Zeeland Omroep is een regionaal fenomeen Cavelot moet echt bij Cadzand-Bad horen 'Eén omroep in deze regio zou natuurlijk prachtig zijn' Waken voor sluikroute Othene Jurry Terneuzen b.v. 'De Groff is de bindende factor bij onze omroep. Wat moeten we zonder hem?' Lokale zender heeft, dankzij een sterke zender, een bereik tot ver in Kanaalzone Sassenaar Willy de Groff verzorgde al 1295 afleveringen van Sas Centraal PZC Zaterdag 7 maart 2009 2 7 Met een beetje geluk en afhankelijk van het weer heeft de Zelzaatse Radio Omroep een bereik tot ver in de Kanaalzone. Alleen Terneuzen valt daar buiten. door Wout Bareman En dat vindt radioman, Sas- senaar Willy de Groff, eer lijk gezegd heel jammer. Hij is ontegenzeggelijk het 'mannetje van de radio' van de Ka naalzone. Lopend naar de kleine studio in de Brughuizen naast het gemeente huis van Zelzate gooit de 76-jarige het er nonchalant uit: „Ik zit nu op 1295 afleveringen van Sas van Gent Centraal. Maar zonder die onderbrekingen door verhuizin gen en andere toestanden, zoals de diefstal van al onze apparatuur in de tijd dat we nog uitzonden van een locatie bij de watertoren hier, waren het er nog veel meer geweest." De Zelzaatse Radio Omroep is een fenomeen. Vooral de uitzendingen op zaterdag en zondag hebben een grote luisterdichtheid. De socialis tische schepen van feestelijkheden Kurt van Weynsberghe (groot pleitbezorger van de lokale om roep, die dankzij een fikse zender sterkte een flink stuk regio be strijkt): „Als ik in de uitzending ben geweest, word ik daar de vol gende dagen op aangesproken op straat. De zender is heel belangrijk voor Zelzate. Het is een bindende factor. Vooral de actualiteitenpro gramma's, waarin W.illy een be langrijke rol vervult, zijn enorm populair." De Groff hoort het met een be scheiden lachje aan. Hij is nu een maal getrouwd met radio. In de tijd van Henk van Stipriaan, Bert Garthof en andere (vooral) Va- ra-grootheden van weleer verleen de hij hen hand- en spandiensten én voorspelde hij wekelijks op. zon dag als 'de schipper van Sas van Gent' het weer. Dat deed hij ook in zijn wekelijkse column in BN/De Stem en doet hij - nu die is verdwenen- vandaag de dag ook op de Zelzaatse Omroep. Kurt van Weynsberghe bewonde rend: „Willy is toch al op leeftijd hè? Maar hij gaat maar door. Ik zou niet weten wat er nog van de omroep overblijft als Willy weg valt." De Groff weet het zelf ook niet. „We hebben momenteel maar een stuk of twaalf vrijwilli gers. Dat is te weinig. Ik doe een item of acht per nieuwsuitzen ding. En die herhaal ik grotendeels in Sas Centraal op zondag, want anders wordt het te gek. Dankzij de techniek heb je tegenwoordig zóveel mogelijkheden. Mijn vrouw, die veel verstand van com puters heeft, monteert thuis in Sas van Gent mijn interviews. Dat valt dankzij die computer niet meer op. Het loopt allemaal naadloos in elkaar over." Hij interviewt weke lijks burgemeester Freddy De Vil der van Zelzate of één van de sche penen, zoals Kurt van Weynsberg he, die ervoor heeft gezorgd dat de ZRO (uitzendingen te beluisteren op FM 106.2) een paar weken gele den, na veel omzwervingen, een mooie studio kon betrekken in de Brughuizen. Bij de ingebruikname was er champagne en verkondigde De Vilder dat hij ooit, in zijn jon ge jaren, nog mee werkte aan de om roep. De Groff grinnikend: „)a, dat zegt hij. Maar niemand wist er van." Om samen met schepen Kurt vast te stellen dat de politiek in Zelzate wel erg uit de hand is ge lopen. De Groff: „Niet erg natuur lijk, want dat levert alleen maar extra stof op voor onze uitzendin gen. Ach, ik heb kritiek op de amb tenarij in Terneuzen, maar in Zel zate is het bestuurlijk helemaal mis. Op het provinciehuis in Gent heeft gouverneur Denys twee extra