te haken." MIDDELBURG - Het Walcherse Leger des Heils weg, naast de brandweerkazerne. Toepasse- in Nederland en Tsjechië, Roy Frans, verricht- gebogen kerkgevel met kleurrijk glas-in-lood- speelde zaterdag het nieuwe korpsgebouw in lijk, zeggen ze bij het Leger. Want er kan hu te de opening. Behalve de kerkzaal herbergt raam van kunstenaar Peter Clijsen: de wappe- gebruik. Het is het eerste bouwwerk voor Mid- slagvaardiger worden geholpen bij 'persoonlij- het gebouw een kledingbeurs, een keuken en rende vlag van het Leger des Heils, gevat in delburgs 'reli-boulevard' langs de Stromen- ke brandjes'. De commandant van het Leger werkruimtes. Bijzonder aan het gebouw is de een kruis. foto Lex de Meester Wlm ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl GOES - Bij twee supermarkten in Goes kregen klanten zaterdag een extra boodschappenlijst, met het verzoek één of meer producten te kopen voor de voedselbank. Initia tiefneemster Wendy Mutsaers uit Wolphaartsdijk noemt de actie een succes. Vooral ouderen toonden zich zater dag vrijgevig. De actie vond plaats bij de Agrimarkt en Dirk van den Broek. VLISSINGEN - In de Scheldestraat is zaterdagmiddag een 31-jarige Vlis- singer opgepakt, toen die een 64-jarige plaatsgenoot beroofde. Dat gebeurde even na half zes. De dader pakte het slachtoffer vast toen die in zijn auto wilde stap pen, en dwong hem zijn geld af te staan. Twee agenten uit Kennemer- land, die in burger passeerden, gre pen in. Ze droegen de dader over aan hun Vlissingse collega's. VLISSINGEN - Twee Vlissingers, die met veel te hoge snelheid over de A58 vlogen, raakten gistermiddag hun rijbewijs kwijt. Bij Middel burg haalde de politie rond vijf uur een 18-jarige Vlissinger van de weg. Hij reed 200 kilometer per uur. Omstreeks diezelfde tijd klok te de politie bij Vlissingen een 31-jarige man die met 182 kilome ter per uur over de snelweg reed. Ook die raakte zijn rijbewijs kwijt. Dat driejarig meisje uit Kapelle weet met haar grote donkere kij kers haar vader moeiteloos om haar vinger te winden. Tenminste dat beweert mama. Papa zelf houdt stug vol dat hij zich nimmer laat manipuleren door zijn kleine meid. Op een dag wees zijn prinses je naar een schaaltje met bonbon netjes, of ze er ééntje mocht? „Vraag maar aan je moeder", was zijn antwoord. „Maar papa, jij bent toch ook de baas?" Ze raakte de juiste snaar. „Ja... je hebt hele maal gelijk. Pak maar." En terwijl ze smakkend op een chocolaatje kauwde kon hij het gevoel maar niet onderdrukken dat hij op de één of andere manier er toch in ge tuind was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15