Prijs voor molenaar Van Leijen UfHfiVEN 1 MARINA Onderzoek gewonde bruinvissen Lagere straf automobilist na hoger beroep KAMPERLAND LOKKER Inspirator van vrijwilligers in het zonnetje gezet. Cursus voor tekenen van mandala's Nieuwe portal voor vereniging of bedrijf Vwalla! opent volgende week de deuren Vanaf 1 april 2009 is Uithaven Marina, gelegen aan de oude landbouwhaven van Kamperland, dus in de kern van het dorp een feit! Vanaf 1 april 2009 hebben wij ligplaatsen te huur voor boten van: 5,5 tot 18 meter Voor informatie en tarieven: 0113-371051 www.uithaven-marina.nl S PZC Zaterdag 7 maart 2009 3 1 Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16:00 uur. raab karcher Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl Meer dan 25 jaar een begrip ^Stukadoorsbedrij Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 - 615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Info; lokkerstukadoor@zeelandnet.nl Vraag gratis offerte door Mieke van der Jagt WEMELOINCE - De prijs voor Vol harding en Vernuft van de Stich ting Molengiftenfonds gaat dit jaar naar molenaar Nel van Leijen. Zij inspireerde tal van vrijwilligers. Vandaag krijgt ze de prijs uitge reikt, tijdens de vergadering van De Hollandse Molen in Amster dam. Ze moet er wel een beetje om lachen, want ze was erbij toen de prijs, jaren geleden, werd inge steld. „Zo'n adelijk type wilde dui delijk indruk maken op Koningin OUDDORP - De dienst Waterpolitie van het Korps Landelijke Politie diensten onderzoekt samen met de Faculteit diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht en het Ne derlands Forensisch Instituut op welke wijze bruinvissen die aan de Nederlandse kust zijn gestrand zijn verwond. Sinds december 2008 zijn er 113 dode bruinvissen gestrand tussen Ouddorp en Ame land. Er zijn tenminste 40 bruin vissen met verwondingen aange troffen. Deze week heeft een aan tal secties plaatsgevonden, maar die geven nog geen uitsluitsel. DEN HAAG - Een 44-jarige automo bilist uit Teteringen is vrijdag in hoger beroep door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot een voor waardelijke werkstraf van zestig uur. De man is schuldig aan een ernstig verkeersongeval op de Eu- ropaweg-oost in Nieuwdorp. De straf is lager dan het eerdere vonnis van de rechtbank in Mid delburg, die de man veroordeelde tot een onvoorwaardelijke werk straf van zestig uur en een halfjaar voorwaardelijke rijontzegging. De automobilist wilde 6 december 2007 vanaf de Europaweg linksaf de Wilhelminahofweg inslaan. Vol gens de politie sorteerde hij daar bij voor op de weghelft voor het te gemoetkomende verkeer. De ver oorzaker betwijfelt dat. Een tegen ligger reed in op het bestelbusje van de man en liep daarbij ernsti ge botbreuken op, waarvan hij vrij wel zeker nooit volledig geneest. snapt ze het, terugblikkend, ook niet echt: alleenstaande moeder met twee kinderen, een volledige baan en een enorme lading vrijwil ligerswerk. „Het is gewoon zo: als je moet dan doe je het en een lief hebberij geeft je extra energie." Toen Middelburg een stadsmole- naar zocht, was ze de enige sollici tant met een diploma. Aanvanke lijk draaide ze De Seismolen en Ons Genoegen, maar later kwam Buiten Verwachting in Nieuw- en Sint Joosland erbij. Vorig jaar werd ze 65 jaar en ging ze als stadsmole- naar officieel met pensioen. Met een trad ze weer in dienst om Bui ten Verwachting te kunnen blij ven draaien. s föifefc Mieras ZIERIKZEE - Op woensdag 18 maart start in de Driehoek in Zierikzee een cursus mandala-tekenen. Een mandala is een cirkel waarin aan de hand van thema's geometri sche of intuïtieve tekeningen wor den gemaakt. De cursus wordt gegeven door Jac queline Roon. Opgeven kan via nummer 0111-415499 of mail jrtekentherapie@zeelandnet.nl ZIERIKZEE - Op internet is een nieu we service gestart: de internetge- meentegids. Via de site wordt doorgelinkt naar regionale sites, zo als sites van verenigingen of bedrij ven. Aan de internetpagina wor den ook andere 'gidsen' gekop peld, zoals de Schoolgids of de clubgids. De site is bereikbaar via www.schouwen-duiveland.com. ZIERIKZEE - Volgende week vrijdag opent Vwalla! in Zierikzee de deu ren. De winkel in de Lange No- belstraat verkoopt onder meer ca- deau's, serviezen en tassen. De winkel wordt ook verkoop punt voor flatflowers. Dat zijn her- ruikbare raamstickers van bloe men voor op de autoruit of in huis. Juliana, die toen aanwezig was. hadden, zocht en vond ze een Wij hebben die hete aardappel baan en de eerste luxe die ze zich nog vaak nagedaan, thuis." permitteerde was het boek over Volharding en vernuft zijn er ze- Zeeuwse molens, dat ze had ach- ker aan te pas gekomen in de loop- tergelaten. Toen ze benoemd werd baan van Nel van Leijen. In 1970 tot tweede molenaar op Aeolus in werd ze poldermolenaar in Noord- Wemeldinge en bijscholing kreeg Holland. De rol van huisvrouw met een klein kind vond ze niet <A. 1 echt bevredigend. Ze solliciteerde s moet dan doe je het met niet meer kwaliteiten dan een en een liefhebberij geeft je passie voor molens, maar regelde wel meteen haar eigen opleiding extra energie door een oom in te schakelen. Vier jaar later, er was inmiddels voor het malen met stenen, reali- een tweede kind, vluchtte ze uit seerde ze zich dat er nog veel man een dramatisch huwelijk naar een keerde aan de opleiding van vrij- vriendin in Goes. Met niets dan de willige molenaars in Zeeland. Ze kleren die zij en haar kinderen aan- ging meteen aan de slag. Zelf Nel van Leijen zet een zeil bij op de wieken van haar 'eigen' molen: Buiten Verwachting in Nieuw- en Sint Joosland. foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71