op hoogspringen Weer sprankje hoop voor driebanders op WK voor landenploegen Wereldrecord voor Shani Davis op de 1500 meter PSV is woedend Overwinningen op Egypte en Portugal houden deur open. op FC Twente Romero is een gebroken man Sven Kramer verliest eerste plaats op Adelskalender. PZC Zaterdag 7 maart 2009 43 foto Olaf Kraak/ANP door Frits Bakker VIERSEN - Het was een kwestie van overleven of afgaan. De Nederland se biljarters op het WK drieban den voor teams in Viersen hadden zichzelf in de nesten gewerkt door op de openingsdag dik van Zuid-Korea te verliezen. Tot een definitieve val kwam het gisteren (nog) niet, want na overwinnin gen op Egypte en Portugal kreeg het team van Oranje weer een sprankje hoop om de eindronde met acht teams te halen. Jean Paul de Bruijn moest er giste ren diep voor gaan in zijn partij te gen de jonge Egyptenaar Sameh Sidhom en later op de avond te gen de Portugees Rui Costa. Voor al tegen Sidhom, die als negentien jarige het eerste internationale jeugdtoernooi in Sluiskil won, was van grote belang. Nederland moest winnen om niet al na de voorronde naar huis te worden ge stuurd en opnieuw liet de vorm van de Hulstenaar het afweten. Hij won wel de eerste set (15-10 in achttien beurten), verloor de twee de (15-12 in acht), maar krabbelde net op tijd weer overeind om de Oranje-supporters te laten juichen (15-8 in vijftien). En omdat Jean van Erp op het andere biljart in een veel betere partij won van El Messery, kwamen er plotseling weer kansen. Want Nederland werd tweede in de poule van drie en mocht gaan strijden met twee andere nummers twee om de vol gende ronde te halen. Het was maar goed ook dat die tweede missie slaagde, want min of meer hing er gisteren nog een waas van schaamte over het team rw Hoewel de topvorm er niet is, hebben de Nederlandse drieban ders op het WK voor landen teams nog alle kans op de ein dronde met acht teams. na de wanvertoning tegen Korea. „Ze zullen in Nederland wel den ken dat we hier met een toeristen team zijn", zei De Bruijn aan het ontbijt. En zo leek het ook met moyennes van Van Erp (0.615) en De Bruijn (0.733) die een WK on waardig zijn. Jean van Erp was het snelst verlost van die offday en liet tegen Egypte zijn ware klasse zien. Daarna re kende hij ook razendsnel af met zijn Portugese opponent Oliveira. De Brabander speelde de sets van vijftien uit in acht en tien beurten. Voor De Bruijn was het in de laat ste avondpartijen opnieuw vech ten. Rui Costa kwam van 1-0 ach ter terug met een knappe tweede set en tot 13-13 in de derde (met een klosbal van de Portugees) hing Neerlands hoop aan een flin terdun draadje. Toen de nood hoog was, liepen de ballen gunstig voor De Bruijn. Twee driehoekjes, met veel gevoel gespeeld, zorgden voor een 2-0-overwinning en eindelijk was ook het moyenne van de Hulsten aar op niveau (1.666). Nederland treft vanmiddag om 13.00 uur Japan in de tweede partij van de verliezersronde. Daarin speelt De Bruijn tegen voormalig wereldkampioen Riuyi Umeda. Jean Paul de Bruijn ALKMAAR - De ene week een held, de andere week een gebroken man. Huilend zat Sergio Romero donderdagavond na AZ-NAC in de kleedkamer. Huilend van de pijn in zijn hand. De AZ-doelman had zijn frustratie voor de, deels door zijn fout veroorzaakte, beker nederlaag afgereageerd op een muur en brak daarbij een midden- handsbeentje. „Hij beseft natuur lijk ook wat het allemaal betekent. Voor hem, voor de club, en voor zijn plaats bij het Argentijns elf tal", zegt Louis van Gaal. De coach van AZ moet zijn eerste doelman, die wordt vervangen door Joey Di- dulica, voor de rest van het sei zoen missen. AZ-voorzitter Dirk Scheringa, die na wedstrijden altijd even de kleedkamer opzoekt, is