Alfons zit hooguit op de bank Kooman per direct weg bij Zierikzee Spaanse wijnen voor een spotprijs! X LEZERSENTRA PZC Spits wil dat trainer Groeneveld hem het vertrouwen geeft. Mahieu en Grozdanic keren vandaag wel terug in basiself Hoek. Zesde skiester Kathrin Zettel Zaterdag 7 maart 2009 PZC door Rudy Boogert MIDDELBURG - Rutger Kooman is per direct gestopt bij voetbalvereni ging Zierikzee. De reden is dat de 25-jarige aanvaller wil spelen bij de zondag-derdeklasser, maar dat zijn trainer Marco Groeneveld hem die garantie niet geeft. Koom an kan zich daarmee niet vereni gen. Met name niet omdat hij in Delft woont en wekelijks drie keer op en neer rijdt tussen zijn woon plaats en het voetbalveld in Zierik zee. „De beslissing heb ik niet van de ene op de andere dag genomen", vertelde Kooman gisteravond. „In gesprekken heeft de trainer me ver teld dat hij voor mij kiest in de spits. Maar ik heb niet het gevoel dat dat gebeurt. Ik ben realistisch genoeg om te beseffen dat ik moet presteren om er in te staan. Ik denk dat ik van waarde kan zijn voor Zierikzee, maar ik heb niet het gevoel dat dat wordt gewaar deerd." In het competitieduel met MOC't7 begon Kooman op de bank en ook in het oefenduel afgelopen zater dag met Tholense Boys stond Koo man niet in de basis. Trainer Mar co Groeneveld vindt het jammer dat Kooman is gestopt. „Want hij heeft veel waarde gehad voor het team. We hebben erover gespro ken, maar we komen er niet uit. We hebben een verschil van inter pretatie." Kort gezegd: Kooman voelt niet dat Groeneveld hem het vertrouwen geeft in de spits. Groe neveld vindt daarentegen dat hij dat wel doet. Kooman had al aangekondigd dat hij aan zijn laatste Zierikzee-jaar was. Samen met een andere Zierik- zeeënaar die ook om logistieke re denen stopt, Wesley Quist die in Den Haag woont, is hij in de buurt van Den Haag op zoek naar een zaterdagclub om volgend sei zoen te gaan spelen. Kooman kwam behalve voor Zierikzee ook uit voor Kloetinge, Zonnemaire en RBC Roosendaal (jeugd). In vijf seizoenen Zierikzee heeft hij 38 keer gescoord. OFTERSCHWANG - Skiester Kathrin Zettel heeft haar zesde wereldbekerzege van deze winter bin nen. De Oostenrijkse won gisteren de reuzensla lom in het Duitse Ofterschwang. De 22-jarige klokte na twee runs 2 minuten en 36,60 seconden en was daarmee 0,12 seconde sneller dan haar landgenote Elisabeth Cörgl. De Finse Tanja Poutiainen eindigde als derde in 2.37,00. Zettel vergrootte door de zege haar voorsprong in het wereldbekerklassement van de reuzenslalom. De Amerikaanse Lindsey Vonn werd achtste in Ofterschwang en hield de leiding in de algemene wereldbekerstand stevig in han den. Het seizoen bij de vrouwen telt nog vijf wed strijden en Vonn is eigenlijk niet meer te achter halen door de concurrentie. De Canadese skiër Manuel Osborne-Paradis won de afdaling voor de wereldbeker in het Noorse Kvitfjell. De 25-jarige Osborne-Paradis boekte daarmee zijn eerste overwinning in een WB-wed- strijd. De Canadees was na 1 minuut en 47,09 se conden beneden en met die tijd 0,37 seconde sneller dan Michael Walchhofer (1.47,40). foto Karel-Josef Hildenbrand/EPA door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Ferry Alfons ont breekt vandaag nog in de basis bij Hoek. De aanvoerder haakte vori ge week vlak voor het duel met Sparta Nijkerk (2-1-nederlaag) ziek af en kon daardoor afgelopen week niet trainen. Alfons onder gaat vanmiddag nog een laatste test, waarbij wordt bekeken of hij op de bank plaats kan nemen. Hoek speelt een thuisduel met Jo- dan Boys en moet het daarin ook stellen zonder de geschorste Tho mas Ragut. Josimar Pattinama zal voorin opnieuw de plek van Al fons innemen, naast Arnold Ngue- kam. Stijn Mahieu (vorige week ziek) en Alan Grozdanic, die tegen Sparta Nijkerk geschorst was, ver schijnen ook weer aan de aftrap. Kilometervreter Ragut wordt ver vangen door Jeroen van de Broeke of Regilio Pinas. „Ik ben er nog niet uit wie van de twee ik laat starten", zei Gaby Demanet giste ren. „Jeroen is niet helemaal fris uit de wedstrijd van het tweede te gen Kloetinge gekomen. Ik was wel blij met wat Hoek 2 daar heeft laten zien. Het was een teken dat de club goed bezig is." Demanet kiest als vervanger voor Ragut dus tussen een controle rende (Van de Broeke) of meer aanvallend ingestelde speler (Pi nas). Hij houdt daarbij ook reke ning met de kracht van de tegen stander. „Jodan Boys is een stug ge heel, met veel lengte. Toch zullen we met onze eigen kwaliteiten het verschil moeten maken. Dus met een hoog baltempo en snelle com binaties. Dat is ons in uitwedstrij den al verschillende keren gelukt, maar thuis gaat het allemaal wat stroever. Hoe dat komt weet ik niet, maar ik ben ervan overtuigd dat we het vandaag ook op eigen veld kunnen laten zien." Demanet kreeg vorige week in de slotfase rood, maar neemt vandaag gewoon plaats op de bank. „Ik heb na afloop met de scheidsrechter ge praat en ik denk dat hij de code heeft aangepast. Dat was ook te recht, want zoveel heb ik niet ge zegd. Ik verwacht dan ook niet meer dan een waarschuwing." Los Mozos Navarra D.O. 2007 Imponerende rode wijn uit Noord-Spanje. Frisse, frui tige en warme geur met veel karamelachtige indrukken. Uitbundig fruitige smaak van pruimen en kersen. Lange afdronk met veel nuances van fris rood fruit.. M Vina Vigorta Viura 2007 Frisse en fruitige witte wijn uit Spanje. Kruidige, frisse geur. Droge, frisse smaak met ingetogen licht fruitige en kruidige impressies. De afdronk is fris, krui dig, bloemig en met iets amandel. Marqués de Dospalacios 2007 Een heerlijke zachte, frisse en elegante Spaanse rosé. Uitbundige geur met im pressies van granaatappel en bessenfruit. Verleidelijke smaak met veel elegant sap en een mooie frisheid. Kruidige en fruitige afdronk. Adviesprijs €5,95 Adviesprijs €5,95/^ Adviesprijs 4,95 Lezersprijs €3,50 Lezersprijs 3,95 Lezersprijs €2,95 kbestelsne op www.pzc.ril/webwinkel BON SPAANSE WIJNEN Hierbij bestel ik F (aantal) x dozen (6 flessen) Los Mozos Navarra rood a 3,50* per fles l (aantal) x dozen (6 flessen) Vina Vigorta Viura wit a 3,95* per fles (aantal) x dozen (6 flessen) Marqués de Dospalacios rosé a 2,95* per fles f Vanafvier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. voorlettersvoornaam naam Om Ov geboortedatum Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wijnwinkel, Antwoordnummer 10822,7960 WB Ruinerwold. (een postze gel is niet nodig.) De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76