Biseswar volgt zijn gevoel Feyenoorder heeft betere perspectieven dan zijn huidige club. Toernooi G-voetbal bij FC Dauwendaele Eerste dan karate voor Van de Pieterman (15) Zeeuwse schaatsers naar NK afstanden FC Dauwendaele klopt Schouwse Boys: 5-4 BPZC Zaterdag 7 maart 2009 45 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Hij hoefde niet op de eerste training te verschijnen, mocht uitkijken naar een andere club en kreeg in eerste instantie niet eens een rugnummer. Acht maanden later is Diego Biseswar één van de weinige Feyenoorders die kan zeggen dat de malaise bij de Rotterdamse club weinig in vloed heeft gehad op zijn spel. Met een aflopend contract op zak en een rij geïnteresseerde clubs voor de deur, bevindt hij zich in een luxe positie. De nieuwe status van de vleugel aanvaller zegt veel over het falen de en veel bekritiseerde spelersbe- leid bij Feyenoord. Biseswar was afgelopen zomer volgens Peter Bosz niet goed genoeg voor Feye noord. De technisch directeur ver telde hem dat hij mocht vertrek ken en fluisterde Gertjan Verbeek in dat hij Biseswar niet op de eer ste training hoefde te verwachten. MIDDELBURG - De voetbalvereni ging FC Dauwendaele houdt zater dag 16 mei een groot toernooi voor G-voetballers. Het evene ment vindt plaats op sportpark de Kruitmolen in Middelburg. Inmid dels hebben zich al 30 teams aange meld voor het toernooi, dat onder auspiciën van de KNVB wordt ge organiseerd. G-voetbal is bedoeld voor mensen die vanwege een lichamelijke en/of verstandelijke beperking be lemmerd zijn in hun bewegings mogelijkheden. Nadat een korte stage bij Sheffield United op niets was uitgelopen, gaf de nieuwe trainer de jonge aan valler een nieuwe kans bij Feye noord. Het was door blessures in zekere zin noodgedwongen, maar het bleek wel een gouden greep. Want Biseswar voetbalde onbevan gen, zorgde voor dreiging en was in de eerste maanden van het sei zoen vaak beslissend. Bosz bleek het voor de zoveelste keer ver keerd te hebben gezien. De tech nisch directeur is inmiddels ver trokken, net als Verbeek. En de kans is groot dat ook Biseswar bin nenkort de deur van de Kuip ach ter zich dichttrekt. De nieuwe trainer Mario Been heeft hem in een persoonlijk ge sprek nog niet kunnen overtuigen. Biseswar sprak met PSV en liet die club vervolgens meteen weten niet naar Eindhoven te komen. Ste ve McClaren praatte op hem in na- rr* Ook de nieuwe Feyenoord-trai- ner Mario Been heeft Diego Bi seswar nog niet kunnen overtui gen van een langer verblijf in De Kuip. VLISSINGEN - Melissa van de Pieter man heeft de zwarte band (eerste dan) behaald van de Japanse Kara te Association. De 15-jarige Vlis- singse traint al vele jaren bij karate- school JKA Zeeland. Ze moest onder toeziend oog van Ad Filius en Richard Pluijgers exa men doen in kihon (basistrai ning), kihon ippon Kumite (basis aanvallen en weringen en tegen aanvallen), renraku waza (combi natietechnieken op hoor niveau) en kata (stijloefeningen in de vorm van schijngevecht). mens FC Twente, want Biseswar zou een eventueel vertrek van El- jero Elia en/of Marko Arnautovic op kunnen vangen. Benfica heeft ook interesse getoond en is niet de enige buitenlandse gegadigde. In elk groot Europees voetballand zijn clubs geïnteresseerd, liet zijn zaakwaarnemer Jeroen Hoogewerf eerder al weten. Waarom zou de aanvaller eigenlijk bij Feyenoord willen blijven? Om dat een groep miljonairs mooie plannen heeft? Omdat Peter Bosz inmiddels is vertrokken? Of omdat Mario Been heeft verklaard het in Biseswar te zien zitten? Hoe mooi de schetsen ook zijn' de toekomst van het al -jaren wankele Feye noord is nog altijd in nevelen ge huld. Met een grote zak geld zal de club niet ineens weer op de rails staan. Biseswar heeft op dit mo ment daarom een beter perspec tief dan zijn werkgever en wacht rustig af. Hij heeft geen haast en zal - net als in het veld - op zijn gevoel af gaan. „Want als mijn gevoel goed is, dan beslis ik", zei Biseswar vori ge maand na de wedstrijd tegen MIDDELBURG - Twee Zeeuwse schaatsers doen dit weekeinde mee aan het NK afstanden voor ju nioren B. Anouk Fase uit Sint Annaland komt op drie afstanden (500 me ter, 1000 meter en 1500 meter) uit. Nicole Geelhoed, die woonachtig is in Zoutelande, rijdt de 3000 me ter. Beiden hebben zich via tal van kwalificatiewedstrijden voor het NK geplaatst. De kampioenschappen worden vandaag en morgen op de ijsbaan in Breda verreden. Sparta (1-0), die hij met een heer lijke goal besliste. „En wat er hier in het verleden gebeurd is, speelt niet meer mee." Zijn transfervrije status kan echter zwaarder wegen dan zijn gevoel bij Feyenoord. Hij heeft keus te over en kan dus eisen stellen. Als Biseswar vertrekt, kan niemand hem dat kwalijk nemen. Ze wilden van hem af en dat kan bijna een jaar later dan gepland als nog 'lukken'. De Rotterdammers raken dan één van de weinige spe lers kwijt waar ze geld aan hadden kunnen verdienen. Maar ook dat is niets nieuws bij Feyenoord. Tim de Cier niet tegen NAC Tim de Cler mist morgen de uitwedstrijd van Feyenoord bij NAC. De linksback heeft woens dag tijdens de training een knieblessure opgelopen. Trainer Leon Vlemmings beslist vandaag of hij Diego Biseswar mee naar Breda neemt. De aan valler heeft een bloeduitstor ting onder de knie. MIDDELBURG - In de strijd om de eerste plaats werden de zaalvoet ballers van Schouwse Boys op ach terstand gezet door een 5-4-neder- laag tegen FC Dauwendaele, de nummer drie van de ranglijst. FC Dauwendaele had zijn doelpun tenmakers in Jesper de Vlieger, Mounir Nabil, Remon de Vlieger, Marik Waterman en Robin de Pag- ter. Voor Schouwse Boys, dat zonder wissels aantrad, scoorden Thomas Vos, Freek Torensma (2x) en Ing- mar Quist. Tegenstander: WCZ (uit). Afwezig: Leon Weeda en Leo de Groot (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Voor GPC Vlissingen breken er in de strijd om lijfsbehoud belangrijke weken aan. De ploeg ont moet achtereenvolgens WGZ, Zaam- slag en Wilhelmina. „Dat zijn allemaal directe concurrenten, waarvan we niet mogen verliezen", vindt trainer André Maas. „Het is belangrijk dat we weer in ons ritme komen en zelfvertrouwen opdoen." GPC Vlissingen werd afgelopen dins dag verrassend uitgeschakeld in het be kertoernooi. De Walcherse formatie verloor met 3-1 van vierdeklasser Zun- dert. KLOETINGE Tegenstander: Zaamslag (uit). Afwezig: Erwin van der Woerdt (kn ie- blessure), Jaco van der Schee (werkver- plichtingen), Jaap Esser (geschorst) en Wouter de Craene (enkelblessure). Bijzonderheden: Kloetinge speelt z'n derde wedstrijd in een week tijd. „We lijken net profs", zegt trainer Diederik Hiensch. „Er lagen voor en na de trai ning van donderdag ook wat meer» mensen op de massagetafel, maar in middels is de vermoeidheid weg." De vervanger van doelman Jaco van der Schee is Lorenzo van Trijp. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: LRC (uit). Afwezig: Ronald Gort, Marco Faassen en Mevlud Eryürük (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Door de kuitblessure van doelman Ronald Gort neemt de jonge Martijn Ellenbroek plaats onder de lat. Het thuisduel met koploper LRC verloor Terneuzense Boys nipt met 2-3, door een doelpunt in de laat ste minuut. „Tegen zulke ploegen is elk punt meegenomen", zegt Leen- dert Geelhoed. „Het is drie weken ge leden dat we voor de competitie heb- - ben gespeeld, dus de jongens hebben er zin in. Met een punt zijn we tevre den en misschien worden het er wel drie." ZAAMSLAG Tegenstander: Kloetinge (thuis). Afwezig: Gerben Schram (gebles seerd). Bijzonderheden: Zaamslag maakt zich op voor een reeks van drie duels met Zeeuwse opponenten. Vandaag komt Kloetinge op bezoek, daarna wachten ontmoetingen met GPC Vlissingen en Terneuzense Boys. „In deze fase moe ten we punten pakken", weet assis tent-trainer Rinus Kolijn. Zaamslag plaatste zich dinsdag ten koste van Heerjansdam (4-1voor de kwartfinale van de beker. Na drie duels binnen zes dagen had de training van donderdag vervolgens weinig om het lijf. „Het was kort, omdat veel jongens last had den van hun spieren, ledereen is daar om uitgebreid gemasseerd." RCS Tegenstander: Geldrop (uit). Afwezig: Requillo van de Pitte (vakan tie), Guus Toornstra en Youssef Ah- rouch (beiden geblesseerd) Bijzonderheden: De missie van RCS is duidelijk. De Souburgse zondag-eerste klasser moet winnen om in de subtop mee te blijven draaien. „Tegen Geldrop hebben we tot nu onze beste wedstrijd van het seizoen gespeeld", meent oefenmeester Romeo van Aer- de. „Daar praat iedereen nog steeds over." RCS won destijds in eigen huis met 4-3 van Geldrop. RCS staat in de eerste klasse op een vijfde plaats met 24 punten uit 14 wedstrijden. Diego Biseswar was aanvankelijk niet goed genoeg voor Feyenoord. Nu willen de Rotterdammers hem graag behouden. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91