Pak Wilders op zijn inhoud aan komt naar Woensdrecht PIANO'S NU EXTRA HOGE KORTINGEN!!! DE LAATSTE OPRUIMINGSWEKEN DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Philadelphia: 330 banen weg ACUSTICA stijlvolle, eigentijdse zonwering? www. hogazon.nl Kaai 53 VEERE (0118)501854 Arrestaties na poseren met pistool op Hyves Man neergeschoten op straat in Amsterdam Sanctie op te veel belasten arts-assistent Plasterk roept student op bewust te lenen Stroom valt uit: arts opereert met zaklamp PZC Zaterdag 7 maart 2009 5 TE GAST Frans Timmermans (PvdA) is staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Hij zou graag zien dat parlementariërs PVV-fractievoorzitter Geert Wilders inhoudelijke van repliek dienen. Soms mis ik Geert Wilders als maatje. Jarenlang was hij voor mij in de Kamer een prettige collega, die ik respecteerde om zijn inhoudelijke kennis en zijn gedrevenheid. Hij was destijds woordvoerder buitenland voor de WD en ik voor de PvdA. De vreemde situatie doet zich nu voor dat, waar het inmiddels in de nieuwe politieke correctheid als een deugd wordt gezien moslims uit te schelden, het tegenspreken van Wilders meteen het luidkeelse verwijt oplevert dat je hem zou 'demoniseren'. Wij - zowel politici als journalisten - zijn bang de fou ten die wij met Pim Fortuyn heb ben gemaakt te herhalen. Fortuyn werd zelden inhoudelijk tegengesproken, maar wel door po litici en journalisten vergeleken met het bruine gevaar uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Hij zorg de ervoor dat een deel van de be volking een kristallisatiepunt vond voor veel ongenoegen en verraste daarmee politiek en pers. Nu heb ik de indruk dat we dermate bang zijn diezelfde fout nog eens te ma ken, dat we doorslaan naar de an dere kant en te veel meebuigen met de praatjes van rabiaat rechts. Soms zie je beter wat je zelf doet als je kijkt naar hoe een ander het doet. Laten we eens kijken hoe in het buitenland met Wilders wordt omgegaan. De eerste vaststelling is dat als hij ergens naartoe gaat, de belangstelling gering is en van kor te duur. De meeste aandacht krijgt hij als hij ergens niét naartoe gaat. In Engeland waren alle media het over één ding roerend eens: fout van de regering om Wilders toe gang te weigeren. Keihard veroor deelde men de inbreuk op de vrije meningsuiting, die Wilders de kans gaf zich te wentelen in zijn slachtofferrol. De commentaren op zijn denkbeelden waren even duidelijk en hard. The Sun noem de hem een extreemrechtse 'crack pot' en The Observer noemde Pit na een 'giftige dosis grove propa ganda, gemaakt om angst en mos- limhaat te kweken'. Niet één krant had positieve waardering voor Wil ders' denkbeelden. In Engeland is gewezen op de dub belzinnigheid van Wilders: hij claimt zijn recht op vrije menings uiting, nadat hij eerst heeft gepleit 'Hij heeft bij het benoemen van problemen vaker gelijk dan mij lief is' voor een verbod van de Koran. Hij schreeuwt moord en brand als hij wordt aangepakt en vindt tegelij kertijd dat moslims zich alles moe ten laten welgevallen. De Tweede Kamer staat pal voor de vrijheid van meningsuiting en komt in het geweer als Wilders in Engeland niet zijn verhaal kan doen. Uitstekend. Maar wat zou het mooi zijn als parlementariërs die dit met passie doen evenveel passie zouden steken in het inhou delijk van repliek dienen van Wil ders. Niet omdat hij altijd ongelijk zou hebben of omdat hij zich al tijd zou vergissen bij het benoe men vanmisstanden. Want dat is niet zo. Hij heeft bij het benoe men van problemen vaker gelijk dan mij lief is. Maar zijn oplossin gen helpen ons land geen steek en zetten alleen maar mensen die het met elkaar in dit land moeten rooien tegen elkaar op. Het klinkt zo ferm, maar het is onbruikbaar. De grootste valkuil waar wij nu al jaren in stappen is mee te