Yvonne Wisse verknalt EK ?ei"iounkaaSi Huta Galling benut kansen niet Droom Terneuzenaar Joey de Loor komt uit Martina blijft zonder olympische medaille Zeges voor Willem II en VVV Venlo Vlissingse eindigt in Turijn als achtste op vijfkamp. Davis Cup-team aan rand van de afgrond tegen Argentinië. 42 Zaterdag 7 maart 2009 PZC ROTTERDAM - Terneuzenaar Joey de Loor (16) heeft in het kader van het project Create Your World een subsidie van xo.ooo euro gewon nen. Daarmee kan hij zijn grote droom realiseren: een landelijke sportdag voor lichamelijke gehan dicapte kinderen, onder wie ook zijn broertje Jochem die aan een rolstoel is gekluisterd. Op het inter net kreeg De Loor dik 12.000 stem men. Ook van de jury kreeg hij een positieve beoordeling. Create Your World wordt gehouden in het kader van Rotterdam als Euro pese jongerenhoofdstad 2009. LAUSANNE - De Antilliaanse sprin ter Churandy Martina heeft geen recht op een olympische medaille. Het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne wees gisteren het beroep van het Olympisch Co mité van de Nederlandse Antillen (NAOC) af Daarmee blijft de dis kwalificatie van de atleet op de 200 meter gehandhaafd. Vorig jaar eindigde Martina op de Spelen in Peking als tweede in de finale achter de Jamaicaan Usain Bolt, maar werd later uit de uitslag geschrapt omdat hij buiten zijn baan was gekomen. De diskwalifi catie gebeurde pas na een protest van de Amerikanen. ROTTERDAM - Willem II heeft gis teravond een zege behaald bij Sparta. De ploeg won met 1-0 en maakte een einde aan 'een reeks van zes nederlagen op rij. In de tweede helft scoorde George Mou- rad. Ook VW-Venlo won eindelijk weer eens. Na drie duels zonder ze ge versloeg de koploper in de eer ste divisie Veendam met 2-1. De Ja panner Keisuke Honda en Soufia- ne Dadda scoorden voor de Lim burgers. Naaste belager RKC Waal wijk bleef in het spoor van VVV. De Waalwijkers waren met 1-0 te sterk voor FC Zwolle. Anton Jongs- ma maakte het enige doelpunt. door Roeland van Vliet MIDDELBURG/TURIJN - Met de acht ste plaats op het EK indoor vol deed meerkampster Yvonne Wis se gisteren precies aan haar eigen doelstelling. Maar echt tevreden kon de Vlissingse atlete niet zijn. Met 4406 punten bleef ze ver ver wijderd van haar persoonlijk re cord, dat sinds een maand op 4536 punten staat. In de Estse hoofdstad Tallinn, waar ze dat knappe resultaat neer zette en haar ticket voor de Euro pese titelstrijd verdiende, had ze een wedstrijd 'om van te dromen', in Turijn was er alleen een start om nog lang van na te genieten. Op de 60 meter horden noteerde namelijk ze een pr: 8.35 seconden, een tiende sneller dan ze ooit was op dat onderdeel. Van het vervolg zal Wisse nog wel eens wakker liggen. De 26-jarige Walcherse verknalde het hoogspringen compleet: met 1 me ter 71 moest ze al heel vroeg afha ken. En vervolgens zag ze anderen, onder wie landgenote Jolanda Kei zer, letterlijk tot grote hoogte stij gen. Ook op de disciplines kogel stoten (12,73 meter) en versprin gen (6,02 meter) had ze meer ver wacht, al kon ze leven met beide afstanden. Na vier van de vijf onderdelen stond Wisse twaalfde, Keizer was inmiddels opgeschoven van de der tiende (na de 60 meter horden) naar de tweede plek. Op alle drie technisch nummers noteerde de Nederlands kampioene een per soonlijk record, waardoor ze bij aanvang van de 800 meter alleen nog de ongenaakbare Russin Anna Bogdanova voor zich moest dul den. Op die slotafstand maakte Wisse, die doorgaans ook de meeste pun- W* De eerste dag van het EK indoor- atletiek levert dankzij Jolanda Keizer op de vijfkamp en Grego ry Sedoc op de 60 meter horden twee keer Nederlands zilver op. ten pakt op de loopnummers, veel goed. Ze finishte in 2.12,80, de der de tijd. In het algemeen klasse ment passeerde ze daarmee nog vier atletes. Keizer, die in de ande re heat zat, consolideerde haar voorsprong op haar naaste bela gers en stelde het zilver veilig. Zij kwam uit op een totaal van 4644 punten, waarmee ze nu tweede staat op de Nederlandse ranglijst aller tijden. Alleen Karin Ruckstu- hl (4801 punten) staat nog voor haar. Keizer mikt op het WK outdoor in Berlijn, maar haar grote doel ligt in Londen, de Olympische Spe len van 2012. Daar wil ze de op volgster worden van de Oekraïnse Ludmilla Dobrynska, die in