kracht ook in het hier en nu Mozes als opvolger Masterplan Bruinisse eind dit jaar gereed Infoavond bij Tuimeltje Sauna De Parel TE HUUR: INTER BORG Maart saunamaand 0118 - 588 276 WWW.ROOMPOT.NL/KUREN PZC Zaterdag 7 maart 2009 127 in theologisch opzicht klopten. Het begon met ]akob, een bestaan de productie van de Stichting Ge- loofs Opvoeding (SGO) in Hoevela ken. Blom was bereid de regie op zich te nemen onder het beding dat hij zaken als koorleiding, kle ding, decor, licht en geluid kon de legeren. Dat kon. Janny Lemsom wierp zich op als koordirigente en Kees Groenleer nam de muzikale leiding op zich. Daarmee werd een traditie geboren. Dit trio is na tien jaar nog steeds nauw betrokken bij de productie van kerkmusicals, onder de naam van Stichting Ja kob, die daar speciaal voor werd opgericht. „Ik kon niet bevroeden dat wij er tien jaar later nog mee bezig zouden zijn. Ik leef nou een maal op de dag af', zegt Blom. Naast tientallen spelers en zan gers, zijn er ook vrijwilligers die het leuk vinden decors te bouwen. Mensen die in de straat van Jaap Kraayenbrink wonen, behoren per definitie tot de decorploeg. „Het lijkt wel of Jaap hen eerst laat teke nen dat ze zullen meewerken voor dat zij daar mogen komen wo nen", grinnikt Goodijk. Dat zijn musicalinitiatief zou wor den voortgezet, was meteen na de eerste opvoeringsreeks van Jakob al duidelijk. Met vier keer een uit verkochte kerk was er toch nog be hoefte aan een reprisereeks van op voeringen het jaar daarop. Voor het verwerven van een beginbud- get was een zogeheten Club van Vijftig in het leven geroepen. Dat bleek een goede basis op te leve ren. Met een beetje zuinig beleid, ofwel: veel sponsoring, liefdewerk en vrijwillige inzet zou het in de toekomst zelfs mogelijk zijn er fi nancieel goed uit te springen. Dus na Jakób, kwam Ester, even eens een bestaande productie, die door Blom weer ruimschoots werd bewerkt en een eigen Renes- se-sausje kreeg. Vervolgens werd het volledig eigen werk met tek sten en composities van Blpm voor de musicals Jona, David en Ruth. Het ene jaar beleven zij de première en het jaar daarop wor den reprise-opvoeringen gegeven. Maar na tien jaar klonk de roep om een sabbatjaar. „Even niet", vonden sommigen. „Maar dan gaat de loop eruit", vreesden ande ren. Het compromis is gevonden in een theatrale terugblik. Dat bete kent een programma waarin uit de vijf gespeelde musicals de mooi ste en leukste fragmenten worden opgevoerd. Een avond dus met Ja kob, Ester, Jona, David en Ruth in de hoofdrollen. „Maar niet zomaar los van elkaar. Dan zou de argelo ze toeschouwer absoluut niet be grijpen waar hij naar zit te kijken", haast Blom zich te zeggen. Hij schreef de verbindende teksten voor deze jubileumuitvoering van Stichting Jakob. Hij laat weten dat de nadruk meer op de zang dan op het toneelspel zal liggen. Het belooft een gevarieerde presenta tie te worden. Fotoprojectie zal de herinnering aan de afzonderlijke producties kunnen opfrissen. Mu ziek en geluid worden verzorgd door Sound Delight, het bedrijf van Lennard en Marco de Vrieze, dat toevalligerwijs met de Stich ting Jacob is meegegroeid. Tijdens de voorstelling over David konden de toeschouwers zich voortdurend afvragen welke beslis singen zijzelf zouden nemen in vergelijkbare situaties. Uiteindelijk bleek dat niet zo eenvoudig, want 'goed' en 'slecht' en 'macht' en 'on macht' konden wel eens stuivertje wisselen. Ook het verhaal over hongers nood, vreemdelingen en verlei ding in de musical Ruth bood het publiek talrijke mogelijkheden tot zelfonderzoek. Tekstschrijver en re gisseur Henk Blom slaat graag een bruggetje naar het hier en nu in Renesse. Dat levert vaak humorvol le scènes op. Zo combineerde hij in Jona bijvoorbeeld een liedje door de snollen van Ninevé met een jeugdige rattenbende die zich beklaagt over het lik-op-stukbeleid in het dorp. De collage-voorstelling dit jaar wil Jubileumproductie De jubilieumproductie met een terugblik op de vijf kerkmusicals wordt opgevoerd op donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 maart. De voorstellingen worden gegeven in de jacobuskerk in Renesse, aanvang 19.30 uur. Het programma biedt een avond met