gaan in de valse krachtdadigheid van de grootste schreeuwers. Zij hebben ons aangepraat dat nuance slap is, behoedzaamheid laf en respect voor elkaar ouderwets. Frans Timmermans dat de wachtruimte wordt ingezet op stations waar mensen moeten wachten omdat er calamiteiten of werkzaamheden zijn. De tenten wor den ingericht met klapbankjes en ta fels. Ook is er ruimte voor een infor matiestand. De tent is opvouwbaar tot een klein pakketje en kan in vier minuten worden omgetoverd tot een wachtruimte waar ongeveer der tig personen in kunnen. foto Marcel Antonisse/ANP Dat is gisteren bekendgemaakt. De provincie Noord-Brabant, het ROC West-Brabant en Boeing heb ben een intentieverklaring gete kend waarin is vastgelegd dat ze gaan samenwerken in het nieuwe opleidingsinstituut voor lucht vaarttechnici. De oprichting van de 'World Class Aviation Aca demy' is daarmee officieel een feit. De opleiding gaat al in de tweede helft van dit jaar van start, zegt luchtmachtofficier Peter Huis in 't Veld. Hij is per april directeur van de academie. Boeing betrekt op het luchtvaartbedrijventerrein Aviolan- da bij de luchtmachtbasis een be staand gebouw. De academie is 'een wereldconcept', aldus Huis in 't Veld. Het moet dé internationaal toonaangevende opleiding voor onderhoudsmonteurs in de lucht vaart worden. Ook iedere zondag geopend ENSCHEDE - De politie heeft don derdag een 29-jarige man en twee vrouwen uit Enschede aangehou den, toen er vuurwerkpistolen in hun woning werden ontdekt. De politie kwam het drietal op het spoor omdat een van de vrouwen met een pistool op vriendennet werk Hyves stond afgebeeld. De politie stuitte toevallig op de foto. AMSTERDAM - Een 55-jarige man is donderdagavond in Amster dam-Zuidoost neergeschoten en daarbij ernstig gewond geraakt. Dat heeft de politie laten weten. De toedracht van de schietpartij, die rond tien uur plaatsvond, is niet bekend. Het slachtoffer werd in kritieke toestand opgenomen in het zieken huis, maar verkeert nu buiten le vensgevaar. De politie geeft verder geen informatie. DEN HAAG - Opleidingen waarbij arts-assistenten te lang achter el kaar werken en te weinig rust krij gen, dreigen hun subsidie kwijt te raken. Minister Ab Klink van Volksge zondheid wil bekijken of hij met deze stok achter de deur wat kan doen aan de te hoge werkdruk van 'de assistenten in opleiding tot me disch specialist. Dat heeft hij giste ren geschreven aan de Tweede Ka mer. DEN HAAG - In een brief aan alle studenten roept minister Ronald Plasterk (Onderwijs en Weten schappen) hen op bewuster om te gaan met leningen. De bewindsman doet dat om te helpen voorkomen dat de studen ten in geldproblemen komen. Plasterk schreef de brief vorige maand. De Informatie Beheer Groep (IB-Groep) heeft het schrij ven per e-mail verspreid onder de studenten. ENSCHEDE - Tijdens een stroomsto ring in het ziekenhuis Medisch Spectrum Twente in Enschede moest gistermiddag een operatie bij het licht van een zaklamp wor den afgemaakt. Het noodaggregaat weigerde minutenlang dienst. Het liep volgens het ziekenhuis af zon der 'calamiteiten'. Toen het licht uitviel waren er operaties gaande. Het noodaggregaat nam niet direct de stroomleverantie over zoals het hoort maar pas na minuten. NUNSPEET - Na maanden intensief en vaak verhit overleg is er een ak koord bereikt over het reddings plan voor Stichting Philadelphia Zorg, landelijk netwerk voor zorg en ondersteuning. De bonden heb ben ingestemd met een sociaal plan dat in totaal 330 banen kost. Om uit de grote financiële proble men te komen worden 250 banen geschrapt in de directe zorg (door natuurlijk verloop) en tachtig in het management en ondersteunen de diensten. Hoeveel gedwongen ontslagen er vallen, wordt komen de maanden duidelijk. Voor 'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5