Tien jaar musicals in de kerk UfPWEN MARINA KAMPERLAND De Lichtstraal houdt reünie Fysiotherapie en Training Schapen ongedeerd bij brand YFU zoekt veertien avonturiers Tien jaar kerkmusicals in Renesse. Tijd voor een theatrale terugblik. Vanaf 1 april 2009 is Uithaven Marina, gelegen aan de oude landbouwhaven van Kamperland, dus in de kern van het dorp een feit! Vanaf 1 april 2009 hebben wij ligplaatsen te huur voor boten van: 5,5 tot 18 meter Voor informatie en tarieven: 0113-371051 www.uithaven-marina.nl Luifel tegen vallend gesteente w PZC Zaterdag 7 maart 2009 31 Meer dan 25 jaar een begrip ^Stukadoorsbedrijf^ Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel 0118-615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Info: lokkerstukadoor@zeelandnel.nl Vraag gratis offerte LI RENESSE - Emoties blijken vaak tijd loos en universeel. Mensen zullen die herkennen als de verhalen er over in hun eigen taal verteld wor den. Dat was de overweging van hervormd predikant Piter Goodijk om in 2000 'zijn' Jacobuskerk in Renesse tijdelijk tot centrum voor een kerkmusical te maken. Theater blijkt een uitstekend mid del voor een herontdekking van de actuele betekenis van Bijbelver halen, weten velen na tien jaar kerkmusicals op Renesse inmid dels. Mooi bijkomend effect acht Goodijk het feit dat de kerk tijdens het repetitieproces een ontmoe tingsplek biedt voor talrijke perso nen van verschilllend pluimage. Naast tientallen spelers en zan gers, zijn er ook vrijwilligers die het leuk vinden decors te bouwen. Goodijk vond in Henk Blom een compaan om bruggen te slaan tus sen verhalen uit De Schrift en het alledaagse leven van nu. Blom boog zich over het script en Goodijk bekeek of de teksten in theologisch opzicht klopten. Het begon met de bestaande pro ducties Jakob, en Ester, gevolgd door volledig eigen werk met tek sten en composities van Blom voor de musicals Jona, David en Ruth. Nu na tien jaar klonk de roep om een sabbatjaar, maar het werd een theatrale terugblik. Een programma waarin uit de vijf ge speelde musicals de mooiste en leukste fragmenten worden opge voerd. „Niet zomaar los van elkaar. Dan zou de argeloze toeschouwer absoluut niet begrijpen waar hij naar zit te kijken", haast Blom zich te zeggen. Hij schreef de verbindende teksten en Iaat weten dat de nadruk meer op de zang dan op het toneelspel zal liggen. Fotoprojectie zal de her innering aan de afzonderlijke pro ducties kunnen opfrissen. WESTKAPELLE - De christelijke ba sisschool De Lichtstraal in Westka- pelle viert dit jaar twee jubilea. Honderd jaar geleden werd de Christelijke schoolvereniging in Westkapelle opgericht en 50 jaar „geleden werd het huidige schoolge bouw aan het Europaplein in ge bruik genomen. Er zijn diverse festiviteiten, met als hoogtepunt de reünie op 19 juni als afsluiting van het jaar. De jubi leumcommissie zoekt oud-leerlin gen en andere betrokkenen bij de school. Aanmelden kan via de spe ciale jubileumsite. www.jubileumlichtstraal.nl MIDDELBURG - Fysiotherapie Training houdt vandaag een open dag, tussen 11.00 en 15.00 uur in het nieuwe pand aan de Abeelse- weg in Middelburg. Bezoekers kun nen de 'fitnessstraat' doorlopen, waarin de conditie bekeken wordt. Verder kan via een RS-scan een ac tieve voetafdruk bepaald worden. Het bedrijf bestaat uit een praktijk voor fysiotherapie, manuele thera pie en een sporttak. Daarnaast zijn er regelmatig lezingen en clinics. Naast deze nieuwe locatie blijft de praktijkruimte aan de Seissingel in gebruik. OOST-SOUBURG - De toren van de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg wordt misschien vervroegd gerestaureerd. De herstelwerkzaamhe den staan voor 2010 op de agenda, maar onlangs vielen er stenen en cement naar beneden. Omdat de situatie gevaarlijk is voor mensen die bijvoor beeld de kerk ingaan, is er een soort luifel ge maakt die het vallende gesteente opvangt. Wet houder Piet Polderman heeft op vragen van de WD-fractie geantwoord dat de restauratie van de toren wat hem betreft prioriteit moet hebben. Hij gaat kijken of het werk nog dit jaar kan wor den uitgevoerd. De VVD merkte op dat de kerk nu geen fraai aanblik biedt, zeker niet als straks het Oranjeplein is opgeknapt, foto Lex de Meester NIEUWDORP - Een brand in een schuur aan de Lewedijk in Nieuw- dorp is gistermiddag rond half vier met een sisser afgelopen. De brandweer rukte aanvankelijk en masse uit, omdat er sprake was van een flinke rookontwikkeling. Door nog onbekende oorzaak vat te nat stro vlam. In de schuur srond een aantal schapen, die door de bewoners en buren in veilig heid zijn gebracht. Zij kregen ook zelf de brand onder controle, zodat de brandweerlie den spoedig weer naar hun kazer nes konden inrukken. MIDDELBURG - De uitwisselingsor- ganisatie Youth for Understanding (YFU) zoekt oud-deelnemers uit Middelburg voor een reünie in het kader van het 50-jarig bestaan. Het is vijftig jaar geleden dat de eerste Nederlandse jongeren deel namen aan een culturele uitwisse len. Zij vertrokken vanuit ons land voor een semester of een jaar naar het buitenland. Veertien van deze jongeren waren afkomstig uit Mid delburg. De jongeren gingen per boot naar Amerika om daar mee te draaien in een gastgezin of naar een Ameri kaanse high school te gaan. Dui zenden Nederlandse jongeren heb ben inmiddels hun voorbeeld ge volgd en zijn naar een van de veer tig landen geweest waarmee de YFU werkt. Doel is meer begrip te kweken tussen diverse culturen. De reünie is op 16 mei. Aanmelden via www.yfu-reunie.nl Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33