terug in arctische sferen Bekende dj's in Arsenaal Ierse mossel niet nodig Regie Lezersfoto's van het koninklijk bezoek I COMMENTAAR Sterke line-up met DJ Isis, Roger Paolo en DJ Noise en DJ Rize. www.pzc.nl/foto PZC Zaterdag 7 maart 2009 I 3 Betekent radiostilte eensgezindheid? In de politiek meestal niet. Daarom boezemt het zwijgen van de coalitiepartners over het beleid tegen de recessie weinig vertrouwen in. Premier Jan Peter Balkenende en zijn vice-premiers Wouter Bos en André Rouvoet staan al bijna nooit als één vastberaden team voor het voetlicht, maar deze kommervolle tijd lijkt ze eerder verder uit elkaar te drijven dan te verenigen. Direct onder de top van het kabinet zit het ook niet lekker. Anders zou minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken het niet bestaan om uitgerekend nu loonmatiging van haar ambtenaren af te wijzen. Dit geluid zal niet helpen om met werkgevers en werknemers op één lijn te komen. Overigens is het nog maar de vraag of een ijzersterke regie tot geweldige resultaten zou leiden. Want de invloed van de regering op de economie is beperkt. Toch is eensgezindheid wel gewenst. Want Den Haag mag dan weinig tegen de recessie kunnen doen, de maatschappelijke gevolgen kunnen wel worden verzacht. Te beginnen met een maximale bescherming van de zwakkeren. Het is al mooi als het kabinet het eens wordt over deze lijn. door Ondine van der Vleuten VUSSINGEN - Onder het motto 'bye bye winter, hello Moondance - dance until you take off!' wordt vrijdag 13 maart het dance-evenement Moondance, The Party gehouden in het Vlissingse Arsenaaltheater. De line-up is sterk genoeg om de meest verwende partypeople in be weging te houden met namen als DJ Roger Paolo (Café D'Anvers, Antwerpen; Roxy en The Supper- club in Amsterdam), DJ 100% Isis, de Stereo Divas (DJ Miss Monica MC Miss Bunty) en DJ Noise DJ Rize (mede-oprichters van het in Zeeland geboren, maar inmid dels internationale dj-collectief ChampagNoise). Om twaalf uur precies betreedt de dance-act Moondance het po dium. Moondance is een cross-over van trance/dance, een echte band met 'pompende beats, low bottom basses, weirde electro nics, heavy guitars en hypnotizing lady-vocals'. De muzikanten van deze band (Koert Nuijten, Egon Verhoeven, Frank Strokap, Jeroen van Iterson en Marieke Brandt) speelden van Pinkpop tot Roskilde in Denemar ken en van Canada tot Japan. Voor kaartverkoop en het vip-arran gement zie www.moondancepar- ty.com der vergunning in Nederland mochten worden geïmporteerd en uitgezaaid op kweekpercelen in de Waddenzee en de Oosterschelde. Nederland handelde volgens her hof in strijd met het Europees recht op vrij handelsverkeer door daarvoor een vergunning te eisen. Het hof vond het niet terecht dat Nederland buitenlandse schelpdie ren weerde, terwijl mosselzaad uit de Waddenzee wel in de Ooster schelde mocht worden uitgezaaid. De vergunning was volgens de Ne derlandse overheid nodig om te voorkomen dat vreemde organis men in de Nederlandse wateren te rechtkwamen. Overigens bleek uit een onderzoek uit 2006 al dat dat risico beperkt was. Eind vorig jaar nog trok de Raad van State de vergunning voor het uitzetten van Brits en Iers mossel zaad in de Oosterschelde in. De Stichting Faunabescherming had bezwaar gemaakt tegen die vergun ning. Door de vergunningseis nu te laten vallen voldoet Nederland aan de uitspraak van het Europese hof vindt Verburg. Minister Plasterk. foto Ruben Oreel Allemaal met de camera in de aanslag. foto Ruben Oreel Burgemeester Gert Schouwenaar, prinses Maxima, commissaris van de koningin Karla Peijs en prins Willem-Alexander op weg naar de Nieuwe Kerk. foto Ruben Oreel Knip deze bon uit en ontvang 25% KORTING Voor Klantkaarthouders 50% korting op wenskaarten SPRIN7PHOTO SERVICES Bergen op Zoom Etten-Leur Goes Huist Middelburg Zierikzee budget advies j Oostburg Roosendaal Terneuzen ÉtÈ- Wv\n:v.VERSCHOORE.Nk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3