Zeeland pzcbs Kunstbak in Goes is een 'blamage' mnm Op ALLE reizen KORTING! 33 26 Twee-onder-een-kap populairder dan vrijstaand in De Bieselinghe Galerie in wegdek van Vlasmarkt staat al twee jaar leeg. Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: 10 p.p. op alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen Bommetje Zaterdag 7 maart 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Karla Peijs bij opening loopbaancentrum van De Sprienke Fracties Reimerswaal overwegen meer luxe voor jops een waterloop aangelegd. Elf van de veertien twee-onder-een-kapwoningen zijn al ver kocht. Van de elf vrijstaande woningen staan er nog tien te koop. www.debieselinghe.nl foto Peter Buteijn BIEZELINGE - Het project De Bieselinghe krijgt steeds meer vorm. De meeste woningen gren zen straks direct aan een waterpartij, die nog moet worden uitgegraven. Eeuwen geleden stroomde hier het water van de voormalige haven naar de Schelde, nu wordt er opnieuw door Frank Balkenende GOES - Het moest een bruisend kunstpleintje worden, het Mont- martre van Goes. Twee jaar later is de autovrij gemaakte Goese Vlas markt nog steeds kil en kaal. Voor wisselexposities ligt er wel een kunstbak in het wegdek. Die staat al twee jaar leeg. Door condensvor- ming kun je er ook slecht inkijken. „Die bak heeft bijna 33.000 euro gekost. Het is een blamage", foe tert PvdA-fractievoorzitter Henk Hoogerland. Paul Colijn van de SGP/ChristenUnie wil zover niet gaan. Hij uit wel kritiek op de Cul turele Raad en de daaronder val lende werkgroep Kunst in de Openbare Ruimte (KOR). „Zij be heren het fonds voor buitenkunst, dat door de gemeente is gevoed. Dat er op de Vlasmarkt niks is ge beurd, kun je hen verwijten. Ze moeten meer ambitie tonen." De WD-fractie heeft het college van burgemeester en wethouders om opheldering gevraagd. De libe ralen wilden bijvoorbeeld weten waarom de kunstbak nooit in orde is gebracht. Dat antwoordt nu dat de kunstbak een leuk idee leek, maar dat over 'de daadwerkelijke invulling vooraf niet is nagedacht'. Als vrije galerie heeft de kunstbak De 'glazen' kunstbak in het pla- veisel van de Goese Vlasmarkt staat al twee jaar leeg, tot erger nis van fracties. Goed nieuws: er heeft zich een exposant gemeld. veel beperkingen, heeft de KOR la ten weten. Zoninval, weerspiege ling, verkleuring, driedimensiona le kunst valt niet op en de maat is niet handig voor detailwerk. In middels is wel gesleuteld aan de bak, zodat condensvorming tot het verleden behoort. Het college vindt het nog te vroeg om de Vlasmarkt als kunstpleintje op te geven, ook al richt het zich momenteel vooral op de plannen voor het Bleekveld bij theater De Mythe. Dat moet een cultuurplein (met veel openluchtvoorstellingen en straatartiesten) worden. Raads lid Paul Colijn vindt dat plan ook veel beter. „De Vlasmarkt is een koude, donkere hoek. Op het Bleekveld heb je veel meer zon." De Culturele Raad en KOR probe ren de kunstbak nog wel uit het slop te trekken. Er heeft zich één kunstenaar aangemeld en wellicht krijgt zo'n voorbeeld navolging, denken ze. Voorzitter Marlize La- port van de Culturele Raad: „Het is treurig hoe het is gegaan, maar we gaan dit project nieuw leven in blazen." Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net SCHULTING ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 Kijk voor de actievoorwaarden op KRAS.NL of bel: 3 0900 9697 15 cpm Tip? redactie@pzc.nl Het fotograafje - een paar tur ven hoog - meldde zich bij de chef-met de mededeling dat hij net van boord van een schip is ge sprongen. „Pas maar op", riep die, „want voor je het weet, lig je in het wa ter." De fotograaf dacht met hem mee. „Nou, dat wordt dan een klein plonsje." De meeluisterende, ietwat gezet te collega werd ongewild bij het gesprek betrokken. Zei de chef: „Als die in het water zou vallen, was het een heuse plons." De collega, grinnikend: Ja, zeg maar: een bommetje!" Ze lachen wat af op dat kantoor in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79