slaat oorlogstaal uit 'Vergeef partners Saddam' Bergers in Keulen worstelen met weer President van Brazilië boos op aartsbisschop Duitse parlementariër weg om kinderporno Sudanese ambassadeur op matje bij Koenders Borsten moeten uit Belgisch straatbeeld Vlaamse schrijfster De Martelaere overleden Kasverschil van 60 cent levert 17.000 euro op Brennerpas dicht door dreigende verzakking Premier Al-Maliki van Irak pleit voor algehele verzoening. www.autovermeulen.nl Zoektocht naar twee vermisten is opnieuw uitgesteld. WAARSCHUWING! PZC Zaterdag 7 maart 2009 9 Zuid-Koreaanse soldaten (rechts) en die van Noord-Korea staan pal tegen over elkaar in het grensdorp Panmunjom' in de gedemilitariseerde zone. De spanningen tussen beide landen is weer opgelopen, foto Ahn Young-joon/AP het om een proeflancering gaat van een ballistische raket die Ame rikaans grondgebied, namelijk Alaska zou kunnen treffen. Het Noord-Koreaanse regime heeft de jaarlijks militaire oefening van de VS en Zuid-Korea aangegre pen om beide landen ervan te be schuldigen een oorlog in de regio te willen uitlokken, eventueel met kernwapens. „Het Noord-Koreaan- se leger zal ook de kleinste provo catie in de lucht, ter land of op zee nooit dulden, doch de agressors be slissende en vernietigende slagen toebrengen", klonk het vanuit Pyongyang. Omdat 'niemand' kon voorspellen wanneer een militair conflict zou ontbranden, liet Pyongyang weten Spanning Noord- en Zuid-Korea sloten in 1953, na drie jaar oorlog, een wapenstilstand. Er werd echter nooit een vredesverdrag ge sloten. De landen zijn verdeeld door een gedemilitariseerde zone, waar VN-militairen toezicht houden. Noord-Korea heeft een leger van 1,2 miljoen manschappen. Het Zuid-Koreaanse leger om vat 655.000 soldaten. De Verenigde Staten hebben permanent 28.500 soldaten in Zuid-Korea. De VS en Zuid-Korea houden jaarlijks in februari of maart ge durende twee weken een mili taire oefening. Dit jaar doen daar 27.000 soldaten en mari niers aan mee. K Kim Jong-il verscheen na een hersenbloeding meer dan een halfjaar niet in de openbaar heid. Nu lijkt het dat hij weer helemaal terug is en de touw tjes stevig in handen heeft. Hij zette onlangs Generaal O Kuk-ryol op een zeer belangrij ke post. De generaal staat be kend als een hardliner. de veiligheid van Zuid-Koreaanse burgervliegtuigen die door het Noord-Koreaanse luchtruim vlie gen, of in de buurt komen, niet te kunnen garanderen. Zuid-Korea noemde de bedreiging van het bur- gerluchtverkeer door Noord-Korea 'een schending van internationale normen en een onmenselijke daad'. Zuid-Korea heeft inmiddels besloten de vluchten - dertig per dag - om te leiden. Ook Zuid-Koreaanse vrachtsche pen mijden sinds gisteren Noord-Korea, meldde een veilig heidsfunctionaris na topoverleg van de inlichtingendiensten. Het gaat om dertien containerschepen die tussen de Zuid-Koreaanse stad Busan en het oosten van Rusland varen. Onderweg varen zij norma liter over de Japanse Zee, langs een stuk dat zowel door het Noord- als Zuid-Korea wordt geclaimd. BERLIJN - Een lid van het Duitse parlement heeft gisteren al zijn partijfbncties neergelegd omdat hij verdacht wordt van het bezit van kinderporno. De 55-jarige Jörg Tauss van de regerende sociaalde mocratische SPD ontkent alle aan tijgingen. „Ik ben ervan overtuigd dat de tegen mij geuite beschuldi ging snel uit de wereld geholpen kan worden." De politie heeft zijn woning en kantoor doorzocht. DEN HAAG - De Sudanese ambassa deur in Nederland is gisteren ont boden door minister Bert Koen ders voor Ontwikkelingssamen werking. Koenders heeft hem mee gegeven dat Nederland de stopzet ting van humanitaire hulp en de uitzetting van hulporganisaties uit Darfur onaanvaardbaar vindt. Koenders wil dat Sudan de beslis sing terugdraait. BRUSSEL - De Antwerpse uitgeverij De Vrije Pers moet vele straatpos ters verwijderen met de borsten van de Nederlandse Meike Schul- te, Playmate van het Jaar 2007. De posters zijn te aanstootgevend en herleidt de vrouw tot een object, oordeelde de reclamecommissie Ju ry voor Ethische Praktijken. De poster toont de borsten waarop twee kiesvakjes zijn geplakt ter hoogte van de tepels. BRUSSEL - De Vlaamse schrijfster en filosofe Patricia De Martelaere is gisteren op 51-jarige leeftijd over leden aan een slepende ziekte. Haar laatste roman Het onverwach te antwoord werd in 2005 gelau werd met De Gouden Uil Pu blieksprijs. Het stond ook op de shortlist van de AKO- en Libris Li teratuurprijs. De Martelaere was ook hoogleraar in Brussel. PARIJS - Een Franse cassière krijgt ruim 17.000 euro schadevergoe ding omdat