ambtenaren nodig om Zelza te in de gaten te houden." foto Wim Kooyman Omroep Zelzate ging 32 jaar gele den van start als een carnavals- grap. Officieel: Zelzaatse Radio Omroep Mietje Stroel. En die laat ste toevoeging sloeg dus op de te genhanger van Manneke Pis, Miet je Stroef het gehurkte, piesende meisje, wier standbeeld voor het gemeentehuis staat. De grap werd serieus, toen bleek dat de Zelzate- naren behoefte hadden aan nieuws uit eigen regio. Sassenaar Willy de Groff, al bezig met radio zaken, en een groep medewerkers, bevredigden die behoefte. De ZRO is dagelijks in de lucht met een plaatje en vooral actueel nieuws uit de grensstreek. De Groff werkt ook mee aan die andere lokale zen der in de Kanaalzone, Terneuzen FM. Donderdagochtend verzorgt hij het programma Grensland Buurland. En hij doet het weerbe richt. Kampt de Zelzaatse Omroep met een tekort aan medewerkers, Terneuzen FM heeft hetzelfde pro bleem. De Groff: „Ik snap dat niet, wat is er nou leuker dan je eigen radioprogramma maken?" Terneu zen FM heeft recht op een flinke bijdrage van de gemeente. Maar die 25.000 euro per jaar is eigenlijk niet genoeg. Zelzate moet het doen met een paar duizend euro gemeentesubsidie. De Groff: „Het zou prachtig zijn als we samen een omroep voor de hele Kanaalzo ne zouden kunnen zijn. Ik heb het twee keer geprobeerd, maar het is me niet gelukt. De regeltjes in Ter neuzen en Zelzate verschillen erg van elkaar. Dat is het probleem." Willy interviewt. foto Wim Kooyman door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen hoopt voor de zomer de raad dui delijkheid te kunnen verschaffen over de wijze waarop de Laan van Othene wordt aangesloten op Rijksweg 61 tussen Terneuzen en Zaamslag. Een werkgroep met daarin veertgenwoordigers van pro vincie, gemeente en waterschap buigen zich momenteel over de meest geijkte oplossing. Rijkswa terstaat voelt wel iets voor een ro tonde. De gemeente heeft een voorkeur voor een aansluiting op een nog aan te leggen parallelweg langs de N61. Daarmee kan voorko men worden dat de Laan van Othene een sluiproute wordt. door René Hoonhorst CADZAND-BAD - Twijfels over de hoeveelheid woningen en over de verkeersafwikkeling in het gebied zijn er nog wel, maar de meeste in woners van Cadzand zijn blij met recreatiepark Cavelot. De ene bewoonster, die het liefst alles bij het oude hield, werd don derdagavond tijdens de eerste hoorzitting over de invulling van het vakantiepark vriendelijk afge serveerd door Peter de Lijser, oud-inwoner en schrijver van di verse boeken over Cadzand. „In de jaren vijftig zeiden Cadzandse vis sers ook 'we hebben al een hotel en we hebben al een paar wegen' toen mensen de badplaats meer uitstraling wilden geven. Cad zand-Bad heeft Cavelot nu hard nodig. We moeten er wel voor zor gen dat er geen tweede winkelcen trum komt, maar het Duinplein opknappen. En de verbindingsweg door de Noorddijk moet ook voor autoverkeer toegankelijk zijn." De meeste aanwezigen onderschre ven de woorden van De Lijser. Ze vroegen vooral aandacht voor een goede bereikbaarheid en een vloeiende verkeersafwikkeling in de wijk. Ook waarschuwden diver se inwoners van Cadzand-Bad dat het park in redelijk tempo volge bouwd moet worden. De dorpelin gen willen niet dat het terrein ja ren lang braak ligt, zoals bij Village Scaldia ofJPlan Groenevelt het ge val was. projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl A is QÜS KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 Jaar Weekend opvang 0 tot 12 jaar Tel 0115-686100 .Locaties: Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen Schoondijke Philippine Vlissingen Zaamslag langs van maandag t/m zondag tot 19.00 uur vmw.Juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53