eeland Molenaarsvrouw krijgt jaarprijs Molenstichting Extra INFOMIDDAG Arnemuidenaren blij met hun eigen starterswoningen Open Dagen gemist? makelaar Interculturele vrouwenavond Volharding en vernuft van Goese Nel van Leijen bekroond. Nieuwe bewoners plakken huisnummer in hun nieuwe voorgevel. M2Makelaars.nl HUURWONINGEN GEZOCHT CSUJ Bestevaêr CSUJ Van de Perre CSUJ Toorop Meer l info? w PZC Zaterdag 7 maart 2009 I 29 door Mieke van der Jagt COES - Je hoort het dikwijls als haar naam valt: „Nel van Leijen, die verdient een standbeeld." Een standbeeld wordt het niet, maar wel een toepasselijke prijs: de jaar prijs voor Volharding en Vernuft. Vandaag krijgt ze hem uitgereikt, tijdens de vergadering van De Hol landse Molen in Amsterdam. Volharding en vernuft zijn er ze ker aan te pas gekomen in de loop baan van Nel van Leijen. In 1970 werd ze poldermolenaar in Noord-Holland. De rol van huis vrouw met een klein kind vond ze nietbevredigend. Ze solliciteerde met niet meer- kwaliteiten dan een passie voor molens, maar regelde wel meteen haar eigen opleiding. Vier jaar later, er was inmiddels een tweede kind, vluchtte ze uit een dramatisch huwelijk naar een vriendin in Goes. Met niets dan de kleren die zij en haar kinderen aan hadden, zocht en vond ze een baan en de eerste luxe die ze zich permitteerde was een nieuw exem plaar van een boek over Zeeuwse molens, dat ze in Noord-Holland had achtergelaten. Toen ze benoemd werd tot twee de molenaar op Aeolus in Wemel- dinge en bijscholing kreeg voor het malen met stenen, realiseerde ze zich dat er nog veel mankeerde aan de opleiding van vrijwillige molenaars in de provincie. Ze ging door Emile Calon ARNEMUIDEN - Nog voor de bouw vak wonen Henry Caljouw (25) en Jacorina Meerman (21) samen in een starterswoning aan het Ridder spoor in Arnemuiden. Gisteren plakten ze hun huisnummer, 2, in een uitsparing in de gevel van hun woning in aanbouw. Hun toekomstige buren, Arjen (22) en Tamara (23) Koole, plakten een 4. Zij wonen nu nog in een huurwoninkje en zijn net als Cal jouw en Meerman maar wat blij dat ze straks een eigen woning 'op' Arnemuiden hebben. De toekomstige bewoners van de zes starterswoningen midden in Arnemuiden waren gisteren door ontwikkelaar Bouwfonds uitgeno digd om het behalen van het hoog ste punt van het project te vieren. Wethouder Albert de Vries herin nerde hen eraan dat er veel over leg is geweest met de buurt over meteen aan de slag. Zelf snapt ze het, terugblikkend, ook niet echt: alleenstaande moe der met twee kinderen, een volle dige baan en een enorme lading vrijwilligerswerk. „Het is gewoon zo: als je moet dan doe je het en een liefhebberij geeft je extra ener gie." Toen Middelburg een stads- molenaar zocht, was ze de enige sollicitant met een diploma. Aan vankelijk draaide ze De Seismolen en Ons Genoegen, maar later kwam Buiten Verwachting in Nieuw- en Sint Joosland erbij. Vo rig jaar werd ze 65 jaar en ging ze als stadsmolenaar officieel met pensioen. Meteen trad ze weer in dienst om Buiten Verwachting te kunnen blijven draaien. Haar 'gewone' loopbaan, eerst als schoonmaakster en later als ar chiefmedewerkster in het Ooster- scheldeziekenhuis, sloot ze al op haar zestigste af Hoewel ze nog steeds actief was in de Hollandse en de Zeeuwse Molenstichting en in het Gilde van Vrijwillige Mole naars, vond ze er nog een passie bij: merklappen, die in de loop der jaren een specialiteit van het Beve- landse museum in Goes zijn ge worden. Als onbezoldigd merklappencon- servator bij het Historisch Mu seum zag ze haar twee passies bij