De Zelzaatse Radio Gemeente Terneuzen is het wachten zat Terneuzen laat minicampings heel jaar open Nog 39 huizen in Schuttershof CDA boos op gemeente over 'Kloosterzande' Elke maand wachten kost eigenaar winkels zeker 120.000 euro. Kritiek minimabeleid Terneuzen niet terecht Koekoeksnest brengt My Way Music ®y. bezorgers.nl Bommetje CU wil meer ingrepen voor verkeersveiligheid Straat vernoemd naar Mathilde Willink Terneuzen buigt zich over Kennedy-West 26 I Zaterdag 7 maart 2009 pzc 'Als ik in de uitzending ben geweest, word ik daar op straat over aangesproken' terneuzen - Het gemeentebestuur van Terneuzen vindt het in meer derheid beschamend dat het pro vinciebestuur zo lang aan het lijn tje houdt met het verlenen van een verklaring van geen bezwaar voor de vestiging van grootschali ge detailhandel in de Koegorspol- der. WD-raadslid Eric Beumer wilde van het college weten wat B en W van Terneuzen nu eigenlijk richting Middelburg onderneemt. Wethouder Admemar van Waes antwoordde dat het college er alles aan gelegen is om die verklaring te krijgen. Feitelijk heeft Terneuzen al lang een afwijzing gekregen (in december) maar is het college sindsdien in de slag om GS op an dere gedachten te krijgen. „De ar gumenten om ons verzoek af te wijzen zijn vlinderdun", hield Van Waes de raad voor. Reden voor het college om te blijven ijveren voor een positieve verklaring. En die moet wat Van Waes betreft maar eens snel afkomen. „Het wachten kost ontzettend veel geld. Elke maand dat de winkels bij de skihal leeg blijven staan kost de ei genaar (ING Vastgoed, red.) 120.000 euro. Dat kan niet blijven voortduren", wist de wethouder. Overigens besloot het college don derdagavond om een informatieve raadsbijeenkomst over de ontwik kelingen in de Koegorspolder te houden. Die krijgt deel een beslo ten, deels een openbaar karakter. De bijeenkomst moet binnen twee weken plaatsvinden. terneuzen - De gemeente Terneu zen herkent zich niet in de kritiek van de SP op het armoedebeleid. De SP hield gisteren een actie bij het stadhuis. Adjunct-gemeentese cretaris Jan Princen wees er op dat het minimabeleid van Terneuzen in delandelijke top tien staat. „Dan heb je een goed voorzienin genpakket." „Je moet de mensen daar dan wel de weg naartoe wij zen", vond Fons van Limpt (SP). nieuwvliet - My Way Music (In- grid Pieters) treedt zondag 8 maart op in museumcafé het Koekoeks nest in Nieuwvliet. Aanvang 14.30 uur. Het televisieprogrmama Man bij hond besteedt overigens maan dag 9 maart om 18.45 uur aan dacht aan het Koekoeksnest. bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeR NieuwsMedia Ij ALMANAK Hetfotograajje - een paar turven hoog - meldde zich bij de chef met de mededeling dat hij net van boord van een schip sprong. „Pas maar op", riep die, „want voor je het weet, lig je in het wa ter." De fotograaf dacht met hem mee. „Nou, dat wordt dan een klein plonsje." terneuzen - Het ChristenU- nie-raadslid Cor Leunis heeft B en W van Terneuzen gevraagd wat meer aandacht te besteden aan kleine maatregelen die de verkeers veiligheid in Terneuzen kunnen verbeteren. Zo wil hij de zebrapa den verhoogd zien, snelheidsbeper kingen in de Koegorsstraat, het scheiden van verkeersstromen op fietspaden en een 50-kilometerre- gime op de Guido Gezellestraat. terneuzen - Er kan in de toe komst in de gemeente Terneuzen toch een straat worden genoemd naar Mathilde Willink, de uit Zaamslag afkomstige echtgenote van schilder Karei Willink. B en W hebben dat besloten op een ver zoek van Terneuzenaar Stefan van Hofwegen. Het hangt af van de plaats en gelegenheid wanneer dit zal gebeuren. Aanvankelijk was het verzoek afgewezen. terneuzen - De gemeente Terneu zen heeft nog enkele weken nodig voor de beoordeling van het ont wikkelingsplan voor het gebied Kennedylaan-West in Terneuzen. Wethouder Frank van Hulle (ruim telijke ordening) deed de raad de toezegging binnen drie weken met een oordeel te komen. ChristenU- nie-raadslid Cor Leunis had de wethouder gevraagd vaart te zet ten achter de weging van het plan. Tip? redactie@pzc.nl De meeluisterende, ietwat gezette collega werd ongewild bij het ge sprek betrokken. Zei de chef: „Als die in het water zou vallen, was het een heuse plons." De collega, grinnikend: „Ja, zeg maar: een bommetje!" Ze lachen wat af op dat kantoor in Terneuzen. terneuzen - De mini-campings in Terneuzen mogen het hele jaar open zijn. Een motie van raadslid Jos Verdurmen (TOP/ Gemeente belangen) om met het oog op de economische crisis het eind van het seizoen voor kampeerboeren te verschuiven van oktober tot de jaarswisseling vond brede steun. Zo breed zelfs dat de raad het sei zoen wel wilde vastleggen van maart tot maart. Voorwaarde is dan wel dat het college in de kam- peerverordening regels vastlegt die permanente bewoning van cara vans tegengaat. Wethouder Adhe- mar van Waes (toerisme) deed die toezegging, wat voor de raad re den was het seizoen op te lengen tot een heel jaar. terneuzen - Van de 90 apparte menten in het nieuwe Schutters hofcomplex in Terneuzen zijn er nog 39 te koop. Gisteren werd het hoogste punt bereikt en werden twee modelwoningen geopend. Volgende week zaterdag 14 maart is er van to.00 tot 16.00 uur open dag. De verwachting is dat het complex, met op de begane grond winkels, in september en oktober kan worden opgeleverd. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW Ij ÏA1RS VERBOUW 1 bpmupiplmt REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal ftmado- veka Kompitmz in aiu zonwering www.haers.net Tel. 0115-491282 kloosterzande - Het gemeente- kantoor in Kloosterzande is tot en met 20 maart gesloten in verband met werkzaamheden aan het ge bouw. Het pand wordt los gekop peld van het vorig jaar verkochte pand Collot. Daarnaast worden en kele technische voorzieningen aangepast. De fractie van het CDA in de gemeenteraad is volgens Jos van Eek 'verbolgen' over de gebrek kige dienstverlening. Regelmatig is het voorgekomen dat zonder voor afgaande informatie het loket ge sloten was. Deze week echter was het te gek voor woorden. Het loket was bereikbaar, weliswaar via een andere ingang, maar de computers werkten niet zodat vrijwel geen in formatie kon worden verstrekt." Willy de Groff in 'zijn' studio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52