Buitenland Schandaal bij politie in Gent Noord-Korea 'kiest' en VN: moord op activisten in Kenia onderzoeken Wall Street is kritisch over besluiteloze Obama Zeldenrust-Steelantcollege Informatieavond voor ouders én leerlingen Tweetalig onderwijs vwo/gymnasium Engels Betrokkenheid van korpschef bij ongeluk in doofpot gestopt. Rapporteur beschuldigt politie van vorming van doodseskaders. vmbo, mavo, havo, atheneum, gymnasium, tweetalig atheneum/gymnasium Hoge verwachtingen over nieuwe regering zijn al lang verdwenen. 8 Zaterdag 7 maart 2009 PZC GENT - Intern onderzoek heeft een schandaal aan het licht gebracht bij de politie in het Vlaamse Gent. De korpschef en ook twee topmen sen zijn voor vier maanden ge schorst. De korpschef veroorzaakte vorige maand een aanrijding, vermoede lijk in dronken toestand. Hij zette twee anderen aan tot het maken van een vals proces-verbaal waarin stond dat iemand anders achter het stuur zat. De korpschef van de politie in Gent zat vermoedelijk dronken achter het stuur toen hij een on geluk veroorzaakte. Hij liet ech ter het proces-verbaal vervalsen. NAIROBI - Speciaal rapporteur van de Verenigde Naties Philip Alston wil een onafhankelijk onderzoek naar de moord op twee Keniaanse mensenrechtenactivisten, donder dag in de hoofdstad Nairobi. De activisten Oscar Kamau Kinga- ra en John Paul Oulu werden in hun auto doodgeschoten terwijl ze bij de Universiteit van Nairobi vast stonden in het verkeer. Volgens Alston waren ze op weg naar een afspraak met een mensen- rechtenonderzoeker. Zelf had Als- ton de twee onlangs gesproken voor een onderzoek naar buitenge rechtelijke moorden door de poli tie. „Het is uitermate verontrustend De drie kunnen vervolgd worden voor valsheid in geschrifte, waarop een celstraf staat van zes maanden tot tien jaar. De korpschef kan daarnaast worden vervolgd voor doorrijden na een aanrijding. Een socialistisch gemeenteraadslid dat een valse getuigenverklaring in de zaak had afgelegd, is gisteren af getreden. De korpschef, die in oktober aan trad, heeft volgens de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws een repu tatie als 'vrouwengek met een drankprobleem'. Het korps in Gent staat overigens model voor de tv-serie Flikken. Minister De Padt (Binnenlandse Zaken) hamerde op de voorbeeld functie van elke politieagent. „Ik kan niet genoeg benadrukken dat van elke agent, ongeacht rang en functie, een onbesproken gedrag mag worden verwacht." dat mensen die opkomen voor de mensenrechten in Kenia, op klaar lichte dag midden in Nairobi kun nen worden vermoord", stelde Als- ton. Hij zei dat op de Keniaanse re gering een zware verantwoordelijk heid rust om een onafhankelijk on derzoek te laten instellen. Alston heeft de Keniaanse politie in een voorlopig rapport beschul digd'van de vorming van doodses kaders. Ook deed hij de aanbeveling het hoofd van de politie en de procu reur-generaal te ontslaan. Kenianen die verklaringen tegen de politie afleggen, komen vaker gewelddadig om het leven. 1^ Speciaal rapporteur van de VN Philip Alston wil een onafhanke lijk onderzoek naar de moord op twee Keniaanse mensenrechten activisten. Noord-Korea kiest morgen een nieuw parlement. De kandidaten zijn al aangewezen, 'nee' stemmen is dus uitgesloten. De stembusgang komt op een moment dat de spanningen in de regio snel oplopen. door Carel Goseling De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il (68) wist het bij voorbaat al zeker. In een open brief aan zijn onderda nen dankte hij de kiezers vorige maand van ganser harte voor het in hem uitgesproken vertrouwen. Het staatspersbureau KCNA ver spreidde het stuk weken voordat de achttien miljoen stemgerechtig de Noord-Koreanen hun stem moeten uitbrengen in de parle mentsverkiezing van morgen. Kiezen in de 'Democratische volks republiek Korea' betekent instem men met de aangewezen kandida ten. Er zijn 687 kiesdistricten: één voor elke zetel