Peking het tijdperk Carolina Klüft afsloot. Keizer is vast van plan om een schrikbewind op de meerkamp te gaan voeren. „Heus, we zijn nog maar net begonnen", was het com mentaar van de zelfbewust in woonster van Haarlem. De tweede Nederlander die op de eerste dag van het EK zilver greep, was Gregory Sedoc. Hij miste het goud nipt. In de finale van de 60 meter horden, die hij als tweede inging, finishte hij in dezelfde tijd als de Fransman Ladji Doucouré: 7,55 seconden. Maar op de beelden was te zien dat zijn tegenstander zijn borst net iets eerder over de streep drukte. De 27-jarige Amsterdammer, die twee jaar geleden in Birmingham de Europese titel opstreek, ging niet vlekkeloos over de eerste hor de. Hij tikte hem net aan, raakte ietwat uit balans en verloor daar mee - zo bleek achteraf - enkele kostbaren honderdsten. „Hoe is het mogelijk", zei Sedoc. „Dezelfde tijd en tweede. Dit was echt zo clo se." Kogelstootster Melissa Boekelman moest, net als Yvonne Wisse, ge noegen nemen met de achtste plek bij haar debuut op het EK in door. De negentienjarige atlete uit Dordrecht liet in de finale de kogel na 17 meter 47 op de grond plof fen. In de kwalificaties had ze met een grotere afstand (17 meter 74) nog een persoonlijk record neerge zet. Hl Concentratie bij Yvonne Wisse tijdens de vijfkamp van het EK indoor in Turijn. RIO DE JANEIRO - Telefonica Blue heeft donderdag opnieuw averij opgelopen in de Volvo Ocean Ra ce. Dit keer brak de voorstag, mid den op de Grote Oceaan richting Rio de Janeiro. Het Spaanse zeil schip van de Nederlandse kapitein Bouwe Bekking had op dat mo ment net weer de leiding geno men, nadat het met 19 uur vertra ging uit het Chinese Qingdao was vertrokken. De Telefonica Blue was daar in de haven tegen een rots aangevaren, maar maakte bin nen 21 dagen de achterstand weer goed. Het grootzeil moest uit het water worden gehesen, de voorstag is provisorisch gemaakt. De Telefoni ca Blue vaart nu voorlopig op hal ve kracht verder. Naar Nieuw-Zee- land koersen voor reparatie is geen optie vanwege het slechte weer, meldde Bekking. Na overleg met het ondersteuningsteam wordt een definitieve beslissing geno men over de te varen koers. door Marco Knippen DEN HAAG/BUENOS AIRES - De ogen schijnlijke kansloze missie leek in de aanloop - door afmeldingen aan Argentijnse zijde - plots een kansrijke situatie te worden. Op de openingsdag van de Davis Cup-ontmoeting tegen Argentinië verzuimde de Nederlandse tennis- ploeg zich echter in een positie met perspectief te manoeuvreren. Na de eerste twee enkelspelen staat Oranje aan de rand van de af grond. Zowel Jesse Huta Galung als Thie- mo de Bakker redde het niet. Kop man Huta Galung ging na een boeiend gevecht onderuit tegen Juan Ignacio Chela (6-2, 2-6, 6-2, 6-7 (4-7), 6-2). terwijl De Bakker eenvoudig onderuit ging tegen Juan Monaco: 6-1, 6-2, 7-6 (7-1). De 2-0-achterstand zou normaal gesproken geen bevreemding heb ben gewekt. Immers, Argentinië is de verliezend finalist van de vorige Davis Cup-aflevering. Het affiche contrasteerde echter met de werke lijkheid. Want de vier spelers die er eind november in de verloren eindstrijd tegen Spanje in eigen land bij waren, ontbreken allen te gen Nederland. Captain Modesto Vazquez moest nu terugvallen op Juan Monaco, Juan Ignacio Chela, Martin Argüel- lo en dubbelspecialist Lucas Ar- nold-Ker. Met name tegen Chela leken er gisteren kansen te liggen. De laatste keer dat hij in de Davis Cup aantrad, was in de verloren fi nale tegen Rusland in 2006. Vorig jaar stond hij bovendien vanwege een zware rugblessure vanaf mei op non-actief Sinds zijn rentree had de inmiddels naar positie 159 afgegleden Chela nog niet weten te imponeren. Huta Galung bracht hem ook aan het wankelen. Na drie fletse sets, die telkens dezelfde eindscore van 6-2 opleverden, wierp de Neder landse nummer 188 van de wereld alle schroom van zich af Hij toon de zijn leeuwenhart door in de vierde akte in schijnbaar geslagen positie met een tiebreak alsnog de partij in evenwicht te brengen, maar die ontsnapping bleek uitein delijk niet de route naar succes. In het vijfde bedrijf bezegelde de slu we Chela alsnog met 6-2 zijn nood lot. Jesse Huta Galung heeft het warm in Buenos Aires, foto Eduardo Di Baia/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44