niet boos op de keeper. „Hij trok zich deze nederlaag heel erg aan. Tsja, dat heb je wel eens hè, dat je boos bent. Hij is ook maar een mens, en hij is nog jong: hij is pas 22." door Eric de Jager SALT LAKE CITY - De meeste schaat sers gingen niet tot op de bodem gisteren tijdens de World-Cupfina le in Salt Lake City. Het WK afstan den volgende week op de nieuwe olympische baan van Vancouver weegt zwaarder. Sven Kramer zeg de daarom af voor de 1500 meter. Het kostte hem de eerste plaats op de Adelskalender, de schaatsrang- lijst aller tijden. Want Davis klokte een tijd van 1.41,80. Hij dook daar mee ruim onder de oude toptijd van de Canadees Denny Morrison: 1.42,01. Davis stelde met de over winning meteen de World Cup veilig. Hij verbeterde op het 'snel ste ijs ter wereld' ook zijn persoon lijk record op de 500 meter (van 35,17 naar 34,78 seconden). Kramer kan zijn eerste plaats in het combinatieklassement van 500, 1500, 5000 en 10.000 meter vandaag in de Verenigde Staten uit sluitend terugwinnen als hij een wereldrecord op de vijf kilometer rijdt. Hij heeft al aangekondigd dat hij dat alleen gaat proberen als ie mand anders hem dat record in een eerdere rit afpakt. Het verschil tussen de twee schaatsgrootheden is miniem: 145.232 tegen 145.279. Wat niet veranderde, is het Neder lands record op de 500 meter. Dat staaf al sinds 2003 met 34,59 op naam van Gerard van Velde. Jan Smeekens kwam het dichtst bij: 34,83. Fengtong Yu won met 34,37 in Salt Lake City overigens de 500 meter en het wereldbekerklasse ment op deze afstand. Krachttrainer Jim McCarthy had Smeekens tijdens een schietsessie in Salt Lake City een geweer be loofd als hij Van Velde uit de boe ken zou rijden. „Alle credits voor Bij de World Cupfinale in Salt La ke City sparen de meeste schaat sers zich voor het WK afstanden dat volgende week in Vancouver wordt gehouden. Gerard. Die tijd is niet onhaalbaar, maar de omstandigheden wisselen hier snel. Het ijs is steeds anders en het was nu vier graden kouder in de hal dan gisteren", zei Smeek ens. „ik ga me opmaken voor een goede klassering op het WK vol gende week in Vancouver." De races zijn in meerdere opzich ten een oefening voor de Olympi sche Spelen van volgend jaar. Ook dan zullen de schaatsers vermoede lijk vanuit Salt Lake City naar Van couver afreizen. Op de 1000 meter snoepte Natasja Bruintjes meer dan een seconde van haar eigen toptijd af door na 1.15,13 over de streep te komen. Voor deze race was zij nooit snel ler geweest dan 1.16,25. Ook Mar- got Boer schaatste sneller dan ooit. De inwoonster van Woubrugge noteerde een tijd van 1.14,50 (voor malige toptijd 1.15,20) en eindigde daarmee als vierde in de WB-wed- strijd. Anni Friesinger won de 1000 meter in 1.13,86 0,75 seconde boven het wereldrecord van Cindy Klassen. ENSCHEDE - PSV is woedend op FC Twente nu het duel tussen de clubs is verplaatst van vanavond naar morgenmiddag 16.30 Uur. De Enschedese club is er niet in ge slaagd het slechte speelveld in De Grolsch Veste op tijd te vervangen. Donderdag is het oude veld eruit gehaald, vrijdag zou de nieuwe mat er liggen. Maar door de vele re genbuien Wordt het nieuwe veld pas vandaag voltooid. „Pure com petitievervalsing", vindt Jan Reker, algemeen directeur van PSV. Twente vindt dat onzin. „Wij wil den de best mogelijke omstandig-' heden creëren voor twee top- teams", reageert TWente-voorzitter Joop Munsterman. „De grasspecia- llsten adviseerden om de mat in de tweede helft van de week te ver vangen. Wij hebben gemeend dat dit het beste moment was. Dit is pech." De Veste is voorlopig nog grasloos: „Er ligt te veel water. We bidden dat het vanmiddag droog wordt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45