in het parlement. Kim Jong-il zelf staat kandidaat in district 333. Vijfjaar geleden, bij de vorige stembusgang, was dat dis trict 666. Stemmen is verplicht. Wie de kan- 'Het Noord-Koreaanse leger zal agressors vernietigende slagen toebrengen' didaat niet wil kiezen, moet in een apart hokje in het stembureau diens naam op het formulier door kruisen. Geen burger die dat durft, gezien de represailles die zeker vol gen. Bij.een opkomst van bijna honderd procent, is het resultaat verzekerd: ook honderd procent. Volgens Kim Jong-il vindt de stem busgang plaats in een 'pulserend tijdsgewricht', waarbij de revolutie een nieuwe impuls gegeven kan worden, „ledereen moet met trots en eergevoel aan de verkiezing deelnemen, want wij hebben een nieuwe, briljante geschiedenis voor ons vaderland gecreëerd", al dus de Noord-Koreaanse leider. Met een reeds vaststaande uitslag is het voor waarnemers alleen nog interessant wie er gekozen wor den. Is Kim Jong-um (26), de jong ste zoon en potentieel opvolger van Kim ]ong-il erbij? Zijn er kan didaten die Kim Jong-il in zijn re gering opneemt? Zijn dat nieuwe mensen en is uit de wisselingen in het kabinet op te maken, welke koers het regime in de toekomst gaat varen? De laatste tijd waait er weer een ijskoude wind uit Pyon gyang. Verdragen met Zuid-Korea zijn opgezegd. De grens tussen bei de landen is weer hermetisch ge sloten. Gesprekken over een ont manteling van de Noord-Koreaan se atoominstallaties zijn vastgelo pen. Pyongyang heeft nieuwe, middel lange afstandsraketten opgesteld en wil binnenkort een raket het heelal inschieten. Maar de VS, Zuid-Korea en Japan denken dat Het Zeldenrust-Steelantcollege is een samenwerkingsschool van rooms-katholieken en pro testanten. Onze school is ge vestigd in het Zeeuwsch- Vlaamse Terneuzen. Het Zeldenrust-Steelantcol lege is een kwaliteitsschool die met resultaatverantwoor delijke teams werkt en die gekenmerkt wordt door een goed samenspel tussen leer ling en leraar, persoonlijke aandacht en een duidelijke onderwijskundige inrichtingi Wij bieden leerlingen en me dewerkers een veilige leer- en werkomgeving in een uitste kend schoolklimaat. Officieel gecertificeerd door het Europees Platform als "TTO Junior School" Dinsdag 10 maart 2009 19.30 uur Zeldenrustlaan 2, Terneuzen Aanmelding: 0115- 694 029 bij mevr. R. Pendery Lie. of per e-mail: r.pendery@zsc.nl Postbus 146 4530 AC Terneuzen 0115-694 029 info@zsc.nl www.zsc.nl door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - President Barack Obama is 'besluiteloos', minister van financiën Tim Geithner is 'een solopiloot' en het nieuwe kabinet is 'de bende die niet recht kan schieten'. Op Wall Street neemt de onvrede toe over het uitblijven van een reddingsplan voor de fi nanciële sector. De beurskoersen geven alle aanlei ding tot frustratie. Aandelen van de financiële gigant Citibank zijn al onder de dollar gezakt. Tot voor kort nog geprezen banken zoals Wells Fargo zakken al even snel door hun hoeven. De Dow Jones Index is sinds de verkiezingsover winning van Barack Obama gekel derd van ruim 9500 punten tot cir ca 6600 punten, een verlies van bijna dertig procent. De vrije val is deels te wijten aan de te hoge verwachtingen over de nieuwe regering, erkennen analis ten. „Te veel mensen hebben ge dacht dat het kabinet met een to verstafje zou zwaaien en dat al on ze problemen voorbij zouden zijn", zegt beleggingsadviseur Doug Peta. Nu klinkt de kritiek dat Obama de toestand juist heeft verslechterd. De onvrede focust zich echter vooral op de onzekerheid over de financiële sector. Het blijft volgens critici 'een mysterie' wat het kabi net gaat doen om banken te verlos sen van 'giftige leningen'. „Er is een groeiende onvrede, zelfs pa niek, over Obama's falen om zijn woorden om te zetten in daden", zei Nobelprijswinnaar Paul Krug- man in de New York Times.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8