Sport Hoogerland zielsgelukkig na zege PZCI41 MZVZ 42 en 43 42 Wielrenner uit Yerseke wint eerste etappe West-Vlaanderen. Zilver voor Sedoc en Keizer op EK indooratletiek Zaterdag 7 maart 2009 Nederland loopt 2-0- achterstand op in Davis Cup Tip? sport@pzc.nl BELLECEM - Johnny Hoogerland uit Yerseke heeft: gisteren de eerste etappe van de Driedaagse van West-Vlaanderen gewonnen. De 25-jarige coureur van Vacansoleil kwam na een wedstrijd over 176,4 kilometer van Kortrijk naar Belle- gem in zijn eentje over de finish. Hoogerland reed in de laatste vijf kilometer weg uit een kopgroep van drie en bleef zijn ploeggenoot Jens Mouris voor. Kevyn Ista (Argi- tubel) won de sprint van het aan stormende peloton en wist in ei gen land als derde te eindigen, voor zijn Franse teamgenoot Anthony Ravard. Nadat er vroeg in de etappe enkele schermutselingen waren, kwamen uiteindelijk zeven renners voorop. Deze kopgroep hield lange tijd stand, maar bleek niet opgewassen tegen het peloton. Toen de grote groep de kopgroep bijna inhaalde sprongen Mouris, Hoogerland en de Belg Francis de Greef (Silen- ce-Lotto) weg. Het drietal ging op en over de koplopers om vervol gens een kleine voorsprong op te bouwen. Met nog vijf kilometer te gaan sprong Hoogerland weg en kon De Greef het gat niet dichten. Mouris en Ista zagen daarentegen wel kans om in de buurt te blijven van de in prima vorm verkerende Yersekenaar. Door zijn zege is Hoogerland de eerste leider van de driedaagse. Hij moest wel diep gaan voor de winst. „Tijdens mijn vlucht in de I** Wielrenner Johnny Hoogerland wint op overtuigende wijze de eerste etappe van de Driedaagse van West-Vlaanderen. De prof uit Yerseke komt solo over de meet. laatste vijf kilometer ben ik wel honderd keer doodgegaan", beken de hij na afloop. „Ik bleef echter doorgaan en kon het tenslotte toch nog halen." Hij betrok ploeg genoot Mouris nadrukkelijk in het succes. „Met hem had ik de perfec te metgezel mee in onze vlucht met drie. We demarreerden om beurt en toen ik voor mijn kans mocht gaan, kwam er geen reactie meer. Op het einde zat ik echt stik- dood. Toen ik over de eindmeet bolde, was ik zielsgelukkig. Ik hoop de leiderstrui te kunnen be houden tot en met zondag." Hoogerland haalde gisteren de tweede zege van het seizoen voor zijn team binnen. In 2008 wist Bobbie Traksel de driedaagse te winnen. Hij is nu ook renner bij Vacansoleil. Het is voor Hooger land niet de eerste aansprekende prestatie in het nog prille seizoen. Zo behaalde hij Frankrijk de vijfde plaats in de GP d'Ouverture La Marseillaise. In de derde etappe van de Ster van Bessèges, ook ver reden op Frans grondgebied, stond de Bevelander dankzij een derde plaats ook al op het ereschavot. De vierde etappe leverde een zesde plaats op, terwijl hij in het eind klassement als vierde eindigde. We schrijven het jaar 2020. MZVZ (Middelburg Zaterdag Voorheen Zondag) pakt na een enerverende wedstrijd tegen het even eens naar de zaterdag overgestapte AFC de landstitel in het zaterdagvoetbal bij de amateurs. Tien jaar na dato blijken de leden die het pleidooi hielden om het zondagvoetbal te verlaten een vooruitziende blik te heb ben gehad. Ere-voorzitter Jim Wagt, in dertijd als voorzitter een tegenstander van de overstap, host mee met de feesten de menigte op de platte wagen die onder grote publieke belangstelling op weg is naar het bordes van het stadhuis op de Markt. Hij was allerminst voorstander van een fusie met buurclub MZVC. 'Maar beter ten halve gekeerd, dan ten hele ge dwaald', aldus Wagt, die ook erkent dat sentiment een belangrijke rol speelde bij het vasthouden aan het zondagvoetbal. 'Want het valt niet te ontkennen dat on ze roemruchte historie bijna geheel op zondag is geschreven. Dat je daar aan wil vasthouden, is op zo'n moment begrijpe lijk. Ook als je diep in je hart weet dat je het bij het verkeerde eind hebt', verklaart hij tegenover deze krant. De vreugdevolle taferelen roepen herin ningen op aan de grote successen van het roemruchte Middelburg in de jaren zestig (drie keer landskampioen bij de amateurs in het zondagvoetbal). Bert Pentury, één van de hoofdrolspelers in die periode, ziet het breed glimlachend aan. Saillant detail: zijn neef Alfaro, die ook triomfen vierde bij Zaamslag, is de grote man in het beslissende duel met AFC. Hij domi neert niet alleen op het middenveld, maar scoort ook de winnende 2-1. Het succes van het inmiddels 1200 leden tellende MZVZ kent vele vaders. Van cru ciaal belang is het besef geweest dat er op zondag niets meer te halen viel, omdat de spelers liever op die dag met hun vriendin op pad wilden. Maar daarmee was de club er nog lang niet. Het bunde len van de krachten is de volgende stap geweest. 'Die ontwikkeling kwam tot stand omdat we al snel in de gaten kre gen dat we het afzonderlijk niet zouden redden. Voortmodderen tot hooguit in de derde klasse zou dan het perspectief zijn geweest', stelt Wagt, die ook een an dere ontwikkeling als basis van de twee de bloeiperiode van het Middelburgse voetbal ziet. 'Dat is de transformatie van het clubhuis van MZVC tot jeugdhonk. De beste jeugdspelers lopen daardoor niet alleen bij ons rond, maar ze gaan ook nooit meer weg.' René van Stee foto Bram Dieleman Johnny Hoogerland (op de voorgrond) boekte in de Driedaagse van West-Vlaanderen zijn eerste profzege namens Vacansoleil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43