Oeroude bijbelverhalen bewijzen hun Ruth krijgt VZOS start projectkoor in kader van eeuwfeest Jarige Osdorp Posse komt naar Zierikzees poppodium Brogum PZC bezorgers.nl 26 Zaterdag 7 maart 2009 PZC S Tien jaar kerkmusicals in Renesse: thema's uit de Bijbel tegen het licht van hedendaags recreatiedorp. Even tijd voor reflectie. door Ali Pankow Emoties blijken vaak tijd loos en universeel. Men sen zullen gemeenschap pelijke gevoelens direct herkennen als de verhalen erover in hun eigen taal verteld worden. Die overweging lag ten grondslag aan het initiatief van hervormd predikant Piter Goodijk in 2000 'zijn' Jacobuskerk in Renesse tijde lijk tot centrum voor een kerkmu- sical te maken. Theater blijkt een uitstekend mid del voor een herontdekking van de actuele betekenis van Bijbelver halen, weten velen na tien jaar kerkmusicals op Renesse inmid dels. Mooi bijkomend effect acht Goodijk het feit dat de kerk tijdens het repetitieproces een ontmoe tingsplek biedt voor talrijke perso nen van verschilllend pluimage. Goodijk vond in Henk Blom een compaan om bruggen te slaan tus sen verhalen uit De Schrift en het alledaagse leven van nu. Samen een script schrijven, bleek echter geen optie. Beter konden de taken worden verdeeld. Dus boog Blom zich over het script en hield Goodijk in de gaten of de teksten Kiezen voor een terugblik op bestaande producties wil niet zeggen dat de thema's voor kerkmusicals zijn uitgeput. „Welnee zeg, de Bijbel staat er boordevol mee", zegt predikant Pi- ter Goodijk. In de eerste musical stond Aartsva der Jakob model voor de mens die met vallen en opstaan zijn levens wijsheid moet verwerven. In Ester werd discriminatie van an dere rassen aan de kaak gesteld met als subthema de moed om in te grijpen in de loop van het nood lot. Met Jona werd een rechtscha pen Hebreeër ten tonele gevoerd, jona toonde zich recht in de leer, maakte onderscheid tussen goed en kwaad en vond dat kwaad be straft moest worden. De bood schap in deze productie luidde: Leer je dogma's ios te laten en sta open voor veranderingen. of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia OOSTERLAND - De Oosterlandse ge mengde zangvereniging Vooruit gang Zij Ons Streven (VZOS) be staat in 2010 honderd jaar en dat wordt gevierd met onder meer de oprichting van een projectkoor. Het is de bedoeling dat dat koor sa men met het 'grote koor' gaat op treden, maar ook een eigen reper toire brengt. Het bestuur van VZOS denict daarbij aan bijvoor beeld gospelliederen 'voor mensen van 16 tot 60 jaar'. Wie meer wil weten over het projectkoor wordt uitgenodigd op 16 of 30 maart een kijkje te komen nemen bij de repe titie van het projectkoor in oprich ting in dorpshuis De Oosterhof VZOS staat onder leiding van diri gent Willemdirk van den Berg. Vaste pianiste is Cathy Kotoun. Het is de bedoeling dat het project koor een keer per twee weken gaat oefenen. Meer info: 0111-642153. ZIERIKZEE - De enige echte neder- hopband Osdorp Posse viert zijn twintigste verjaardag met een af- scheidstoernee. Deze voert onder meer naar het Zierikzeese muziek- podium. Brogum. Zaterdag 14 maart verzorgt de Posse - ooit ge boycot door de radio omdat ze in het Nederlands rappen - daar een optreden. De band stond op grote podia, speelde op het Dynamo Open Air Festival en trad samen op met onder anderen Nembrio- nic en Blind Justice en The Beat- busters. Osdorp Posse scoorde uit eindelijk ook een hit met 'origi neel Amsterdams' waarin ook een stukje van Johnny Jordaan te ho ren is. De hit betekende de door braak naar een breder publiek. De muziek werd door de jaren heen niet milder en hetzelfde geldt voor de teksten van de charismatische Posse-frontman Def P. In de zo mer van 2008 liet de band weten er na twee decennia een punt ach ter te willen zetten. Het concert in Brogum begint om 21.00 uur. Scène uit de musical Jona, een verhaal over het leren loslaten van dogma's PW^" .--V/v SlÉÉiiÉllSs In de productie Ruth draait het om hongersnood en overleven als vreemdeling in verre oorden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66