Waterschapsfusie eerder bij Schelphoek Vergaderen, filmen, monteren en véél bellen Verdieping Slijkgat gaat van start makelaar Eind dit jaar twee organisaties in elkaar geschoven. Leerlingen klas ïF van Pontes Pieter Zeeman maken nieuws met NOS. M2Makelaars.nl s PZC Zaterdag 7 maart 2009 29 door Maurits Sep MIDDELBURG - Eind dit jaar of be gin volgend jaar al worden de twee Zeeuwse waterschappen als organisaties in elkaar geschoven. Dat verwacht dijkgraaf Wim Gos- selaar van Waterschap Zeeuwse Ei landen. „We liggen zo goed op koers met de voorbereidingen voor-de fusie dat we een jaar voordat de fusie in gaat de organisaties ambtelijk al kunnen samenvoegen", voorspelt Gosselaar. Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws-Vlaanderen moeten vanaf t januari 2011 één waterschap vormen: één organisa tie onder één bestuur. De twee besturen blijven tot de verkiezingen aan, maar de organi saties hoeven niet zo lang te Wach ten, meent Gosselaar. „Momenteel wordt al druk gewerkt aan de voor bereiding van de sollicitatieproce dures en aan het uitwerken van een sociaal statuut voor de werkne mers. Er is ook al één onderne mingsraad gevormd voor beide or ganisaties. Het is bovendien in het belang van het personeel om zo snel mogelijk duidelijkheid te heb ben over de toekomst: over werk gelegenheid en standplaats." Als de organisaties in elkaar wor den geschoven, blijft werkgelegen heid behouden in zowel Terneu- zen als Middelburg. Maar niet alle afdelingen zullen op beide plaat sen aanwezig blijven, zegt Gosse laar. Welke afdelingen verdwijnen De Zeeuwse waterschappen fuse- ren in 2011 als besturen. Ambte lijk kunnen de organisaties een jaar eerder al in elkaar worden geschoven. is nog niet duidelijk. De aanstu ring van die ene organisatie moet goed worden geregeld, erkent de dijkgraaf Uit de sollicitatieprocedu res vloeit voort dat er één direc teur komt met daaronder een di rectieteam. Dat kan nu al be noemd worden, vindt hij. Ook be stuurlijk ligt er nog een probleem: aan welk waterschapsbestuur legt die ene organisatie en die ene di rectie verantwoording af? „We moeten ons er nog op beraden, maar er is ter voorbereiding op de fusie al een overleg gevormd met bestuurders van beide waterschap pen. Dat kan die oplossing zijn." SEROOSKERKE - Voor de tweede keer in een jaar tijd is ingebroken bij hotel-restaurant De Schelp- hoek aan de Serooskerkseweg in Serooskerke. De inbraak vond vrijdagnacht plaats, tussen middernacht en tien uuf 's ochtends. Om binnen te ko men is een nooduitgang gefor ceerd. De beugels aan de buiten kant zijn eraf gehaald en het slot is vernield. Binnen is van alles overhoop ge haald en er is een geldbedrag uit de kassa gestolen. Vorig jaar april werd ook geld gestolen bij een in braak in dezelfde horecagelegen heid. Joost Bouwman, Lorenzo van Emmerik en Terry van Houten (vlnr) stellen Angela Sleutel van uitzendbureau Content vragen over de kredietcrisis. foto Dirk-Jan Gjeltema door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - 's Ochtends een verga dering om onderwerpen te beden ken, dan op pad gaan om mensen te interviewen en aan het einde van de dag het item monteren. Voor een dagje waren de leerlin gen van klas ïF van het Pontes Pie ter Zeeman echte journalisten, tij dens een masterclass nieuwsma- ken van de NOÏ>. In zes groepjes werkten de leerlin gen aan een onderwerp voor radio of televisie. „Wij wilden weten of de kredietcrisis invloed heeft op be drijven in Zierikzee", zegt leerling Joost Bouwman. „Daarover is nu veel op het nieuws en wij vonden het interessant om er meer over te weten." Ze interviewden wethou der Ad Verseput en iemand van uitzendbureau Content. Dat ging goed, vindt Joost. „De wethouder praat veel, dus ik hoefde weinig vragen te stellen. Bij het uitzendbu reau moest ik meer improviseren." Andere groepjes behandelden op- 'De wethouder praat veel, dus ik hoefde weinig vragen te stellen' lichting bij winkels, parkeren bij het gemeentehuis, het vaccin te gen baarmoederhalskanker en de voetbalplaatjesgekte. „Ik spaar ze zelf ook. We vroegen ons af hoe veel er over de toonbank gaan per dag", zegt Marcel Verschoor. „Ik kijk best vaak naar het Jeugdjour naal, dus dit was hartstikke leuk om te doen." Voordat de 'reporters' aan het werk konden, kregen ze een spoed cursus nieuwsmaken van NOS-me- dewerkers. Projectleider Willeke Eichhorn: „We hebben het gehad over wat nieuws is. Willem- Alexander en Maxima waren van daag bijvoorbeeld in Middelburg, dat is nieuws. Maar nieuws mag ook kleiner zijn als het dichter in de buurt is." Voor dit project, waar voor de NOS dit schooljaar twintig scholen in heel Nederland be zoekt, bedenken leerlingen dan ook vaak onderwerpen die dicht bij hun eigen leefwereld liggen. „Dat kan per school erg verschil len", weet Eichhorn. „We waren op een school in hartje Rotterdam, waar de politie eens in de zoveel tijd de kluisjes komt controleren. Zoiets is hier niet aan de orde." Wat wel leeft, is het vaccin tegen baarmoederhalskanker. „Veel meis jes hebben een oproep gekregen en het is onduidelijk of de prik goed of slecht is. Wij wilden we ten wat er waar is van die menin gen",, zegt Lindsay Westerbeke. Voor het item moesten ze een des kundige vinden. Dat betekende bel len, veel bellen. Groepsgenootje Maryana Schouwenaars: „Dat was wel vermoeiend: veel mensen wil den niet meewerken of wisten er te weinig vanaf Je moet echt ge duld hebben voor dit werk." De filmpjes en radio-items staan van af maandag op www.nosheadlines.nl. STELLENDAM - Het Deense bagger bedrijf Rohde Nielsen begint maandag op de Noordzee met de verdieping van het Slijkgat voor de kust van Goeree-Overflakkee. De vaargeul wordt daar verdiept van vijf naar 5,5 meter. Het werk wordt uitgevoerd met twee sche pen en wordt gecombineerd met het reguliere baggerwerk. Op 1 juli moet het klaar zijn. Opdrachtgever is het Havenbedrijf Rotterdam. Het Havenbedrijf en de gemeente Goedereede hebben jarenlang ge steggeld over de verdieping tot 5,5 meter. De goede bevaarbaarheid van het Slijkgat is van levensbe lang voor de vissers van Stellen dam. Het Havenbedrijf onder houdt de geul als compensatie voor de gevolgen van aanleg van de TWeede Maasvlakte. De ge meente Rotterdam verplichtte zich in 2001 om de diepte op 5,5 meter te houden. Later ging deze verplichting over op het Havenbe drijf Rotterdam. Maar dat hield het Slijkgat tot nu toe op vijf me ter. De gemeentebestuur van Goedereede zei gisteren 'erg blij' te zijn met de aanvang van de werk zaamheden. versluis willeboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69