elkaar komen. Een achttien- de-eeuwse merklap leidde naar on derzoek van de molen in Colijns- plaat. Het geldbedrag dat aan Vol harding en Vernuft is verbonden, bestemt ze dan ook waarschijnlijk voor een publicatie daarover. Wethouder Albert de Vries: „Er is bij deze starterswoningen in Arnemuiden bewust gekozen voor kwaliteit en duurzaam heid." de bouw. „In totaal zijn acht alter natieven besproken." Door al dat overleg weet De Vries dat de nieu welingen meer dan welkom zijn op de plek waar ooit basisschool Het Baken stond. De starterswoningen kosten 185.000 euro het stuk. Projectma nager John Priem van Bouwfonds gaf toe dat dit voor een starterswo ning een flink bedrag is. De Vries stelde echter dat er bewust is geko zen voor kwaliteit. „Goedkoper wilden we niet want dan was het maar de vraag of er duurzaam kon worden gebouwd." Tamara Koole vond het ook een flink bedrag. Tegelijkertijd wees ze naar de achterkant van haar huis, waar een twaalf meter diepe tuin komt. „Dat telt natuurlijk ook mee." Zij is in ieder geval zeer blij met die woning. „Lekker alles nieuw." Samen met haar man heeft ze die inrichting al bijna rond. Zo is de keuken al besteld en weet ze ook al welke meubels waar komen. Ze moeten alleen nog een beslissing nemen over wat er op de vloer komt te liggen. Ze is ook blij dat ze als geboren en getogen Arnemuidse in haar dorp kan blijven wonen. Dat geldt ook voor hun buren. Volgens Henry Caljouw is hij 'echt met zijn neus in de boter gevallen'. MIDDELBURG - De provinciale Mi grantenvrouwenorganisatie Zee land (PMVOZ) houdt vandaag een Interculturele vrouwenavond. Thema van de bijeenkomst is 'Zelf bewustzijn en maatschappelijke participatie van migrantenvrou wen'. Als gastspreekster is de jour naliste en schrijfster Hülya Cig- dem-Aydogan uitgenodigd. De spreekster schreef het boek De importbruid waarin zij het harde le ven van het jonge pasgetrouwde Turkse meisje Rüya in Nederland beschrijft. Rüya ontdekt al snel dat het leven in Nederland niet het feest is dat zij verwacht had. Na de inleiding is er een plenaire behandeling van het thema waar na de bezoeksters gelegenheid krij gen om elkaar te ontmoeten en er varingen uit te wisselen. De bijeenkomst wordt gehouden in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat in Mid delburg en begint om 19.30 uur. PersoneelsDiensten Voor project tussen Middelburg en Vrouwenpolder is Aelbers Flexibele Personeels Diensten BV op zoek naar meerdere eengezinswoningen, liefst in gemeubileerde staat, voor haar technische medewerkers. Voor reacties tel. 06 13094833 of bij voorkeur s.reesink@aelbersfpd.nl www.aelbersfpd.nl Molenaarsvrouw Nel van Leijen bij de molen Buiten Verwachting van Nieuw- en Sint Joosland. foto Willem Mieras Aanmelden via tel. 0118-652100 of ca@cswalcheren.nl graag de locatie aangeven Jij en je ouder(s)/verzorger(s) zijn van harte welkom op onze extra INFOMIDDAG op: woensdag 11 maart aanvang: 14.45 uur op al onze locaties: MAVO (met instroom VMBO, HAVO en VWO) Adriaen Coortelaan 5, 4383 SR Vlissingen HAVO en VWO (Atheneum en Gymnasium) Elzenlaan 4, 4334 BW Middelburg VMBO en MAVO Sir Winston Churchilllaan 8, 4333 BC Middelburg Extra INFOAVOND 'GYMNASIUM' op: donderdag 12 maart aanvang: 19.30 uur CSW Van de Perre Een kennismaking met het Leerplein VMB0/LW00 is altijd mogelijk. Maak een afspraak met één van onze contactpersonen: CSW Toorop: dhr. H.T. Gerritsen (0118-652100) CSW Bestevaêr: dhr. W.M. de Vries (0118-652100) Kijk op onze website www.cswalcheren.nl!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31