PZCI25 Hulst steekt 1,5 miljoen in scholen ZONDAG GEOPEND Zaamslag zet zich in de kijker als 'stropielekkersdurp' iiiiya=rTy»g Brugman KOOPZONDAG 8 MAART Op ALLE reizen KORTING! ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Meeste geld gaat naar bouw van nieuwe school in Hengstdijk. Winkeldiefstal Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: 10 p.p. op alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen Zaterdag 7 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De Zelzaatse Radio Omroep is een fenomeen Philippine smacht naar een eigen woonzorgcentrum door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil zon anderhalf miljoen euro uit trekken voor verbetering van de huisvesting van de scholen in de gemeente. Het grootste gedeelte van' dat be drag gaat naar de Sint Jozefschool in Hengstdijk. Die krijgt 1,1 mil joen euro voor de bouw van een volledig nieuwe school met drie lo kalen. De bouw op het grasveld achter het huidige schoolgebouw begint direct na de besluitvorming in de gemeenteraad van april. De gemeente wil het bestaande ge bouw, dat begin vorige eeuw is ge bouwd, proberen te verkopen als woning. „De aanwezigheid van een basisschool is een belangrijke pijler om de leefbaarheid in het dorp te waarborgen", zegt wethou der Frank van Driessche (Onder wijs). „Daarom vinden wij deze in vestering meer dan verantwoord, temeer omdat uit de leerlingprog- Het grootste gedeelte van de an- derhalf miljoen euro die de ge meente Hulst uittrekt voor on derwijshuisvesting, is voor de ba sisschool in Hengstdijk. noses blijkt dat er voor de langere termijn voldoende potentieel aan wezig is voor een kleine basis school in Hengstdijk."Onderwijs- stichting De Linie kan bijna een kwart miljoen euro tegemoet zien voor de uitbreiding van de capaci teit van de Praktijkschool Hulst. Door een forse toename van het aantal leerlingen kampt deze school met ruimtegebrek. Het pro bleem is op te lossen als de ge meente het leegstaande bestuurs- kantoor van De Linie overneemt. Tenslotte krijgen ook basisschool De Moerschans (140.000 euro voor vernieuwing van het dak) en een aantal andere basisscholen geld van de gemeente om noodza kelijk onderhoud aan hun gebou wen te plegen. B en W stellen ook een aantal scholen teleur. De Ark (Hulst), Hei- depoort (Heikant) en Inghelosen- berghe (Sint lansteen) dienden ver zoeken in voor uitbreiding van hun gebouw met één of meerdere lokalen. Het college wijst al die ver zoeken echter van de hand. Wel wil de gemeente binnenkort het voorstel bespreken van een ini tiatiefgroep uit Sint Jansteen die het plan heeft voor de bouw van een geheel nieuwe basisschool voor zo'n 300 leelringen, in combi natie met een nieuw dorpshuis en een nieuw gymlokaal. De fanfare van Zaamslag blaast de Protestantse Kerk in het licht. foto Peter Nicolai ZAAMSLAG - Voor wie het nog niet wist, heeft Zaamslag zich vrijdaga vond weer eens nadrukkelijk op de kaart gezet als 'stropielekkers durp'. Na een muzikale ontvangst op Het Plein door de plaatselijke harmonie De Volharding werd met enig officieel vertoon eerst de kerktoren van de Protestantse kerk in het licht gezet. Wethouder Ad- hemar van Waes en ondernemer Cees Hamelink draaiden daarvoor de knop om. Aansluitend onthul de directeur Nynke van dr Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen een informatiebord voor drie wan delroutes in Zaamslag en omge ving. Verlichting en informatie bord vormen een tweeluik in de zogeheten thematisering van de Terneuzense dorpen. Doei is om elke kleine kern herkenbaar te pro fileren. Naast de stropielekkers van Zaamslag is dat in de eerste fase van het plan Philippine (de mos sel) en Biervliet (haringkaker Wil lem Beukelsz.) Staatsloterij TERNEUZEN - In een winkelpand in de Arsenaalstraat in Terneuzen is gistermiddag een 55-jarige vrouw uit de gemeente Hulst aangehou den. Zij had diverse kledingstuk ken gestolen. Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net Kijk voor de actievoorwaarden op KRAS.NL of bel: 0900-9697 is cpm van 12.00 tot 18.00 uur Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51