haar baas haar vorig jaar had ontslagen wegens een kas verschil van zestig cent. Dat maak te supermarktketen Atac gisteren bekend. Volgens de rechter is de vrouw zonder goede reden ontsla gen. Daarom moet de werkgever haar een schadevergoeding beta len. Atac heeft besloten niet in be roep te gaan tegen de beslissing. WENEN - De Brennerpas in het wes ten van Oostenrijk is gisteren in de richting van Italië gesloten. Ex perts waarschuwden dat de rots wanden door afwisselende dooi en vorst instabiel zijn, waardoor het gevaar van een aardverschui ving groot is. De pas ligt op een be langrijke verkeersader door de Al pen. Het is nog onduidelijk wan neer de weg weer open gaat. BAGDAD - De bondgenoten van het regime van Saddam Hussein moe ten worden vergeven. Dit zei de Iraakse premier Nuri al-Maliki gis teren op een bijeenkomst met stamoudsten. „We moeten ons ver zoenen met hen die fouten heb ben gemaakt, met hen die in die moeilijke tijd genoopt werden de kant van het regime te kiezen. Van daag zijn ze weer zonen van Irak", zei al-Maliki. De premier probeert meer eensge zindheid in het land te scheppen nu het geweld afneemt. De val van dictator Saddam, zes jaar geleden, leidde in delen van het land tot een bloedige strijd tussen extremis tische sjiieten en soennieten. De laatste groep, waartoe Saddam be hoorde, moest tijdens deze etni sche zuiveringen in dorpen of wij ken meestal het onderspit delven. RIO DE JANEIRO - President I.uiz Ina- cio Lula da Silva van Brazilië heeft scherpe kritiek geleverd op de han delwijze van een rooms-katholieke aartsbissschop in het noordoosten van het land. De bisschop liet onlangs weten dat er voor de personen die een abor tus hebben uitgevoerd bij een 9-ja- rig verkrachtingsslachtoffertje geen plaats meer is in de kerk. „Als katholiek vind ik dat diep be droevend", zei Lula da Silva. Vol gens hem hebben de artsen die de abortus uitvoerden het meisje het leven gered. Het kind, dat achttien kilo weegt, was zwanger geraakt van een tweeling na door haar stiefvader te zijn verkracht. De aartsbisschop liet na de abor tus weten dat de moeder van het meisje en de artsen zijn geëxcom municeerd. Abortus is bij wet ver boden in Brazilië, maar wel toege staan in geval van verkrachting. Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 KEULEN - De situatie rond de inge storte gebouwen bij een metro in aanbouw in Keulen is gisteren ver slechterd. Door aanhoudende re genval kwam de grond op de rampplek opnieuw in beweging, waardoor reddingswerkers nog steeds niet naar vermisten konden zoeken. Drie dagen geleden stortten het historische stadsarchief en aanpa lende woningen in, nadat een tien tallen meters diep gat was ont staan. Door de regen is het grond waterpeil gestegen. De doorweek te bodem is nog slapper gewor den. Materieel dat voor de zware bergingswerkzaamheden nodig is, kon gistermiddag nog steeds niet worden ingezet. De brandweer in Keulen zag zich al herhaaldelijk genoodzaakt de zoektocht naar de vermisten uit te stellen. De jongemannen van 17 en 23 jaar, een bakkersleerling en een student, woonden in een van de ingestorte huizen en liggen ver moedelijk onder het puin. De kans dat zij nog leven is zeer ge ring. De leerling was na zijn werk thuis gaan slapen. De student had zich op zijn stageplek ziek gemeld. Zijn familie liet in een verklaring weten te hopen dat hij nog levend kan worden geborgen. De autoriteiten spraken over de 'waarschijnlijk grootste schade aan archiefstukken sinds de Tweede Wereldoorlog'. Vermoedelijk heeft een wand van een bouwput van de toekomstige Noord-Zuidlijn het heeft begeven, waardoor zand onder het archief en de aangren zende gebouwen kon wegglijden. Albert Heijn heeft besloten om met onmiddellijke ingang EuroShopper Oriëntaalse mix terug te halen. Reden voor de maatregel is dat in een deel van de zoutjes in de mix een licht verhoogde concentratie melamine is vastgesteld. De kans dat consumenten ziek worden door het consumeren van dit product is uitermate klein. Desondanks verzoekt Albert Heijn consumenten dit product niet te consumeren. Klanten die het product terugbrengen naar de winkel, ontvangen het aankoopbedrag retour. Deze maatregel geldt alleen voor EuroShopper Oriëntaalse mix Van de overige EuroShopper zoutjes is de kwaliteit in orde. Voor nadere Inlichtingen kunnen consumenten contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heijn (0800 - 03 05). Albert Heijn biedt zijn verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Zaandam, 7 maart 2009 ALBERT HEIJN BV I Albert Heijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9