Zeeland 'Ik wil nog veel beter worden' UITGAVEN MARINA Damwand pas later vernieuwd Schapen ongedeerd bij brand Rijksgeld voor getijdecentrale Total Vlissingen KAMPERLAND Portugese kunstenares Ana Paula Rajado toont schilderijen in Emergis. B Vanaf 1 april 2009 is Uithaven Marina, gelegen aan de oude landbouwhaven van Kamperland, dus in de kern van het dorp een feit! Vanaf 1 april 2009 hebben wij ligplaatsen te huur voor boten van: 5,5 tot 18 meter Voor informatie en tarieven: 0113-371051 www.uithaven-marina.nl PZC Zaterdag 7 maart 2009 31 door Rob Paardekam KLOETINCE - De molen van Veere, de Taj Mahal, een Zeeuwse dame in klederdracht of een Zuid-Frans tafereeltje. Kunstenares Ana Paula Rajado uit Vrouwenpolder schil dert het allemaal. „Wat ik mooi vind, dat maak ik." Zoals haar naam al doet vermoe den, komt Ana uit Portugal. Daar had ze naar eigen zeggen niet al tijd een goed leven, dus kwam ze drie jaar geleden naar Nederland om samen met haar Zeeuwse part ner een nieuwe start te maken. Toch raakte ze ook hier weer in een depressie en kwam in Emergis terecht. Juist daar, nu het weer goed met haar gaat, heeft ze haar eerste expositie ingericht. „Ik ken hier nog best veel mensen en vind het leuk dat juist zij nu mijn werk als eerste kunnen bekijken." Ana begon nog maar acht maan den geleden met het schilderen van aquarellen. Ervaring had ze he lemaal niet. Zelfs in tekenen is ze naar eigen zeggen nooit bijzonder goed geweest. Ana leerde zich het schilderen helemaal zelf aan, soms met behulp van internet. Daarop keek ze dan bijvoorbeeld om te le ren hoe ze kleuren kon mengen. „Ik neem voorlopig geen les", zegt ze. „Ik leer ook Nederlands op het ROC en dat is al moeilijk genoeg. Bovendien vind ik dat het prima gaat op deze manier, al kan het na tuurlijk nog veel beter. Om eerlijk te zijn ben ik nog over geen enkel 'Ik neem geen les. Ik leer Nederlands op het ROC en dat is al moeilijk genoeg' schilderij echt tevreden. Ik zie al tijd dingen die beter kunnen." Een lijn in het werk van de Portu gese is moeilijk te ontdekken. Ze zegt dat ze alles schildert wat ze mooi vindt. Ana haalt haar inspira tie van de gekste plekken. Soms rijdt ze door het landschap en ziet ze iets moois om op het doek te zetten, maar een advertentie in een tijdschrift kan haar net zo goed op het creatieve spoor zetten. Zo zag ze een keer een ballerina in zo'n advertentie en hup, in een mum van tijd stond zij op doek. Want Ana zet er graag een beetje vaart achter. „Een schilderij maak ik meestal in een dag." Ana's expositie in Emergis is niet vrij toegankelijk. „Ik hoop ooit er gens te exposeren waar wel ieder een naar mijn werk kan komen kij ken", zegt ze. „Maar eerst wil ik nog een beetje beter worden." Meer dan 25 jaar een begrip /Stukadoorsbedrijf^ Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk. gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 -615688 b.g.g 06 - 5396 2728 Info: lokkerstukadoor@zeelandnet.nl Vraag gratis offerte SINT-ANNALAND - De slechte dam wand in de haven van Sint-Anna- land wordt pas in 2010 vernieuwd. Tot die tijd blijft het havenplateau afgesloten. Het college antwoordt dat op vra gen van de VVD. De liberalen vin den dat het havenplateau al veel te lang is afgesloten. Die situatie be staat al sinds de zomer van 2007, toen de gemeente ontdekte hoe slecht de damwand er aan toe was. Hij is daarna wel gestabiliseerd, maar de definitieve vernieuwing laat nog altijd op zich wachten. Tot die tijd achten B en W het niet verantwoord om auto's op het havenplateau te parkeren. Het was de bedoeling om de dam wand dit jaar te vernieuwen, maar de appartementencomplexen die op het havenplateau komen, zor gen voor vertraging. Eerst moeten de heipalen voor die gebouwen de grond in vóór de damwand kan worden vernieuwd. Dat gebeurt pas in de eerste helft van 2010. «MENING reacties: 531 ■■I Een aquaduct in Goes is een prima investering eens 68% oneens 32% Uit de stelling op de website van de PZC blijkt dat het merendeel van de stemmers de files op Ringbaan-West in Goes graag oplost met een aquaduct. NIEUWDORP - Een brand in een schuur aan de Lewedijk in Nieuw- dorp is gistermiddag rond half vier met een sisser afgelopen. De brandweer rukte aanvankelijk en masse uit, omdat er sprake was van een flinke rookontwikkeling. Door nog onbekende oorzaak vat te nat stro vlam. In de schuur stond een aantal schapen, die door de bewoners en buren in veilig heid zijn gebracht. Zij kregen ook zelf de brand onder controle, zo dat de brandweerlieden spoedig weer naar hun kazernes konden in rukken. DEN HAAG - Minister Maria van der Hoeven wil geld steken in de proef met een getijdecentrale onder de steiger van olieraffinaderij Total in Vlissingen-Oost. De minister zegde dinsdag al toe dat elektriciteit opgewekt door ge tijdebeweging in aanmerking komt voor Rijkssubsidie. Dat is met name gunstig voor de exploi tatie van de geplande getijdecentra le in de Brouwersdam. De proef met getijde-energie bij Total is te klein om voor subsidie in aanmer king te komen. GroenLinks pleitte deze week voor ruimere subsidie mogelijkheden. Van der Hoeven wil dat niet. „Dat gaat ten koste van de projecten bij Borssele en Borgharen." Toch wil de minister de ontwikke ling van getijde-energie stimule ren. In overleg met de sector wil ze het geld uit een ander potje ha len. Aria Paula Rajado schildert alles wat ze mooi vindt, van schepen tot molens en van klederdracht tot Engelse tuinen. foto Willem Mieras www.raabkarcher.nl Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85