zang, dans en foto's van de musicals Jakob, Ester, Jona, David en Ruth. De toegangsprijs bedraagt €8,-, inclusief consumptie. Toegangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij: Delta Warenhuis, tel. 0111-461343, en bij World of Drinks, Lange Reke 5, Renesse. Hans de Hamer als Jakob in de gelijk namige musical. In de musical Ester durft een vrouw in te grijpen in de loop van het noodlot niet zeggen dat er geen nieuwe producties meer worden gemaakt. Integendeel, de opvolger van Ruth ligt al op de plank. Blom schreef het script voor de musical Mozes, die in het voorjaar van 2010 zal worden opgevoerd. „De inkt is nog nat hoor", zegt Blom om aan te geven dat de the matiek zich nog moet uitkristalise- ren. „Het stuk zal eindigen met een sedermaaltijd waarin ook de Midden-Oostenproblematiek aan de orde komt", wil hij wel prijs ge ven. Dat sluit aan bij de stellingna- me van de kerkelijke gemeente Renesse-Noordwelle. Sinds een be zoek aan de bezette Palestijnse ge bieden vorig jaar verzet deze groe pering zich tegen de 'landjepik po litiek' van Israël. De kerk zegt dat te doen in de geest van het Pales tijnse volk: door dialoog, door pra ten en op vreedzame wijze. VE R H U U R I MAKELAARDIJ Schore/Kapelle, Vlaakse Zandweg 1 Vrijstaande woning met garage. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 1.280,- p/mnd excl. G./W./E. Vlissingen, Boulevard Bankert 50 Gestoffeerd 3 kmr. appartement Per direct beschikbaar. €975,- p/m excl. G./W./E. Oostkapelle, Duinweg 95 Semi-bungalow op toplocatie met tuin en garage. 1.500,- p/mnd excl. G/W/E. Middelburg, Hendry Dunantlaan 176 2 kmr. appartement met zorg pakket. Centraal gelegen/Gestoffeerd. 502,60 p/m excl. G/W/E. Vlissingen, Hermesweg 3H Multifunctionele bedrijfsunit. 90 m2, kantoor/opslag 595,- p/mnd excl. G/W/E. Excl. BTW Veere, Kaai 67 Gerenoveerde hoekwoning i/h centrum. Gestoffeerd met 3 slaapkamers. 1.250,- p/m excl.G./W./E. Vlissingen, Sint Jacobstraat 18A Ruime 3 kamer bovenwoning Gestoffeerd/Gemeubileerd. 665,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning professioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www. Si psVerh u u r. n I 01 18-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen ZIERIKZEE - Het in verpleeghuis Cornelia in Zierikzee gevestigde Kinderdagverblijf Pension Tuimel tje houdt dinsdag 17 maart een in formatieavond. Vanaf 20.00 uur zijn alle geïnteresseerde ouders welkom. Zij kunnen er terecht met al hun vragen over kinder opvang. De unitmanager verzorgt een presentatie over het kinderdag verblijf Pension Tuimeltje is één van de kinderdagverblijven op Schouwen -Duiveland van Kinder opvang De Bevelanden. Tuimeltje biedt elke dag plaats aan twaalf kinderen in de leeftijd van o tot 4 jaar. Momenteel is op alle dagen nog plaats. Wie meer wil weten kan een kijkje nemen op www.kin- deropvangdebevelanden.nl. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. BIJZONDER IN VORM Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere BRUINISSE - Eind van dit jaar is het masterplan voor het centrum van Bruinisse klaar. Dat heeft wethou der Roel van der Wekken aan de gemeenteraad beloofd. Een deel van de raadsleden wilde dat de wethouder haast zou ma ken met het plan. Volgens Van der Wekken kan het niet sneller. Mo menteel werken twee projectlei ders aan het programma van eisen waaraan de grove toekomstschets moet voldoen. Binnenkort is dat programma klaar en dan gaat een extern bureau het masterplan ma ken. Dat duurt dan nog drie maan den. In het masterplan worden de contouren geschetst zoals het dorp er straks uit moet gaan zien. Op ba sis daarvan kunnen verdere plan nen worden ontwikkeld. In Bruinisse wachten momenteel verschillende panden op een nieu we bestemming. adl&SÉi Kuur Beautycentrum De Parel Babelweg 2, 4357 BT Domburg E-mail: kuur@hofdomburg.nl Deze maand 10% korting op al onze sauna-abonnementen!* 10 x sauna van 150,- voor 135,- 20 x sauna van 270,- voor 243,- Jaarkaart van 650,- voor 585,- "Alleen geldig voor de maand maart Vraag nu gratis de nieuwe kuurfolder aan! In musical David werd ook de plaatselijke actualiteit op de korrel genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67