Philippine smacht naar wozoco Centrum glastuinbouw zet zich in de markt Nieuwstraat Tandartsenpraktijk makelaar 'Meerderheid dorp is blij met zorgcentrum in het Spuikompark.' Grote belangstelling voor scholingscentrum glastuinbouw. Wenst u gebitszorg volgens de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen en trends? U kunt zich nu bij ons inschrijven! M2Makelaars.nl Oude dorpsfilm Clinge' z PZC Zaterdag 7 maart 2009 29 ddoor René Hoonhorst PHILIPPINE - De overgrote meerder heid van de inwoners van Philippi ne wacht met smart op de bouw van een woonzorgcentrum in het Spuikompark. Vier Philippinenaren ageren tegen een laatste poging van Spuikombe- woners om het zorgcentrum als nog op een andere locatie in het dorp te laten bouwen. Zij vinden de Spuikom wel de aangewezen plek en wijzen er op dat de ge meenteraad eerder democratisch voor het park heeft gekozen. Pogin gen van bewoners van de Spui kom om het centrum naar een an dere plek te verplaaten, zijn vol gens hen slechts ingegeven door 'eigenbelang'. Dorpelingen én bezoekers van het mosseldorp kunnen de Spuikom ook na vestiging van het woon zorgcentrum als park blijven ge bruiken, betogen Henny van Steen- berge, Koos Wisse, Willy van Lim- men en Ko Doorns. De vier dorpe lingen spreken op eigen titel, maar benadrukken dat ze 'de stem van de zwijgende meerderheid verkon digen'. Oud-gemeenteraadslid Doorns weet als geen ander dat de raad al akkoord is gegaan met de bouw van het zorgcentrum. „Maar de Spuikombewoners doen net als of zij de mening van het dorp ver kondigen. Wij horen overal dat 'Oudere Philippinenaren willen graag in eigen dorp blijven; het aantal dementerenden neemt toe en het historische karakter wordt niet aangetast.' mensen niet kunnen wachten tot de eerste paal de grond ingaat." De argumenten van de Spuikom bewoners zijn ook allesbehalve steekhoudend beweert het viertal. Afnemende behoefte aan wonin gen voor dementerenden is er bij voorbeeld zeker niet, weet Van Limmen als burgeradviseur van de stichting Aan Z. „Zeeuws-Vlaande- ren vergrijst nog steeds, de behoef te aan dat soort zorgwoningen neemt dus alleen toe." De klaag zang dat de historie van het mos seldorp geweld wordt aangedaan meet de bouw van een woonzorg centrum in de voormalige spui kom snijdt volgens het kwartet al helemaal geen hout. „De wonin gen van de bezwaarmakers zijn ge bouwd op voormalige verwater bekkens voor de mossels." Dorpelingen kunnen ook in de toekomst eendjes voeren en de hond uitlaten in het park. Het kwartet roept de Spuikombewo ners daarom op 'nog eens na te denken alvorens naar de Raad van State te stappen'. Ook de dorps raad hoopt dat het zorgcentrum snel van de grond komt, liet voor zitter Henny van Straaten weten. WESTDORPE - De eerste zeventig hectare aan nieuwe tuinbouwkas sen komen er aan. De komende maand beginnen aannemers in de Smidsschorrepolder met bouw werkzaamheden en gaat WarmCo verder met de aanleg van een lei- dingennet voor stoom, gas en wa ter. Het moment voor het voorlich- tings-en onderwijscentrum (VOC) voor de glastuinbouw om zich op een grootste wijze in de markt te zetten. Dat gebeurde met een open huis, waar honderden men sen (potentiële tuinbouwers, on- VOC is het eerste concrete resultaat van samenwerking over de grens dernemers, maar vooral ook be stuurders uit de regio) op af kwa men. Dat er veel belangstelling on der bestuurders was voor het VOC (kosten drie miljoen euro) was overigens niet zo vreemd. Het cen trum is een van de schaarse concre te resultaten van grensoverschrij dende samenwerking. Bij de op richting waren 20 partners (5 uit Vlaanderen, 15 uit Nederland) be trokken. De verantwoordelijkheid voor het reilen en zeilen van het centrum berust bij het eerste Grensoverschrijdende Lichaam. Volgens projectleider Gijs van den Haarscherpe routine controle Kroon- en brugwerk Elke tandheelkundige zorg Esthetische correcties Tandvleesbehandeling Tandbleking Kunstgebit Vragen? Bel en maak afspraak voor een gratis en vrijblijvend consult. (3)0117 45 35 80, Nieuwstraat 55, 4501 BC Oostburg CLINCE - Bezoekers aan de Caritas soos in Clinge gaan 12 maart terug in da tijd. Ze krijgen dan een dorpsfilm te zien die veertig jaar geleden is gemaakt. Na de filmver toning is er een programma met luisterliedjes. De bijeenkomst is vanaf 14.00 uur in gemeenschaps huis Malpertuus te Clinge. Berg is het de bedoeling dat deze maand begonnen wordt met de scholing van de eerste haanlozen, die in de kassen moeten gaan wer ken. Bestuurders aan weerszijden van de grens rekenen er op dat er op termijn zo'n 1200 banen te ver geven zijn. De saamhorigheid tussen de be stuurders symbolisch kracht bijge zet met het planten van een boom in de VOC-siertuin foto Peter Nicolai Gehuld in witte jassen bekijken twee dames uit Assenede de vleestomaten tijdens de open dag in de tuinbouwkassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55